Kılıçların Fırtınası II

BUZ VE ATEŞİN ŞARKISI III

-Spoiler İçerir-

George R. R. Martinin muhteşem serisi, Kılıçların Fırtınası ile modern fantastik edebiyatın istisnai başyapıtlarından biri konumuna geliyor, imgesel kurgunun büyük eserleri arasındaki yerini sağlamlaştırıyor.

İktidar mücadelesindeki beş savaşçıdan birinin ölmüş, bir diğerinin gözden düşmüş olmasına rağmen savaş tüm şiddetiyle sürmektedir. Yedi Krallıkın zor durumdaki hükümdarı Joffrey, Demir Tahtta oturmaya devam etmektedir. En amansız düşmanı Stannis, takip ettiği büyücü kadının kurbanı olmuş ve bozguna uğramıştır. Nehirovadaki Genç Robb, Kuzeye hükmetmekte; Daenerys yaşayan son ejderhalarla beraber kana bulanmış bir kıtayı katetmektedir. Rakipler son hesaplaşma için harekete geçerken büyük bir yabanıl ordusu, efsanevi Ötekilerle birlikte medeniyetin merkezine doğru ilerlemektedir.
Diyarda sükûnet, Yedi Krallıkın kılıçların fırtınası ile sarsılmasıyla mümkündür

Zengin bir hayal dünyasının ürünü boyutuyla çağdaş fantastik edebiyatın ümit verici örneklerinden.
Publishers Weekly

Öncelikle son suratla ikinci kısma geçtiğimi belirtmek istiyorum. Çok hızlı ilerliyorum biri dur desin bitince büyük bir boşluğa düşeceğim kesinleşti yani.

Çok ağır spoilerlar içerebilir yalnız.

[spoiler]Neyse Jaime’nin Brienne’yi kurtarması olayını çok beğendiğimi ve Jaime’ye bir afferin çektiğimi bilmeniz hiçbir işinize yaramayacak olsa bile artık yazdım napalım.

Dany’ye de büyük bir aferin geliyor nasıl da taktikler kurup köle şehirlerini ele geçirirmiş yerim ya yerim. Mhysa’da oldu kızcağız daha ne olsun. MHYSA!

Ve Kanlı Düğün’e geldi sıra. Robb ağlarken üzüldüm hele Catelyn ölürken nasıl fena oldum belli değil. Kitapta böyle olduysam diziyi izlerken nasıl bir ruh haline girerim belli değil. şok üstüne şok yaşadım resmen.[/spoiler]

[spoiler]Soğukel (Coldhand) Sam’i kurtarması ve Bran ve diğerlerini istemesi bana biraz garip geldi açıkçası. Benjen Stark olabilir mi o adam diye düşünmedim değil hani. Hala şüpheyle yaklaşıyorum tabii bu duruma.

Bir de Ygritte ölürken çok üzüldüm ya “Bu gerçek bir kale mi şimdi?” demesi göz yaşlarımın akmasına sebep oldu çok acıklıydı.[/spoiler]

bugün anlamış bulunmaktayım ki bu martin tam bir piskopat.Ne istiyor bu Starklardan anlamış değilim.Bütün günümü berbat etti.Robb,Catelynn İri Jon hepsi gitti.Acaba Robb’un vasiyeti üzerine Jon gelip tahta oturacak mı?

Catelyn geri dönüyor yani hayatta olmaz öyle bir şey.

Joffrey’in bölümü harikaydı oh olsun. Dizide nasıl olacak çok merak ediyorum. Tyrion’un suçlanması iyi olmadı yalnız ama sanırsam bir şekilde ölmeyecek o da en azından sürgüne gönderirler. Sansa’nın kaçmasını beğendim Petry’nin parmağı olacağı aklımın ucundan geçmezdi ama iyi olmuş. Petry ilk defa gözüme girecek bir şey yaptı.

Sence Petry’ın Jon Arryn’ı öldürme nedeni neydi?Birde Catelyn’in ölmediğini nerden biliyorsun

en son bölümde merret freyi asan kadın o

Malasef bir basım hatası yüzünden son sayfaları okuyamadım.

http://img51.resimup.net/di/2F41.jpg

Catelyn nasıl geri döndü ? Işık tanrısı falan mı ?

Spoiler butonu koy.

Bu ne saçmalık. başlık kısım 2 diye geçiyor, kısım 2 den sorduğumuz soruları spoiler içinde söylüyoruz.bütün sayfa spoiler butonlarıyla dolu.Kısım 2’yi okumayanlar girmemeli zaten buraya.Eğer 4.kitap ve ilerisinden birşey söylenirse spoiler konur.

Ah pardon, ben başlığı Kralların Çarpışması olarak gördüm. Affına sığınıyorum :slight_smile:

Evet. Beric Dondarrion ve Thoros’lu Myr kendi canlarının veriyorlar Catelyn’i geri döndürmek için.

petry nin derdi iyilik yapmak degil sansaya sadece kendisini dusunur o adam

Catelyn’i sevdiği gibi seviyor olabilir mi? Ya da Winterfell’de de mi gözü var?

Galiba Cat’i görüyor. Tabi Cat’in genç kızlık görüntüsü nasıl bilemem ama Petry Cat’i deli divane gibi seviyor…

Jon Arryn’ı Lysa’nın öldürmüş olmasıda tam bi sürpriz oldu.

Petry’nin baştan beri hepsini planlaması da cabası…

Vallaha Petry ışık tanrısı falan çıkarsa şaşırmam o derece.