Kral Jaime Lannister

Bekir cem her an duştan çıkabilir.

@Ser Bronn @kraken04 @QueenArianne bir kaç kişi daha var bu ekipte. Sizlerin içinde olduğunuz hafif tartışma ortamlı trollemeli muhabbetleri çok seviyorum. Bugün forumu kurcalarken aklımdan geçti bu şimdi konuda gördüm. Devam sevgili arkadaşlar, umarım korursunuz bu havayı :slight_smile:

yahu sana tag atamadım bir türlü.

@“Brandon Stark XV” hahahaha ben seni anladım Bran. Ben de seviyorum böyle trollemeleri ya. Eğlenceli oluyor.

Bran değil Jon Jaime Lannister’ın görüntüsünden ve asaletinden çok etkileniyor. Onu kral zannediyor. Sonra kral diye takdim edilen Robert’ı görünce hayal kırıklığına uğruyor. Jon Jaime ye bakıp içinden şöyle geçiriyor " Bir kral tam da böyle görünmeli".

Bran bölümlerinde değil Jon bölümünde geçiyor bu cümleler.

Jaime kral olur mu olmaz mı bilemem ancak iyi kötü yanları,gücü,zayıflıkları ve alaycılığıyla serinin en kral karakteri olduğu kesin.

Yapmayın beyler bayanlar lütfen ne Jaime’si. Kralınız Rhaegar’ın oğlu Aegon olacak!!! Jaime’yide dedesini kestiğinden dolayı kazığa oturtur inşallah.
Edit: Kitaba göre bu şeyi nasıl çıkardın onuda anlamadım @Zeki Lann kral gibi görünebilir Jaime kral gibi görünen kral olsa Rhaegar da olurdu. Bence alakasız olmuş Petyr Baelish daha çok şansa sahip bence Jaime’den.

Evet kitap elime geçti o bölüm sizin dediğiniz şekilde.

Ekşi sözlükte birisi yazmış çok hoşuma gitti.
Lannister ların adamlıkta nasıl zirvede olduklarını bu küçük yazıyla anlayabiliriz.

— spoiler —

1. sezon’da jamie ile ned stark’ın dövüştüğü malum sahnede jamie’nin askerlerinden biri olaya müdahale edip ned’i yaralar. jamie bu duruma sinirlenir ve askerine vurur.

6.sezon’da ned (gençliği) ve dövüştüğü adam(adını unuttum ah) yine aynı pozisyonda kalırlar. ned’in askerlerinden biri adamı yaralar ve ned yerden kılıcı alıp adamı öldürür.

tüm seri boyunca ned stark’ın ne kadar onurlu biri olduğundan bahsedilip duruldu ama onur dediğimiz şey garip bir durum görüldüğü gibi. jamie ve brienne 3. sezonda banyo yaparken konuşmuşlardı ve brienne mad king’in durumundan niye ned stark’a bahsetmedin filan demişti. jamie’nin verdiği yanıt “onurlu ned stark bana inanır mıydı” olmuştu. jamie mad king’i öldürmese belki tüm şehir ölecekti ama ned onu her zaman küçümsedi ve aşağıladı. işine gelenlere onurlu ve adaletli işine gelmeyenlere (ilk bölümde öldürdüğü akgezen gördüm diyen çocuk gibi) acımasız, adaletsiz olan biri. oğlu rob da onun gibi çarpık bir adelet sistemine (karstarkları öldürmesi) sahip olduğu için öldü desek hatalı olmayız.

– spoiler —

@“Zeki Lann” ahahaha güzel troll. Ayrıca Ned Stark bıçaklamadı arkadan Howland Reed bıçakladı. Ser Dayne zaten ölecekti Eddard orda sadece acısını azalttı.

Seri ilk planlama aşamasında Jaime oldukça kötü bir karakterdi ve herkesi öldürüp, tahtı ele geçiriyordu. Suçu da Tyrion’a atıyordu. Elbet yazar bundan vazgeçmiş. :slight_smile:

Keşke vazgeçmeseymiş.
Bu arada mükemmel teori. Ölmezsek ve önümüzdeki sezonu görebilirsek tahta kimin çıkacağını herkes görecek. Jaime den başka kral olmaya layık başkası yok.

