Kitap okumak istiyorum

ben sakarya universite 1.nci sinif siyaset bilimi ve kamu yonetimiogrencisiyim.vaktim cok kitap okumak istiyom kutuphane gidiyorum hangi kitapi alcagima karar veremiyorum bide bolumume yardimci kitaplar olmasini istiyo

asoiaf oku.

Bölümüne yardımcı kitap bilmiyorum ama arkadaşın söylediği gibi Buz ve Ateşin Şarkısı serisini okuyabilirsin.
Birde yakında filmi çıkacak olan Hobbit’i okumanı tavsiye ederim. Onu okuduktan sonra da Yüzüklerin Efendisine geçersin :wink:
Ben öyle yaptım şimdi Kralın dönüşünü bitireceğim ve Kargaların Şöleni çıkana kadar Silmarillion ile oyalanacağım biraz.

yakın dönem türk siyasi ve iktisadi tarihiyle ilgili kitaplar oku.yakın dediğim 3. selimden başla.

kitap ismi verebilir misiniz

Senin işine yarar mı bilmiyorum ama Erhan Afyoncu’nun Sorularla Osmanlı İmp. 1-2 diye kitapları var. Değişik konulara yer verilmiş ve cok yararlı bir kitap.

İlber Ortaylı’nın kitaplarını devir güzelce, tavsiye.:wink:

sen erhan afyoncuyu ,ilber ortaylıyı geç.onlar daha cok 13. ve 17 yüzyılla agırlık veriyolar.kitaplarıda popüler tarih. benim önerebileceğim korkut boratav türkiye iktisat tarihi. alaeddin şenel siyasal düşünceler tarihi. şerif mardin yeni osmanlı düşüncesinin doğuşu,mustafa aysan atatürk’ün ekonomi politikası, sina akşin Jön Türkler ve İttihat ve Terrakki. bunlar sana önerebileceğim kitaolar arkadasım. okudugun bölümle alakalı ve faydalı olacagını düsünüyorum.

Fena çizdin attın İlber hocayı helal sana valla. :slight_smile:

ilber ortaylıyı çizip atmak haddim değilde arkadasın bölümüyle alakalı olsun diye dedim;) bu yazarlar biraz daha akademik değinir konulara 18 ve 19 yy ağırlıklıdır.

Erhan Afyoncu’nun 13. 17. Yy. Değil sadece okuyun derim ben. Adaşımdır kendisi^^

Doğrudur da ders kitaplarından sıkılıp bunalan adama boş zamanında ağır kitaplardansa senin deyiminle popüler tarih tarzı şeyleri çıtır çerez olurdu ondan tavsiye etmiştim ben.