Köle Şehirleri

Essos’un güneyinde bulunan bu bölge eski Ghiscar İmparatorluğu tarafından (bkz. http://forum.gameofthronestr.com/konu-ghiscari-imparatorlugu.html)
kurulmuştur. Zenginliğini köle ticaretinden elde etmektedir.


Essos kıtası üzerinde Köle Şehirleri.

Kültürü ve Ekonomisi
Köle Ticareti şehirlerin esas gelir kaynağıdır. Meereen, Yunkai ve Astapor’un köle tacirleri sırasıyla Yüce, Bilgin ve İyi ustalar olarak adlandırılıp şehirlerin yönetiminden sorumlulardır.

Her şehir barışçıl bir politika izler. Tarih boyunca aralarında hiç savaş olmamıştır ve Dothraklar ile savaşmak yerine onlara vergi öderler. Tacirlerin zenginliğinden dolayı, çoğu tacir orduya katılmaz ve ordu bu sebepten dolayı köle askerlerden oluşmaktadır.

Astapor
Lekesizlerin satın alınabileceği tek yer olarak ün salmıştır. Antik ve gösterişli bir şehirdir. Şehiri çevreleyen kırmızı surların onları taşırken ölen kölelerin kanıyla boyanmış olduğu düşünülür. Devasa piramitler şehrin her yerini kaplamaktadır. Çok büyük bir köle pazarı vardır. Bu pazarda satılan lekesizler bu pazarı en değerli pazarlardan biri yapar. Öğlen sıcağında, taş evler inanılmaz derecede ısınır. Bu nedenle öğlen genellikle şehir boş olur.

Astapor şehrinin İyi Ustaları (yöneticileri) zalimlikleri ile bilinir. Dövüş pitlerinde çocukları aslanlara karşı dövüştürmekten sadist bir şekilde zevk alırlar ve bu şehrin en çok gelir getiren kaynaklarından biridir.

Yunkai
3 Köle Şehiri arasından en küçüğü olan Yunkai, dövüş pitleri ve zevk evleri ile ünlüdür. Şehrin mimari yapısı Astapor’la aynıdır fakat daha küçüktür ve duvarları sarı tuğlalardan yapılmıştır. Yunkai şehrinin köle tacirleri Bilge Üstadlar olarak adlandırılır ve şehri yönetirler.

Genellikle eğitimsiz köle ordusu ve paralı askerler burada bulunur.

Meereen
Üç büyük köle şehri arasından en büyüğüdür. Nüfusu Yunkai ve Astapor’un toplamından fazladır. Mimari yapısı diğer iki komşusuna oldukça benzemektedir. Şehrin merkezinde büyük bir piramit vardır. Tapınaklarların çok olması bu şehri diğer iki şehirden biraz farklı kılar. Bu şehrin köle tacirleri Yüce Ustalar olarak bilinir. Şehrin kendini koruması için zırhlı süvari ve köle askerlerden oluşan küçük bir ordusu vardır.

Tebrikler +30

Adamsın Verdim repini

3 ve 4. kitapn spoilerrrrr

dany hepsini yok etti sağolsun ama bölgeyide kaosa sürükledi

Çok büyük arkadaşlar.

Gitti bütün kitabı okuma zevkim :[

Ahahaha açmıyacaktın :smiley:

Adı ‘‘Köle Körfezi’’ olmiyacak mı yani kitapta öyle geçiyor.

daeron körfezi değil de körfezdeki şehirleri çevirdi. Bu yüzden şehir dedi.

Malumunuz 3.sezon yaklaşıyor, bu şehirleri teker teker çevirelim mi :3

Meereen benim söylim burdan xd

bende çevrilmesi taraftarıyım … ama çeviriyle uğraşacak vaktim olmuyor … ilgilenen arkadaşlardan astapor ve yunkai yide bekliyorum :slight_smile:

Çevrilince burdan linke bağlanır şehirler :3

Belkiiii yarın yaparım birini. :confused: