Kızıl Düğün İsteği[Bölüm İsteği]

Arkadaşlar bende kitap yok. Ve Kızıl Düğünün kitapta nasıl gerçekleştiğine dair düzgün bir bilgim de yok. Muhtemelen bir çok kişinin elinde Kılıçların Fırtınası vardır. Biri, zahmet olmazsa eğer Kızıl Düğünün nasıl gerçekleştiğini kitaba bakarak bizzat buraya yazabilir mi? Gerçekten çok okumak istiyorm fakat alamıyorum… Birinin ciddiye alıp Kızıl Düğünü buraya yazacağına inanıyorum ve bekliyorum…

Vallaha ben yazardım ama kitapta oraya gelmeme daha var =/ Yardım eden biri çıkacaktır diye düşünüyorum

hmm tamam teşekkürler yinede :))

Al bakalım :smiley:

Red Wedding

Not: Ekşi sözlükte kamera motor adlı kullanıcıdan alıntıdır…

çok teşekkürler :slight_smile: hemen okumaya başlıyorum :smiley:

kizil dugunde dizide farkli olmak uzere olenlerin arasinda robb un esi yok , arti dizde robb un esi hamile ama kitapta herhangi bir bebekten bahsedilmiyor.
hatun uc kez dugune gelmek icin yoldan cevriliyor ama sonuncuda kisyarina donmeyi kabul etmek zorunda kaliyor.
kiliclarin firtinasi bitti kargalarin ziyafeti basladi ama halen robb un esi hakkinda herhangi bir satir gecmedi , belki ileride surpriz bir bebekle gundeme gelebilir diye dusunuyorum.

“jeyne?” robb masanın kenarına tutundu ve kendini ayağa kalkmaya zorladı. “anne,” dedi “boz rüzgar…”

Okurken bir kere daha ağlıyordum az daha :frowning:

aga ben okudum 3.kitapta catelyn kız için doğurmaya uygun götü büyük diyo
4.kitapta jaime kıza götü küçük diyo büyük ihtimalle brynden kaçarken jeyne’i de kaçırdı ve jeyne hamile olabilir junior robb gelirse şaşırmayın

Yalnız kızıl düğünün öncesinde robbun walder freyle konuşmasında martin çok ince bir detay koymuş " Düğünde müzik olacak, çok tatlı bir müzik ,şarap da olacak, hah, KIRMIZILAR AKACAK VE BİZ BAZI YANLIŞLARI DÜZELTECEĞİZ "
SAYFA 145

1 Like

Jeyne hamile ama annesi (o kız Jaynese tabii) kıza ayçayı içiriyor…

diziyi izlemeseydim kitap için jeyne bi süpriz yapar diyebilirdim ama düşünsenize dizide tamamen açık kapı bırakılmayacak şekilde jeyne ölüyor…

belki jaimenin gördüğü kız gerçekten jeynedir ve çocuk düşünce ve de kralı yani eşi ölünce psikolojik olarak çöküp zayıflamıştır…