Kış Rüzgarları Asha Bölümü

Yazıya başlamadan önce uyarayım konu oldukça eski olsa da Kış Rüzgarları’na dair spoilerlar içeriyor ve kesinlik içermiyor. Buradan sonrasını okumak istemeyebilirsiniz ve spoiler sevmiyorsanız okumayın.

Yazacaklarımı belki de çoğunuz biliyordur ancak ben henüz öğrendim ve paylaşmak istedim. Umarım herhangi bir forum kuralına aykırı değildir.

GRRM 2-3 sene önce katıldığı programda Kış Rüzgarları’nı yazarken çekilmiş bir fotosunu yayınlamış ve bazıları bu fotoğrafı ellerinden geldiğince analiz edip yazının bir kısmını kesin olmamakla birlikte çözmüşler. Eğer analizler doğruysa az görünmüş olsa da insanların sevdiği bir karakter ölmüş olabilir. Yazının tam analizini bulamadım gerçi zaten fazla uğraşmadım çünkü bölünmüş yarım cümleler halinde. Eğer yazı doğruysa görünen o ki Mors Umber ölmüş olabilir.

Tekrar edeyim bu analizler pek kesinlik içermiyor ve doğru olsalar bile Martin fake bir yazıyı göstermiş olabilir. Daha fazla diyecek bir şeyim yok. Herkese iyi akşamlar dilerim.

5 Likes

Bu kısımı okurken Stannis sandım aklım çıktı

3 Likes

Hahhahaha öyle sanılabileceğini hiç düşünmemiştim ama zaten az görünen demişim. Stannis oldukça önemli bir karakter bence.

1 Like

Muhtemelen diğer Umber, Fahişefelaketi de ölür. Alayı yaşlı sonuçta. Yenilere yer açmak gerek, hepsinin çocuk ve torunları var sanırım. GRRM’in eski nesilleri haklamak gibi bir olayı var, dikkatinizi çekti mi?

3 Likes

Evet ama bu adam Winterfell’in dibinde hanesinin gençleri ile pusu kurmuştu. Eğer Mors öldüyse Umber hanesine bağlı ailelerin bir çoğunun varisi de ölmüş olabilir.

Olabilir ama bu çıkarımı yapmak için daha erken diye düşünüyorum.