Kılıçların Fırtınası Kısım 1-2 Hakkında Görüşleriniz (Spoiler Zorunludur.)

Merhaba arkadaşlar Kılıçların Fırtınası adlı kitabın ilk kısmını bitirmek üzereyim ve kitap hakkında herkezin görüşlerini almak isterim.

Öncelikler berlirtmek isterimki kısım 1-2 yi toplam 5,5 günde bitirdim tek solukta okunabilecek bi kitap olmuş. Kısaca adam yazmı abi. Spoiler olarak da takıldım şimdi versem mi vermesem mi diye şöyle bir. Sanırım vermiyecem ama içim içimi yiyor spoiler için. George R.R Martin sanırım ilk 2 kitabı bi nevi hazırlık yapmak için yazmış 3. kitapla ortalığı mahvetti bana göre. Bi ara NTV de Sibel Alaş’ın da dediği gibi bu adam deli :smiley: Okunası bir serinin bana göre en can alıcı kitabı. (Tabi ing. yetersizliği nden dolayı 4. ve 5. kitap yok bende)

Martellerin gözükmeside ayrı bir sevinç yaşattı bana. Hele ki şu Oberyn bölümleri vb. çok hoşuma gitti.

İsteyen olursa kitabın ingilizcesini upload edebilirim :smiley:

Serinin açık ara en iyi kitabıdır bence. Olaylar çok ilginç bir hal alıyor ve okurken zevkle okuyorsunuz. Bende 1 haftada bitirmiştim iki kısmı.

Bende sevmedim 3. kitabı 2.kitap daha iyiydi bana göre

Beni seriye iyice bağlayan kitap oldu bu. Önceki kitaplarda sıkıldığım kişilerin bölümleri bile beni hiç sıkmadı, bir şu Samwell’in bölümleri sıkıcıydı o kadar. Normalde kitap okurken en fazla gülümserim duruma göre, öyle garip garip hareketler yapmam bir Renly öldüğünde ara verip koridorda dolaşıp gelmiştim geçen kitap o kadar, bunda kırmızı düğünde içimden güzel bir küfür çekip merakla bölümü bitirip ardından içimde garip bi nefret oluşturdu. Robb favori karakterim olmuştu hep, koydu bana bayağı.

serçe parmağı sevmesemde artık saygı duyuyorum adam oyun oynamayı çok iyi biliyor

Bu seri çok hoştu,
Dün bitirdim iki kısımıda.

En çok etkilendiğim kısımlar ;
Tazı-Arya serüveni
Bran-ormanın çocukları
Jaime-Brienne

Ve Oberyn martell ve Dağ’ın dövüşü

3.kitab serinin en iyisidir.Her karakterin her bir bölümü ayrı bir hoştur.
Arya hariç.Onun yüzsüzlere katılacağı o parayı almasından beri belliydi.Uzattıkça uzattı Martin.

Bende şuan bitirdim kitabı gayet güzeldi Eylül’de 4. kitap gelicek hadi hayırlısı gayet heyecanlanıyor insan kitabı okuyunca :slight_smile:

Petyr Baelish beni çok şaşırttı,bu kadar kurnazlık beklemezdim ondan. 4. ve 5. kitabı okumadım ama bu adam neler planlıyor çok merak ediyorum.
3.kitabı okumadıysanız bırakın burada gerisini okumayın:

Petyr Jon Arryn’ı Lysa’ya öldürttü,suçu Lannisterlara attı. Lysa’ya Winterfell’e yalandan Lannisterları suçlayan bir mektup gönderip Starklarla Lannisterları birbirine düşürdü. Sonuç:tüm Westeros’u harabeye çeviren Beş Kralın Savaşı. Bu savaşı kullanarak Harrenhall’u ve Vale’i kazandı. O da yetmedi Joffrey’i öldürdü. Yahu Joffrey’i niye öldürdü? Aklıma gelen en mantıklı sebep(o Sansa’ya dediği düşmanlarını şaşırtma lafını ben yemiyorum) Martell’lerle işbirliği yapması. Martell Hanesinin Tyrell’lerden nefret ettiği bir gerçek,bu durumda taht Margeary Tyrell’in elinden kaydı. Her ne kadar Westeros’un kurallarına göre sırada erkek olan Tommen varsa da,Dorne’un kanunlarına göre kadınlar da krallığı yönetebilir ve Myrcella Martell’lerin elinde. Acaba Petyr bu kadar doyumsuz olabilir mi,Martell Hanesi’yle işbirliği içerisinde mi?

