Kitap Hakkında (GRRM)

Ya bilgi grrm den de o sahne sadece anlık bişey olabilir. Yani illa bir ölüm olması gerekmez. Zaten bence akgezenler de oraya gitmezler gidemezler. Dizideki gibi bran ın aptalca hareketiyle kotaramaz Martin o sahneyi. Bence hodor çok kolay çıktı hikayeden çünkü oldukça gizemli bir karakter. O sahnenin arka planı geleceği etkilemesi filan… hodor ne için öldü bir anlamı yok ki.
Stannis in elinde hiç birşey kalmadı.ejderhakayasını dany alır. Aklımda şöyle bir sahne var.jon ejderha uyandırır.ya da bir şekilde seçilmişliğiyle ilgili bir mucize gösterir. Ve kendi kardeşine diz çökmeyen bir kral ona diz çöker. Hatta böyle bir şey olursa yani bir diz çökme durumu olursa diyar jon u direk ciddiye almaya başlar. Yoksa fazla yükselmiş bir piçin 2 targaryen karşısında şansı nedir?Ek olarak mance de diz çökmüş olacağı için diyardaki iki kral ı ardına takmış olur. Stannis herşeyden önce diyarın iyiliğini düşünen biri. Hakkından asla vazgeçmez diyoruz.ned içinde asla onurundan vazgeçmez demiyor muyduk. Ne oldu? Ölürken ben vatan hainiyim dedi kızları için.stannis te pekala diyar için tacından vazgeçebilir.

Jon elbet güneye inecektir. Kendisi true heir sonuçta.

Aslinda teori degil tam olarak, bir düsünce sadece.
Simdi Davos Rickon’u bulup getirmek için Skaggos’a gitti. Ben Osha ve Rickon’un orada olduklarina inaniyorum ve bence güvenli olmasi açisindan Osha Rickon’un kimligini gizli tutmus olabilir. Ama Davos oraya gidince tabi her sey açiga çikacak bence. Ve Skaggoslular Rickon’u koruyacaklarini söyleyecekler ama arka planda Boltonlarla anlasacaklar, ve dönüs yolunda bir noktada kumpas kurulacak, Rickon ele geçirilecek.
Skaggoslular neden böyle bir sey yapsin diyorsaniz… Starklari sevmedikleri biliniyor, Boltonlarla ortak noktalari bu. Skaggoslular ve Boltonlar yasam sekilleri, yaptiklari ile Starklari üzerlerine çekmisler tarihte, isyan olaylari da var. Düsmanimin düsmani dostumdur hesabi bir nevi seklinde yaklasabilirler.
Skaggoslular her ne kadar Kuzey’in bir parçasi olsa da, aslinda bagimsiz yasiyorlar da diyebiliriz, o yüzden neden olaylara dahil olmak istesinler ki diyeceksiniz… Bagimsiz olmanin avantajlari kadar, dezavantajlari da olabilir. Bu dezavantajlar onlari Rickon’u satmaya ve bundan kazanç elde etmeye itebilir. Birde dedigim gibi, Rickon’u satacaklari hane Boltonlar olacak, ortak noktalar var. Starklarin izin vermediklerini, Starklarin yasakladigi seylere Boltonlar izin verebilir. Boltonlar ve Skaggos halki uyumlu bir ittifak, birliktelik olur bence.

Ben pek sanmıyorum öyle olacağını ama uzun ve güzelce açıkladığın için teşekkür ederim