Kış Rüzgarları'nda Ölecek Olan Kral Muhafızı

Burada anlattığına göre Kargaların Ziyafeti “el yazmasında” GRRM, bir Kral Muhafızını Cersei III POV’unda öldürmeye niyetlenmiş. Bunu ifade eden GRRM’in yaverlerinden Elio Garcia.

Ölecek olan kişi ise Boros Blount idi; Cersei, onun zehirlendiğini düşünmüş ama Elio’nun fikri “basit bir kalp yetmezliği” şeklinde… Buna rağmen o zaman fikrini değiştirmiş ve Boros, 5. kitaba kadar yaşamaya devam etmiş. Lakin bu, ölmeyeceğini göstermiyor. Kevan’ın POV’unda öleceğine dair işareti hepiniz okumuşsunuzdur.

Sör Kevan kraliyet dairesine girdiğinde, Sör Boros Blount çocuk kral ile annesinin yanındaydı. Mineli göğüs kalkanı, beyaz pelerin ve yarım miğfer takmıştı. İyi görünmüyordu. Son zamanlarda, Boros’un yüzü ve göbeği gözle görülür şekilde şişmanlamıştı. Adamın rengi de kötüydü. Boros sırtını bir duvara dayamıştı, ayakta durmakta zorluk çekiyor gibiydi.

Sonuç olarak Boros, o ya da bu şekilde 6. kitapta mevta olacak ve bu da Kral Muhafızlarına yeni bir üye demek.

Birlikte bu ölümün ve onun yerine geçecek kişinin seriye etkisi üzerine tartışmak güzel olur. Arys’in ölümü Robert Strong’un gelmesini sağladı, bu da Cersei’nin dövüşle yargılanmasında elinde büyük koz demek, Boros’un ölmesi de Marg. için koz sağlamış olabilir mi? Daha doğrusu sağlayacak olabilir mi?

Cersei, daha öncesinde Marg ile bu konuyu konuşurken sadece KM’nin onun adına dövüşebileceğini söylemişti.

Margaery, Cersei’ye baktı, sonra elini çekti. “Bu bir şaka mı? Boros bir korkak, Meryn yaşlı ve hantal, sizin kardeşiniz sakat, diğer iki şövalye Dorne’da ve Osmund bir Karakazan. Loras’ın iki erkek kardeşi var. Dövüşle yargılama olursa, müdafim olarak Garlan’ı istiyorum.”

“Sör Garlan, Kral Muhafızlarının mensubu değil,” dedi Cersei. “Kraliçenin onuru mevzubahis olduğunda, kanun ve teamül, kraliçenin müdafisinin, kralın yeminli yedisinden biri olmasını zorunlu kılar. Korkarım ki yüce Rahip bunda ısrar eder.” Israr etmesini sağlayacağım.

Margaery hemen cevap vermedi ama kahverengi gözleri kuşkuyla kısıldı. “Blount ya da Trant,” dedi sonunda. “İkisinden biri olmak zorunda. Bu hoşunuza giderdi, öyle değil mi? Osney Karakazan ikisini de parçalara ayırabilir.”

Marg’ın yegane seçeneği Blount ve Trant olduğu için dövüşle yargılanma talebinde bulunmadı çünkü kaybetme olasılığı yüksekle ihtimaldi. Bu yüzden belki, onun ölümüyle, yargılanma şeklini de değiştirmek isteyip yeni bir KM’nin kendi istedikleri kişi olması sağlanarak (babası Kral El’i olduğu için istediği atamayı yapacaktır) bu iş çözülebilir…

Eğer durum böyle olursa tahminim Kişisel Muhafızı olan kişi… Sevgili adayları arasında idi ismi. ( Hugh Clifton)

Cersei gibi Marg da bu şekilde yargılanmadan “masum” olarak yırtabilir. Öbür türlü “bakire olmadığı” kanıtlandığı bir olaydan yırtması nasıl mümkün olabilir ki?

Garlan olmaz. Her ne kadar el geçiremese de Garlan Parlaksu Kalesi Lordu olarak geçiyor ve evli birde. Evliliği iptal olması ve lordluktan feragat etmesi gerekiyor. Sanmıyorum bunları reddedeceğini

3 Beğeni

Garlan olacağını ben de sanmıyorum. Zaten şu an Menzil için kritik bir rolü var. Bir yerde Tyrell kardeşlerin rolü olacağını okumuştum. Garlan gibi birisi KG olup gitmez bence. Menzilli bir şövalyeyi atarlar KG olarak diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Joffrey sağ olsun birçok teamülün anasını ağlattı ama Garlan’ın KM olacağını ben de sanmıyorum. (Bu arada, herif westeros’taki top3-top5 savaşçıdan biri muhtemelen, dövüşmesini görmek isterdim)

Bence Swann da ölecek yüksek inziva görevinde. İnsanlar aero gidici diyor ama bu daha olası gibi, karayıldız deli fişek biri de olsa Martell’leri o kadar da karşısına almak istemez gibi

Çok özür dilerim, karakterleri tamamen karıştırdım. Marg’ın ağabeyi değil, kişisel koruması olan kişiyi kast ettim. İsmi neydi onun? Sevgililerinden biri diye geçiyordu hani.

Ekleme; Hugh Clifton imiş. Lakin sanırım bu kişi şu an Qyburn’un zindanlarında diğerleri ile beraber. Bu sorun yaratır mı? Yaratır herhalde.

Benim fikrim hepsinin öleceği yönünde (Jaime hariç)

Meryn Trant hariç KG’lerin her biri şu an farklı sorunlar içerisinde. Tahtı Aegon’un alacağını düşündüğüm için Jon Connington hayatta kalabilenleri de hain ilan edip idam eder.

Zaten her durumda bu muhafızların tamamı ölecek. Balon Swann’ın iyi bir şövalye olduğu yazıyor her yerde ben onun bir şekilde bu gruptan ayrılacağını düşünüyorum

Balon Swann iyi bir şövalye olsa da Kayan Yıldız görevinin Doran reisin oyalama taktiği olduğunu düşünüyorum.Dornenin Demir Tahta baş kaldıracağı zaman geldiğinde Swanın ölüm emri verilecektir.

1 Beğeni

Hotah “savaşmak zorunda kalacağım” dediği ile savaşıyor yani, bu yüzden onunla da savaşıp ölecektir…

Ama bilhassa bu bahsi geçen kişinin ölmesi sonrası Marg için bir imkan olur mu? Olursa kim geçer? soruna cevap arıyorum. :slight_smile: