Kış Rüzgarları'nın Çıkış Tarihi Hakkında

Klasik Martin söylemi gibi gelebilir ama bana en geç verdiği tarihe kadar çıkacakmış gibi geliyor. Barristan’ ı oynayan aktör haklı bence. Siz ne düşünüyorsunuz ?

2 Likes

Selmy emmiyi severim, oyuncu haklı olsa iyi olur. İnşallah sene sonu gelmeden “bitti” haberini duyarız. :slight_smile:

Barristan’ı oynayan aktör haklı çıksın isterim ben de, ama Martin yalanlamıştı onun söylediklerini, yanlış mıyım?

O değil de, çıkarsa bile, biz çeviri için ne kadar bekleyeceğiz?
Kitabı okumadan her şeyi öğreniriz sanırım, spoiler yeriz bayağı :smile:

1 Like

Bence GRRM bu konu hakkındaki paylaştığı yazıda ilk defa politik davranmıyordu.Açık açık yok öyle bir sey saçmalamayın dedi.

Bu Selmy’i oynayan amcamız yazara yakın mi da bilsin bir şeyler ? Yahut şirket herhangi bir anlaşmayı neden 3. Kişi ile paylaşsın ?

2 Likes

Adam da niye durup dururken böyle bir açıklama yapsın ki

Yalanladı, evet. Doğru olsa idi kabul eder miydi, peki? Bu da var ama bu mantıkla da “adam yalan diyor.” diyemeyiz elbette. Beyanat önemlidir.

Yine de ben birkaç senedir çoktan bitmiş olduğu yönünde fikir sahibi idim ama sonra bu hissiyatım şüpheye dönüştü derken yeniden sorgular oldum. Çok boş gereksiz diyeceğimiz işlerle uğraşıyor, takip ediyorum sosyal medyada. Kitap yazmakla uğraşması gereken zamanı bunlarla mı uğraşarak harcıyor? Yoksa zaten bitti mi? Bir oyun için danışmanlığa başlamış, wild card ile uğraşıp duruyor, sağda solda geziyor gibi görünüyor. Bilemiyorum.

inşallah bi çıksın artık :slight_smile:

Barristan Selmy i oynayan aktör ne dedi Hiç bilgim yok da bilen birisi söyleyebilir mi ?

Bir arkadaşından duyduğuna göre Martin tüm kitapları bitirmiş ama dizi yüzünden yayımlamıyor, DD-HBO neyse, öyle istemiş şeklinde ama Martin yalanladı. Her duyduğunuza inanmayın diyor.

Bu arasa Martin’in açıklamaları…

1 Like

Bence kitap 2021 yılında çıkacak. Bu adam her zaman bu sene kesin diyip duruyor, sonucu hepimiz biliyoruz. Kesin yazdıklarını beğenmiyor ve baştan yazıp duruyor. Bence birde adam sıkıldı kesin. Her tweetinin altına Wow nerde yazıp duruyorlar. Adamın arkadaşı Ursula K. Le Guin ölmüş başsağlığı tweeti atıyor altına tabi senin kitabı bitirmeni beklerken öldü kadın yazıyorlar. Ben olsam inandına yazmazdım ki bence öyle yaptı. Ve kitabın asıl gecikme nedeni çok olay var toparlayamıyor bu da en büyük etken olduğu için diğer nedenleri de tetikliyor.

2 Likes

Adam bitirmiş olabilir gerçekten. @Starkgaryen videoyu izle. Yanındaki siyah fıstık da yazarmış, birlikte bir kitap serisine çalışıyorlarmış. :scream:

O değil de, çıkarsa bile, biz çeviri için ne kadar bekleyeceğiz?
Kitabı okumadan her şeyi öğreniriz sanırım, spoiler yeriz bayağı :smile:

Ben İngilizce PDF indiririm muhtemelen, çeviri bekleyemem. Çevirince alırım inşallah. :slight_smile:

2 Likes

dedem kitapları bitir de sal bizi artık dedemmmmmmmmmmmm

1 Like

@BasbugStannis bir de adama saçma sapan küfür edenler var. Anlamak mümkün değil

2 Likes

Dizi bitti tarih verdi.

Bu kadar net.

Buradan anlayın!

Başka bir başlıkta en geç 2020 başında yayınlanacak demiştim. Şaşırtmadı.

5 Likes

Neden bilmiyorum ama bu sefer cidden umutlandım. George dede önceden de tarihler veriyordu biliyorum ama bu seferki doğru gibi hissettiriyor. Ya da belki artık cidden çıkması için sabırsızlandığım için böyle hissediyorumdur. Ama kitap 2020 de harbiden gelecek gibi hissediyorum.

1 Like

Bu haber doğru mu?

1 Like

keşkeeeeeeeeee bitişi yakın ki böyle konuşmuş bitse bile yayın evini kitabı basması pazarlaması bir senede o sürer :frowning:

1 Like

ağustos 2020’den önce yayınlamazsam beni linç ederler gibisinden bir şey söyledi. Not a Blog | George R.R. Martin

1 Like

Bu dedeye güven olmaz hacı :slight_smile:
Şaka maka içeri atsınlar beni falan diyor. Ciddiye almış bu kitap yazma işini. Altı üstü 8 yıldır bekliyoruz. Bi 8 yıl daha bekleseniz ölür müsünüz linç edenler. :smile:

6 yıl değil 8 yıl oldu 2020 de 9 olacak ama haklısın tabi umarım aceleye getirmez ve güzel bir iş çıkarır Game of Thrones felaketini kitaplarda da yaşamayız.

4 Likes