Kitaplarda en etkileyici yazılmış kısımlar

Hangi kategoriye koyacağımı bilemedim ama bu uygun sanırım.

Jaime nin rüyasında kral muhafızı kardeşlerini görmesi falan efsane yazılmıştı bence. Keşke dizide olsaydı…

Kızıl düğün aşırı güzel yazılmıştı. Sakın saçlarımı kesmeyin Ned saçlarımı çok sever…

Ned in Lyanna’yı hatırlaması. Odası kan ve gül kokuyordu falan mükemmel kısımdı.

Kral şurası var bir de. Euron’un herkes konuşurken boruyu üfletip giriş yapması,Aeron’un Tanrı’yı bile hissedememesi falan mükemmeldi.

2 Likes

bu konunun zıttı olmuş
kitap tartışmasız pek konuda diziden iyidir
kitaptaki Sansa ve Jon karakterleri dizi ile alakasız mesela aslında çoğu karakter kitaptan farklı
dün geek teori bir video atmıştı

tam bu konuluk bence video(YouTube)`

0 Likes

Ablam aslında zıttı değil ki. Kitapta okurken en etkileyici gelen kısımları sordum diziyle kıyaslama yapmadım. Videoyu da izledim de ben kitaba dayalı bir başlık açtım şu an.

1 Like

doğru aslında işte bende biranda aklıma gelmediğinden (çok fazla var ) genel bir yorum yaptım
aklıma geldikçe eklerim

0 Likes

Tamam ablam eklersen sevinirim :slight_smile:

1 Like

“Stannis gerçek kraldır. Demir Taht’ta bir canavar oturuyor, ensetten doğmuş bir zelil! Diyarın kalbini yiyen kara bir solucandır Joffrey! Onun babası karanlıktır ve annesi ölüm. Hepinizi çürütmeden önce yok edin onu! Hepsini yok edin, fahişe kraliçeyi ve solucan kralı, aşağılık cüceyi ve muhbir örümceği, sahte çiçekleri. Kendinizi kurtarın! "
Altın pelerinlilerden biri adamı yere serdi ama şövalye bağırmaya devam ediyordu.
“Temizleyen ateş gelecek! Kral Stannis dönecek!”

0 Likes

Burası aşırı mükemmeldi. Joff’un kendini kesmesi ondan sonra şövalyenin taht onu reddetti diye bağırması falan çok iyiydi.

1 Like

Kızıl düğünde Catelyn’in son düşünceleri beni çok ağlatsa ve üzse de oradaki ikide bir araya giren davul seslerine gıcık olmuştum. Ve her şey birden olup bitti. Aslında o davul sesleri falan etraftaki karışıklığı anlatmak için yazılmış ama yine de dizideki sessizliği çok sevmiştim.

Ayrıca muhtemelen bu benim yüzümdendir ama ben pek çok detayı anlamıyorum okurken. Mesela Catelyn’in yüzünü parçaladığını daha sonradan forumdan öğrendim. Dany kısımları da içler acısıydı benim için anlama konusunda. Ama en komiği ilk kitapta Eddard’ın ölümünü anlamadan okumam olmuştu. O satırları atladım mı ne yaptım bilmiyorum, en sonunda geri döndüm kitabın başına.

Büyük şaheser ama önünde şapka çıkarılır…

0 Likes

O parçalama kısmını ben de anlamamıştım sonradan anlamıştım. Ya Ned in ölümünü zaten görmüyorduk adam Arya nın başını eğiyordu son anda diye hatırlıyorum. Martin olayları çat da söylemiyor birazcık süslü söz falan katıyor o yüzden karışık oluyor.

1 Like

Sansa’nın kardan Winterfell’i inşa ettiği bölüm
Cersei’in Utanç Yürüyüşü
Jaime, Catelyn- Brienne bölümleri
Jon’un öldürüldüğü bölüm
Yamalı Yüz’ün şarkı söylediği bölüm
ve… daha birçok bölüm :slight_smile:

Edit: Tabi ki… Kızıl Düğün @alpaltu

0 Likes

Sansa sahnesini tam hatırlamıyorum. Kızıl Düğün yazmamana şaşırdım :slight_smile:

0 Likes

Yazılmış diye kaç defa… Yoksa tabi ki de!!

1 Like

Ooo o zaman tamamdır :joy:

1 Like

Euron’un kral seçildiği bölüm
Euron’un Kalkan adalarını ele geçirdiği bölüm
6. Kitaptaki Euron’un Forsaken bölümü.
Dany’nin ateşler içinden çıktığı bölüm

0 Likes

Euron kısımları harbiden mükemmel oluyor ya. Hele o konuşması efsaneviydi. Dizi yine b*k etti.

0 Likes