Kral Durran

#1

Durran Godsgrief olarakta bilinen Kral Durran, ilk Fırtına Kralıdır. Hakkındaki efsaneye göre Rüzgar Tanrısı’nın kızı Elenei ile evlenmiş ve Fırtına Sonunu inşa etmiştir.

Efsaneye göre, Elenei’nin tanrı babası ilişkilerini yasaklamıştır ancak Durran ve Elenei buna karşı gelmişlerdir. Buna karşılık tanrı’nın öfkesi evlilik gecesi Durran’ın mekânını dağıtmış ve tüm konuklarını öldürmüştür. Karşılığında da Durran tanrılara savaş açmıştır ve karşılık olarakta yaptığı tüm kaleler tanrılarca yıkılmıştır. Her seferinde daha büyük ve güçlü kaleler yapmıştır ancak sonuç değişmemiştir ta ki yaptığı 7. kale’ye kadar. Bu kale tüm fırtınalara direnmiştir. Bir efsaneye göre, ormanın çocukları bu kalenin yapımına el atmışlardır. Bir diğer efsaneye göre de, Durran kale’nin yapımında İnşacı Brandon’dan yardım almıştır.

Kaynak: Durran Godsgrief - A Wiki of Ice and Fire

#2

soyadı baratheon değil ama düzenle lütfen. ilk baratheon orys baratheondur.

#3

Evet, ikinci kitapta bu efsaneye değiniliyordu. Hatırlatma için teşekkürler :slight_smile:

#4

Düzelttim, uyarın için teşekkürler.

#5

kaleyi Mimar Brandon Stark inşa etmiştir.Durran’ınyaptıgı bütün kaleler yıkılmış o dönemin en büyük mimarı olan Suru ve Kışyarını inşa eden Kuzey Kralı Mimar Brandon Stark’tan yardım istemiştir

#6

tam olarak brandon inşa etmemiştir. o sadece çocuktu ve fikir verdi.

#7

Çocuk Brandon o zmanlar çocuk degildi akgeznlere karşı şafak savaşında savaşmış suru inşa etmiş biriydi bu yüzden durran yardım istedi zaten

#8

bunlar fırtına sonunun yapılmasından sonra oluyor. fikir veriyor sadece
işte burda
awoiaf tan alıntı

#9

fırtına sonu uzun geceden sonra inşa edildi

kanıtı bu Kahramanlar Çağı

yak. - 10000: Pakt’ın imzalanmasından sonra, pek çok soylu hanenin kuruluşu.

yak. - 8000:

Uzun Gece: En soğuk, en uzun kış zamanı. Diğerleri denilen bir ırkın en kuzeyden istilasının başladığı ve bir kuşak boyunca süren gece. Diğerleri ölen insanları hizmetkarları olarak yaşama döndürüyordu ve neredeyse Westeros’un tümü yıkımın eşiğine gelmişti.

Şafak Savaşı: Ormanın Çocukları ve İlk İnsanlar, Diğerlerini yenmek için birleştiler. Ejderha Camı’ndan yapılmış silahlar yaptılar. Doğu efsanelerinde Işıkgetiren adlı harika bir kılıcı taşıyan ve Azor Ahai olarak bilinen bir kahraman savaşa önderlik etti. Diğerleri mağlup edildikten sonra “Mimar” Bran devlerin, İlk İnsanların ve muhtemelen Ormanın Çocuklarının yardımıyla Duvarı inşa etti. Gece Gözcülerinin Yeminli Kardeşliği duvarı savunmak için kuruldu. Güneydeki Fırtına Sonu kalesi inşa edildi. Mimar Bran ayrıca Kışyarı’nı inşa edip Kuzey’in Kralı oldu.