Kitapları Okuyun!

Arkadaşlar kitapları dün aldım bende Beyazıttan 0 piyasa değerindende ucuzua aldım (korsanda değil fuar vardı :slight_smile: ) şimdilik ilk iki kitabı dün başladım ve cidden ilk sayfalarda bile kitabın diziye ek olarak size çok şey katacağını ve dizideki cevapsız soruları bulmanıza yardımcı olacağını size söyliyeyim ayrıca parçalar bütünleşiyor ve diziyide daha iyi anlıyorsunuz aileler ve üyeleri hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz ve dizideki bazı isimler hakkında en azından a bu şu ailedendi şu aile şöyleydi diyebiliyorsunuz kitabı okuyup bir daha diziye başlayınca çok daha iyi anlıyacağımıda düşünüyorum.Şuana kadar spoiler demedim acımadım baktım tüm önemli olayları öğrendiğimi düşünüyordum hatta kitabı sadece kütüphanemde dursun diye almıştım ama okumaya başlanınca ufak konuşmalarda bile çok önemli bilgiler var ve insanların kitabın tamamını internete aktarmadığı sürece kitabı almadan bu bilgilere ulaşmanız imkansız.Yine uzattım ama bence alın okuyun hem ülkedeki kitap okuma istatistiklerine (doğru yazdım galiba :D) faydanız olur ayrıca böyle bir şahesere katkıda bulunmuş ve emeğe saygı duymuş olursunuz bence bana göre.
Ayrıca kitap her zaman iyi ve yararlıdır.Yararlarının ufak çok ufak bir kısmı aşağıda daha niceleri var :1-Kitap Okuma Bir İlaçtır:
2-Kitap Okuma Hayatı Sevdirir
3-Kitap Okuma Düşünceleri Olgunlaştırır Okuma; düşünceyi besleyen, geliştiren ve çabuklaştıran ana kaynaklardan biridir.
4-Kitap Okuma Stresi Azaltır
5-Kitap Okuma Zihni Açar, Hantallıktan Kurtarır
6-Kitap Okuma Güzel Görmemizi Sağlar
7-Kitap Okuma Bizi ‘Bir Bilen” Yapar
8-Kitap Okuyanın Güvenilir Bir Çevresi Oluşur
9-Bilgi dağarcığımızı ve kelime hazinemizi zenginleştirir.
10-Anlama gücümüzü ve konuşma yeteneğimizi kuvvetlendirir.
11-Genel kültürümüzü artırır. Etkin ve etkili bir insan olmanın yollarını açar.
12-Meslek hayatımızdaki başarı düzeyimizi yükseltir.
13-Dünyaya bakış açımızı değiştirir.
14-Toplumsal ilişkilerimizin kalitesini artırır.
15-0kul hayatındaki başarıları pekiştirir,
16-Hayal gücümüzü geliştirir.
17-Okumak haz duymaya, zihnimizi süslemeye, karar verme yeteneklerimizi geliştirmeye yarar. İnsanı olgunlaştırır, erdemli kılar.

Kitabın ilk 50 sayfasını okudum ve bunları düşünüyorum.Kim bilir tamamını okusam neler düşünücem.
Özet:Kitapları temin edin ve okuyun.

İstanbul’da nerede satıldığını bilsem gidip alıcam da bilmiyorum?

Eğer dilim işliyor biraz araştırıp işi hesaplıya getiricem diyorsan Beyazıt Camii nin yanında bir fuar var şu sıralar ama bitmişse bile orada Meşhur beyazıt sahafları var ordada bulabilirsin kime söylesen gösterir zaten orada 0 ıda 2.elide mevcut.Ama yok bende para bol diyorsan :smiley: beyoğluna çık tüm kitapçılarda mevcut ama şöyle söyliyim Taht oyunları D&R da 29 lira Beyazıtta 20 liraya aldım pazarlık yapsam belki daha ucuza bile alırdım veya başka kitapçılara girsem araştırsam falan ama 10-15 (bir kaç kitap alınca normal değerinden 10-15 lira ucuza almış oluyorsun) lira için gitmem veya uğraşmak istemiyorsan D&R da veya MEPHİSTO da teknosada falan bulabilirsin.

Normal kitapçılarda da oluyor bazen. Tabi korsan oluyor o ayrı :slight_smile: Hepsiburada dan alırsan 30tl ve üzeri kitap alışverişlerinde kargo ücreti ödemiyorsun :stuck_out_tongue:

yenisayfa danda alabilirsin ben ordan aldım dr gibi mağzalarda pahalı oluyo

Yeni sayfa da 2.kitap yok diye biliyorum.

var ben aldım :slight_smile:

Bence de kitaplar çok daha güzel. Her gün yatmadan önce rastgele bir bölüm açıyorum ve artık 3.kitap 2.kısım dışında ezberledim diyebilirim.

Kitap okumak doğru birşeydir fakat insanın içinde kitap okuma zevki olmayınca zor oluyor mesela ben. Benim gibi kitap okuma alışkanlığı olmayan bir insana ne tarz kitaplar önerebilirsiniz mesela? Okumayı sevdirecek ve devam ettirecek bir şekilde.

Asoiaf önersem döver misin?

Adam Fewer oku bence. Sıkılmazsın. Ve Dan Brown - Melekler ve Şeytanları oku. Sıkılırsan fantastik şeyler oku.

Fantastik türünü seviyorsan fantastik kitaplardan git. Ben sana önerebilirim istiyorsan, ben fantastik olmayan çok kitap okumam.

Harty potter güzel ama sacma iyiler kazancak diye yapmakdıkları kalmamış bence okumaya deymez

Doğru bazı insanların kitap okuma alışkanlığı olmuyor en yakın arkadaşlarımdan biriside öyle yavaş yavaş başlıyor bide kitap okumanın yanında bişiler yazarsan çizersen en azından benim için öyle kitap okumaya dahada alışıyorsun basit kitaplardan başla illa fantastik değil ilk başta fantastik ağır gelir bence sonradan fantastike geç.Ama Harry Potter iyi bir başlangıçda olabilir fantastik seviyorsan ben harry potterı konusu nedeniyle sevmiyorum ama zevk meselesi.