Kings of Metal - Manowar

albüm-incelemeleri

Heavy metal tarihinin en iyi albümlerinden biri hiç kuşkusuz…
Öyle bir albüm düşünün ki dinlerken enerji patlaması yaşatsın size . Hadi kalkın lan savaşa gidiyoruz! diyesiniz gelir dinlerken . Hele ki konserlerinden bahsetmiyorum bile . Albüm birinci şarkısı olan Wheels Of Fire albümün en gaz parçalarındandır . Sonra peşinden müthiş bir girişle Kings of metal gelir. İşte hatlar burada kopmaya başlar , yerinizde duramazsınız bi yerleriniz sallanmaya başlar :slight_smile: Ve peşinden piyona ile Heart of Steel girer işte bu şarkı insana garip şeyler hissettirir . Yavaştan giderek yüreklendirir sizi o özgür hissetmenin duygusunu tattırır size… koro bağırdıkça uyanırsınız. Sting of the Bumblebee şarkısı Joey DeMaio’un yeteneğini konuşturduğu bass solo şarkısıdır .Adam çalıyor abi . The Crown and the Ring şarkısında gitar aramayın . Eric Adams’ın müthiş sesi ve koro işi bitirmiş zaten ilginç güzel ve kendini ayinde hissettiren bir şarkı olmuş .
Kingdom come abi bu şarkıya ne diyebilirsin ki harika bir solo müthiş vokal .
Pleasure Slave bu şarkıyı dinlerken dikkatli olun , mümkünse kulaklıkla dinleyin. Neden derseniz başında anlarsınız zaten :slight_smile:
Veee işte Hail&Kill . Manowar’ı sevmeye bilirsiniz anlarım ama bu şarkıyı da sevmiyosanız diyecek birşey bulamıyorum size ! . Küçük bir soloyla girer şarkı yumuşatır sizi iyice.Sonra Joey abimiz bass şovunu yapar vee Eric Adams girer o mükemmel sesiyle Brothers I am calling diye… Sonra birden patlar HAIL HAIL HAIL AND KILL . Bundan daha gaz şarkı bilmem ben…
İstanbul konserinde ki videosunun altında efsanede bir yorum vardır bu şarkının :slight_smile: “Mhp mitingi gibi konserdi lan, elimize kılıç verselerdi konser sonrası şu an viyana’dan yazıyordum bunu.” Her gördüğümde gülerim :smiley:
Bu albümün bende yerinin ayrı olması sebebiyle 9.4 veriyorum .

İlk defa birşeyler yazıyorum . Elimden geldiğince yazdım bişeyler umarım beğenirsiniz :slight_smile: