Kilit Beşli’nin Kavuşması

Arkadaşlar bana sorarsanız bu serinin beş kilit ismi olan Jon, Arya, Dany, Tyrion ve Bran ileride birleşicek. Birleşmelerindeki ana karakterin Jon olduğunu düşünüyorum. Her neyse;

Jon’un Tyrion ile tanışması boşuna değil. Bana sorarsanız ileride Jon ile Dany’nin arasını ikisini de tanımış olan Tyrion yapıcak.

Arya’nın Jon ile kavuşacağına kesin gözüyle baktığım için onu da onlara katıyorum.

Bran düşük bir ihtimal ama Bran’in iyi veya kötü tarafta bir rol oynayacağı ve bu rollerin en büyüklerinden biri Jon olduğu için buluşacaklarını düşünüyorum.

Ben Jon, Dany ve Tyrion’un yakınlaşacağına eminim ama diğer ikisi kesin değil sadece, özellikle de Brandon.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Hani Dany Westeros’a varamayacaktı? Hani Essos’da ölecekti?
:grin:
:stuck_out_tongue:

Kesinlikle, aynı fikirdeyim.

Martin, hikayeyi bu 5 karakteri kilit alarak döndürüyor ise ki öyle olduğunu biliyoruz; onun büyük 5’lisi bunlar, o zaman bu beşi de muhakkak bir araya gelecektir. Jojen zaten Kışyarına kurtların döneceğini söyledi; demek ki hayatta kalan Starklar, yeniden evlerine dönecek ki bundan kimsenin şüphesi olmasın bence. Dahası tüm karakterlerin (Dany hariç) birbiri ile bir etkileşimi, tanışıklığı oldu. Dany da diğerleri ile Tyrion aracılığı ile tanışacak.

Bran nötr kalır ama Arya ve Dany, bence karakter olarak uyumlu tipler ve birbirlerinden -normal şartlarda- hoşlanırlar. Hatta birbirlerine hayran bile kalabilirler.

Hala böyle düşünüyorum ama kabullenmek istemiyorum. Hatta aklımda Aegon’un, Dany gidemedi madem bir Targaryen gelsin en azından Westeros’a diye yazıldığını düşünüyorum :frowning: İnşallah yanılıyorumdur

Bu benim için sürpriz olmazdı.Aynı ortamda birbirlerini tartıp ilk izlenimleri okumak çok eğlenceli olur eminim.

Araya saçma kıskançlık falan girmezse bir ihtimal. Bir yandan ikisininde alfa tipler olması belki birbirlerine gıcık gidebilirler ihtimalini de doğuruyor. Ama kesin bir sonuca da varamıyorum bekleyip göreceğiz.

Doğrusunu söylemek gerekir ise şimdi yine olayı Jon/Arya meselesine getirme diye, laf yememek için ( :smiley: ) değinmedim ve NORMAL ŞARTLARDA diyerek üstü kapalı belirttim ama Martin’in aşk üçgeni meselesi bu üçü arasında olur ise o zaman kanlı bıçaklı olurlar. :stuck_out_tongue:

Yahut… Haydi meseleyi aşk gönül ilişkisinden çıkartalım; Ateş-Buz meselesi konusunda kendi fikrim var, tamamen ya da kısmen haklı çıkar isem yine kanlı bıçaklı olabilirler.

Fakat dediğim gibi normal şartlar altında birbirileri ile iyi arkadaş olacak karakter yapıları var.

Bence Arya ve Dany tam ters karakterler, Dany Arya’yı sevse bile, Arya Dany’yi sevmez pek. Arya zaten insanlarla pek iyi anlaşan biri değil ama ejderhaların karşısında neler düşünücek merak ederim doğrusu

Bize her yer Jon& Arya :joy::joy:

Şaka bir yana kanlı bıçaklı olmasalarda birbirlerine iğneleyici laflar sokup seni öldürcem bakışı atabilirler :yum: Bir soğuk savaş bizi bekliyor olabilir mi? Ama içten içe böyle şeyler olsun istemem Jon’un paylaşılmayan eleman olması yeterince can sıkıcı zaten.

Kadınlarımız erkekler için birbirlerine girmesin. Yazıktır😇

Dany Arya’ya hayran kalır mı bilmem ama Arya Dany’e hayran kalabilir Arya Visenya Targeryan gibi savaşçı kadınları seviyor. Dany de Westerosa geldiginde Westeroslularda Dany’nin savaşçı olduğuna dair bir algı oluşacaktır zaten Dany Khal Jhogo ile boşuna karşılaşmadı Jhogo’nun Kral Pono’dan Kaçtığı söyleniyordu. Eğer Dany ve Jhogo beraber haraket edip Pono’yu yener ise Dany Dortharakları kendi yanında savaşa katabilir . Martının mektubundaki “Dany Dortraklar ile Westeros’a gelir” kısmı da gerçekleşmiş olur. Diziye bakarakta bunların gerçekleşeceğini söyleyebiliriz en azından bu doğrultuda dizi ve kitap paralel şeylerle Dany’i Westeros’a getirirler.