Herkes eşşek başı bi Jaime hak ediyor.

Istersen sayalım:
Da#nerys ergenlikden çıkamamış ota boka ejderhalarına dracarys diyen bi kezban.
Jon(A#gon) Danynin kocişi.
Tyrion Danynin kuçu-kuçusu.
Cersei zaten deli kraliçe o da Dany gibi insanları yakmakla kafayı yemiş.
Arya Sayko.
Davosda liderlik vasfı yok bi kere.
Gendry eğitimsiz bir bitçukurlu.
Varys güvenilmez.
Euron manyak.
Brandon beyni akmış zavallının.
Theon kırık bir insan.
Sansa ikinci Cersei.
Hound adı üstünde konuşmaya bile gerek yok.
Geriye bi tek Tanrı Kral Jaime kalıyor.

Diziye göre yazdıkların doğru Jaime’den başka kimse yok. Tabi eğer Dany ile kocişi Jon’u tahta çıkarıp fanların istediklerini yapmazlarsa (D&D den herşeyi beklerim).
Kitap için ise, Jaime’nin Gece Nöbetçileri’ne katılacağına inanıyorum. Lord Kumandan olabilir (1000. Lord Kumandan).
Tahta ise -yazarın dediği gibi birkaç kez taht değişikliği olacaksa- Serçeparmak mutlaka geçecektir hatta Margeary Tyrell evliliğiyle olabilir bu. Çünkü şu an Westeros’un kağıt üzerinde en güçlü kişilerinden biri Petyr Baelish.
Kırmızı veya Siyah Aegon’un da tahta çıkacağına inanıyorum. Dany’nin de, Euron Greyjoy’un da, ama finalde tahtta kim olur tahmin etmesi zor.

Gece nöbetçilerine katılması kral olmaması için bir sebep değil sayın Tilki bey.
Ölülerle Armageddon savaşı yapacaklar. Yeminlerin, makamların, mevkilerin pek bir farkı olacağını sanmıyorum.
Savaşın sonunda kral olacak. Jon ve Dany kesin ölecek.

Kesin olur bu olay. %100

Ben Aegon ile Arianne’nin evleneceğini düşünüyorum. Ama tahta çıkabileceklerini sanmıyorum. Kızıldüğüne benzer bir olay olabilir. Dizide bu iki karakteri silmişler. Kitapta da gelecekleri olamaz.

Aegon, Arianne ile evlenirse zaten tahtı unutsun. şu an herkes için en uygun aday Margeary Tyrell gibi görünüyor.

Varys en son Kevan’ı öldürdüğünde, gül ve aslanın birbirine girmesi gerektiği bu yüzden ölmesi gerektiğini falan söylemişti. Tyrell hanesi taraf değiştirebilir. Randly Tarly’nin Lannisterlarla arası çok iyi. Dizideki gibi Tyrellerin işini bitirip Randly’e veebilirler menzili.

Randyll Tarly gibi Eski kafalı ve muhafazakar ve Brienne ile olan konuşmasından anlaşıldığı üzere Renly’e hala sadık bir insanın neden adı onlarca skandalla anılan bir kraliçenin safına geçeceği meselesi çok ciddi soru işareti. Özellikle septi patlatacak olursa.

Benim düşüncem Aegon’un gerçek olduğu yönünde. Blackfyre lobisi başka bir Blackfyre’a yol açmak için çocuğu kullanıyor bence tıpkı Daenerys de olduğu gibi. Hatta bir ihtimal çocuk bir şekilde Jon’a dolaylı olarak alan açabilir. İhanetle ölünce gerçek Targaryen destekçileri Jon’u desteklemeye karar verebilirler zira dizide Jon Con yerine Jorah gri hastalığa yakalandı ve Citadel’e gitti. Jon Çon Citadel’e gider, Şam ile karşılaşır, kayıtlardan Jon’u öğrenir falan…

Margaery Tyrell ve Petyr Baelish evlenebilir. Olmaması için bir sebep yok. Hatta belki de Petyr en baştan bu planı kurdu. Tyrell’lar da olana sadık kaldılar