evet bende adam artık saygı duyuyorum en iyi oyuncu gözüyle bakıyorum adama

catelyn’de az akıl varsa serçeparmakla evlensin ailesini kurtarsın adam çok zeki

Eylül’de 4.kitabın çevirisi bitiyor mu ? yoksa ingilizce olarak mı okuyorsun?

Burada benim bildiğim Petry Tyrell’ler ile işbirliği yapıyor,Margaery’nin büyükannesi(diken kraliçesi) ile böyle bir girişimde bulunuyor.-Sansa’nın saçına zehirli taşı koyan diken kraliçesi cünkü(hatırlarsan saçın bozulmuş diyip düzeltiyor saçlarını)- ve Margaery tommen ile evleniyor

Myrcella dorne’lara göre westeros’un kralı(artık onlar ne diyorsa) olabilir ama onların kanununa göre-diğer haneleri bağlayan kanun değil- ama oberyn martell , tyrion için dövüşmesinin sebebi onu kendi tarafına çekip myrcella’yı westeros’un hakimi yapma niyetindelerdi-ama ölünce planları bozuldu gerisi ne olur 4.kitapda öğreniriz .)-

Türkçesi Eylülde Çıkıcak

2 Kitapta çok güzeldi ikisini yaklaşık 3 haftada okudum (ikizlerdeki kanlı dügünü okuduktan sonra devam edesim gelmedi ama gene dayanamadım) özellikle arya ve tyrion bölümleri mükemmeldi Daenerys veya Stannis den birinin lannisterları indireceğini düşünüyorum inşallah 4. kitabın çevirisi bir an önce tamamlanır

Bu kitap hakkında serinin en heyecanlı, en sürükleyici kitabı diyor çoğu okur. Hatta 4. kitaba geçince aynı hızı aynı zevki alamayanlar varmış.

Ben şu anda 4.kitabı yarılamış bulunuyorum.Evet, 3.kitap şu ana kadar serinin en iyi kitabı ve dördüncü çıtayı düşürüyor bence. 3.kitapta onlarca karakteri heyecanla takip ederken 4.kitapta takip ettiğimiz karakter sayısı çok düşüyor. Sevdiğimiz bir çok karakter yerine yeni karakterleri takip ediyoruz,onların bölümleri var yani. 4. ve 5.kitap aynı zaman diliminde geçiyormuş,sanırım 4’te olmayan karakterleri 5’e taşımış George Martin. Bir nevi ikiye ayırmış kitabı,fantastik edebiyatın son ustasından daha kompakt,kökleri üçüncü kitap gibi çok farklı yerlere uzayan bir dördüncü kitap beklerdim oysa ki. Henüz kitabı bitiremedim ama kolaya kaçmış gibi gözüküyor. Tabi yine de sıkıcı olmaktan çok uzakta kitap,3 kadar iyi olmasa da kesinlikle hala çok keyifli okuması merak etmeyin.

gendry kardesimize katiliyorum. 4 uncu kitap bendede ayni düsünceleri birakti. 3üncü ve 4 üncü kitap arasinda 4 yil beklemistim ve ciktiginda biraz hayal kirikligi olmustu. Bence siralama söyle 3le 5 ayni seviyede, sonra 1inci, 2 inci ve son olarak 4 üncü cilt.

4 ün öyle olmasının sebebi bir hazırlık kitabı olması. grrm ortamı düzeltiyor, 5. kitaba göre ayarlıyor. 5. kitaptada patlatıyor bombaları.