Kit Harrington Röportajı

#1

Game of Thrones dizisinden umulmadık şöhrete ek olarak Kit Harington, epey sıradışı bir lakap kazandı. “İnsanların bana ‘piç’ diye hitap etmesini duymaya alışkınım artık. Bu hoşuma bile gidiyor.” diyor Birleşik Devletler ve İtalya’da son derece popüler olan fantazi dizisinde ortaçağ lordunun gayrimeşru oğlunu canlandıran 25 yaşındaki İngiliz aktör.

2008’te West End’teki War Horse tiyatro piyesinde başrol olarak sahneye ilk kez çıktı, fakat Steven Spielberg eseri filme dönüştürmeye karar verdiğinde Harington’ı seçmelerden sonra çıkardı. HBO yapımcılığında yayınlanan dizide güç mücadelesi içindeki en yapıcı kahramanlardan biri olan Jon Snow, Harington’ın tiyatro dışında oynadığı ilk karakter. Bu rol ona Hollywood sinemasında gelecekte üstün başarı şansını garanti etti, gelecek yıl yayınlanacak olan The Seventh Son’da Jeff Bridges ve Julianne Moore ile yanyana bir rol gibi.

Game of Thrones’un başarısından sonra Harington, bir başka dönem eserinde oynamanın riskini biliyordu, fakat Bridges gibi bir aktörle birlike çalışmanın cazibesi çok baskındı, bu yüzden Sergey Bodrov tarafından yönetilen bu filme hayır diyemedi. “Kendimi sette The Big Lebowski’den Drugo ile görmek, bir rüyaydı.”

L’Uomo Vogue, Temmuz-Ağustos 2012
Moda Editörü: James Valeri
Fotoğraf: Lorenzo Bringheli
Takım elbise ve gömlek: Burberry Prorsum

#2

"İnsanların bana ‘piç’ diye hitap etmesini duymaya alışkınım artık. Bu hoşuma bile gidiyor."
hoşuma bile gidiyor derken :stuck_out_tongue:

#3

Tyrion’un öğüdüne uyup kim olduğunu zırh gibi üzerine giyiyordur :slight_smile: