Kitabı tekrar okuduktan sonra farkettiğiniz detaylar(Aklınıza yeni detaylar geldikçe tekrardan yazabilirsiniz)

Kitapları ilk okuduğunuzda farketmediğiniz ama daha sonra ikinci kez okuyup yada internet üzerinden öğrendiğiniz detaylar var mı?
Büyük yada küçük olması önemli değil,önemli olan sizin farketmediğiniz bir şey olması
Yazan arkadaşlar aklınıza yeni şeyler gelirse onları da yazabilirsiniz
Böylece diğer arkadaslarda bu detayları farkedebilir.

Oberyn in zehirlediği tam olarak kesin bir şey değil zaten

Kılıçların Fırtınası kitabında Sancaklık Kardeşlik Taşlı Sept kasabasında bir hana gider.Bu kasaba isyan sırasında Robert Barartheonın bir genelevde saklandığı kasaba.

Hanın aslında genelev olduğu ortaya çıkar.Arya ve Gendry siyah saçlı genç bir fahişeyle konuşurlar.Kadın Gendry’e asılıp kral Robert’ın piçi olduğunu söyler.Arya kadını kral Robert’a benzetir.Gendry kadını sertçe reddeder.Kitabı ilk defa okuduktan 5 yıl sonra okuyunca bu detayı farkettim.Az daha Gendry kızkardeşiyle seks yapmanın kıyısından dönmüş.

3 Likes

Büyük mevzu çıkardı sjsj

Jaime Nehirova’ya gittiğinde bir kasabaya uğruyor ama kapıları kapatıyor kasabalılar bu kasaba Metelik ağacı olarak biliniyor ve ben ilk buna dikkat etmemiştim sonra Dunk ve Egg’i okudum ve kitapları tekrar gözden geçirince farkettim ki Uzun Duncan’ı yetiştiren Sör Arlan bu kasabadan geliyor Duncan bu kasabanın nerde olduğunu çok merak ediyordu kitaplarda ve oraya gitmek istiyordu Sör Arlan’ı anmak için.

“Dişi kurt kraliçe oldu,” dedi Meera, “ama bu çok daha hüzünlü bir hikâye.”

“Bu hikâyeyi daha önce hiç duymadığından emin misin Bran?” diye sordu Jojen. “Lord baban hiç anlatmadı mı?”

Kılıçların fırtınasında Harrenhal Turnuvası ilgili geçen konuşma. Lyanna Stark’ın kraliçe olduğundan bahsediliyor. Geçen işaretlediğim yerlere bakarken farkettim☺️

Aşk ve güzellik kraliçesi oluyor ama bundan bahsediyor Meera.

1 Like

Burdaki detayda o zaten. Aşk ve güzellik kraliçesi oldu demiyor. Bence burda George R. R. Martin ipucu verdiği düşünüyorum.

Konuşmanın başını atayım şöyle,

“Bu güzel bir hikâyeydi. Ama delikanlıya üç kötü şövalye saldırmalıydı, onların yaverleri değil. Sonra küçük adalı hepsini öldürebilirdi. Fidyeyle ilgili bölüm saçmaydı. Son olarak, turnuvayı bütün rakiplerini devirerek gizemli şövalye kazanmalı ve dişi kurdu aşk ve güzellik kraliçesi ilan etmeliydi.”

“Dişi kurt kraliçe oldu,” dedi Meera, “ama bu çok daha hüzünlü bir hikâye.”

“Bu hikâyeyi daha önce hiç duymadığından emin misin Bran?” diye sordu Jojen. “Lord baban hiç anlatmadı mı?”

Bence Meera’nın sadece kraliçe demesinin altında bir gönderme var. Şahsi düşüncem bu yönde :slight_smile:

3 Likes

@arminius Kız yüzde doksan doksan söylüyor bence.

İyi ben de Kral Robert’ın meiru oğluyum o zaman. Demir Taht’ın varisi?

2.kitapta Tyrion Pycelle alçağını yatakta basıp yakalayıp sorguluyor.İhtiyarın Jon Arryn efendinin ölmesine göz yummuş anlaşılan.Yıllar sonra farkettim.Adamı tedavi eden üstadı kovmuş.Cerseinin bakışlarından adamı öldür mesajını almış.

Güzel yakalamışsın. Martin’in imalarindan biri :slight_smile:

Three eyed raven’in Jaime’yi kurtarışı. İlk okuduğumda anlamamıştım ama tekrar okuduğumda çok belli olduğunu farkettim. Bildiğin Bran’in hafızasını silmiş

1 Like

Üç Gözlü Kuzgun Cersei ve Jaime o kulede seks yaparken bir teoriye göre Cersei’nin zihinine Bran’ın görüntüsünü yolluyor.O esnada gözleri kapalı olan kadın aniden gözlerini açıyor.Kulenin etrafında olan kargaları kullanıyor.Branın sakatlanması da Üç Gözlü Kuzgunun marifeti.Aşağı atılıp sakat kalmasaydı babasıyla güneye gidecekti.

1 Like

Üç gözlü kuzgun halkında bunları nereden okudunuz 5.kitaptan mi? Okuyalı çok oldu kitapları unutmusum.

Teori videoları youtubeda bolca var. Bu detay daha doğrusu teori kitaplarda yok.

1 Like