:face_with_hand_over_mouth::face_with_hand_over_mouth::face_with_hand_over_mouth::face_with_hand_over_mouth:

Stark çocukları içerisinde insanlar ile en iyi anlaşan, herkesle arkadaşlık kurabilen tek kişi Arya Stark.

Ejderhalara bayılıyor, görünce mutlu olur ve binmek falan ister.

:joy::joy::joy:

Kanlı bıçak derken soğuk savaş yani, öldürmek için birbirlerini plan yapmaz. He bu aşk kuramı için geçerli, diğer dediğim ise sıcak savaş olur.

Ya evet kızlar ya; erkekler için kavgaya değmez, havalanıyorlar sonra. :upside_down_face:

@Muratkocak

Visenya ile Dany aynı savaşçı kulvarında değil; biri eline kılıç alıp adam kesen diğeri ejderhası ile “ver püsküyü” deyip, ordu yöneten biri. Nymeria’ya daha çok benziyor ki zaten o da Arya’nın kahramanı. Bu yönü yüzünden hayran kalır zaten dedim, Arya da savaşçı ve güçlü, bağımsız bir karaktere dönüştü. Dany zamanında zayıf, güçsüz, korkak ve eziyet gören biriydi ama şimdi Nymeria gibi bir kadın oldu. O dönemleri de unutmadı. Yani genel olarak birbirlerine bir saygı olur en azından bu yönleri yüzünden. :slight_smile:

Bunu nereden duydun? Arya genelde hırçın bir insan ve seride zorunlu olarak kurduğu arkadaşlıklar dışında sadece Kasabın Oğlu ile arkadaş olduğunu biliyoruz…

Bana sormamışsın kusura bakma atlıyorum.

Hatırladığım kadarki ile cevap vereyim bize bu referansı Sansa vermişti Arya’ın soylu veya ayakta takımı fark etmeksizin herkes ile arkadaş olduğundan dem vuruyordu. Onu rahatsız ediyordu hatta bu durum.

Metni de buldum ilk povundaymış

“Arya’nın sohbet etmekten hoşlandığı insanları tanıyordu Sansa; Şövalye yaverleri, seyisler, hizmetçi kızlar, ihtiyar adamlar, çıplak çocuklar ile soyları belirsiz ve dedikleri anlaşılmaz hürsüvariler. Arya herkesle arkadaşlık edebiliyordu.”

Bence Dany Jon ile beraber Starkları da yeni ailesi olarak görebilir. Buluşma Dragonstone’da olsa daha güzel ve anlamlı olur bence.

Dizide olduğu gibi Jon’un kalkıp bir kral olarak başkasının ayağına o şekilde gideceğini sanmam. Dany de aynı şekilde ve Aegon. Bütün her şeyin patlak vereceği yer hep Nehirtoprakları görünüyor, yine orada toplayabilirler milleti.

Bence Dragonstone farklı şekilde düşebilir kitapta. Daha belli değil kimin düşüreceği.

Orasını Aegon alır gibime geliyor, Fırtına Toprakları ve Dorne meselesinden sonra indirir oraya, mantıklı olan bu; KL’ye üs vazifesi görüyor ve onların ana kalesi.

öncelikle kilit beşlinin mektupta yazılan 5 kişi olduğunu düşünmüyorum bana göre 7 kilit karakter var yada Arya değil Sansa olarak değişti 5.
Arya ile ilgi ciddi şüphelerim var. En başta yüzsüz adamlardan basitçe arkasını dönüp giderek kurtulacağını sanmıyorum, sonrasında şuana kadar hep erkek tipinde dolaştığından birazda kurtuldu pek çok şeyden her manada kız artık, sonrasında işte Sansanın Arya ile değiştiğini düşünmem (mektup)
hepsi duvarda birleşecek o kesin
büyük savaş öncesi yine kesin ama kim ne zaman orada olur bilmiyorum açıkcası
önce Jon Sansa bekliyorum,
Tyrion Dany ile gelecek büyük ihtimal sona kalabilirler,
Jaime 7 kişiden biri diyorum arada ve yakın zamanda diye bekliyorum
Brann emin değilim
Arya en son diyorum

Kaynaklar kısıtlıyken direkt Kralın şehrine saldırır gibime geliyor.

ben tam tersi Tommen ın ölümü gibi bir takım olaylar yüzünden KL ve Lannesterların gücünün iyice azalmasını bekler diyorum
arada Ejderha kayassına saldırır bence saldıracaksa
orada kendini ilan eder taraf ve güç toplar bu arada Lannnesterlar zayıflıyor zaten diye düşünür
yani bence ya ejderha kayası ya bekleyecek

Kale düşürmek öyle kolay değil. Ejderhakayası sağlam bir kale. Onu düşürmeye uğraşıncaya kadar Lannisterlar güç toplayabilir. Zaten halihazırda bir tane güçlü kalesi var ikincisi için kasmak zaman kaybettirir.