Kral Jaime Lannister

Jaimenin olacağını sanmıyorum tyrion olabilir ama

Tyrion’a hiçbir makam yakışmıyor. Ekşide Tyrion azor ahai, dragon rider gibi teorileri görmüştüm. Argümanları görünce mantıklı gelmişti.
Ama bir an hayal ettim, küçücük birşey ejderhanın üstünde akgezenlere saldırıyor :joy::joy:
Çok komik değil mi ?
Aynısı onu demir tahtta görmek içinde geçerli.
@Ulu_Kurt serçe parmak Sansa ile evlenmek istiyor. Annesiyle evlenenedi, artık saplantı haline geldi onda bari kızını alayım diyordur. Kitap ve dizi gidişatıda o yöndeydi. Dizide harcadılar tabi.

İkinci paragrafta bahsettiklerini gayet mantıklı buldum. Buna yakın şeyler olabilir.

Harbiden ben de ejderhanın 3 başına asla yakıştıramıyorum kendisini :joy:. Bu adam Daenerys ve Jon’a denk değil bence çok önemli olsa da. Yani bu ikisi Tyriondan önem olarak bir gömlek üstte.

Ejderhanın 3. Başı muhtemelen karanlık tarafta olur. Daenerys’in üçerli vizyonlarının Ejder başlarıyla ilgili olduğunu düşünecek olursak ben Blackfyre tarafından bir pislik bekliyorum. Zaten bu eski düşmanların aslında başından beri Krallığın karışmasını sağlayan tüm o komploların mimarı olduğuna dair şüphelerim var. Ya da dizideki gibi Ötekiler çöker. Çünkü şeride Dany ve Jon’a denk başka karakter yok.

Blackfyre komplosuna bende inanıyorum.
İllyrio kesinlikle bir Blackfyre. En azından anne tarafından veya karısı Blackfyre. Hatta bizim sahte Aegon’da onun oğlu. Bu argümanın altını çok dolduramayız ama İllyrio denen adamın ejderhaları başa geçirmek için bu kadar çabalamasının başka açıklaması yok. 3 tane ejderha yumurtasını kim kime verir. Paha biçilemez onlar.

Ben Aegon’un sahte olduğunu düşünmüyorum. Çünkü Jon Çon gibi güvenilir bir adam bu çocuğa hayatını verdi. Hani biz bazen evren içi karakterleri fazla küçümsüyoruz. Düşün sana bir bebekle geldiler üstelik arkasında Altın Mürettebat gibi Targ karşıtlığıyla ünlü bir grup var. Neden hemen gümüş prensimin oğlu diye atlasın olaya? Bence bir şekilde ikna edici doneler vardır ki kendisini besleyip büyütmeyi kabul etmiştir.

Bir diğer mesele, başlarda plan Viserys destekli Dothrak orduysyla Westeros’u mahvetmek ve Aegon’u asıl kral olarak ortaya çıkarmaktı. İyi de Aegon’un ne özelliği var? Ne yapabilir barbar ordusuna karşı? Ehserha mı çatlatacak? Üstelik istila edip diyarın içine edenler de Targaryen Aegon da Targaryen. Yani birnevi Tayyip’in Karşısına Abdullah Gül’ü sürmek gibi. Bu da Varys’in güç insanın inandığı yerdedir teorisine ters bir şey. Muhtemelen amaç yıllardır azalarak biten Kara Ejderha ideolojisini canlandırmak, gaspçı, barbar ve Aegon üçgenindeki Westeros’un asıl sahibinin Kara Ejder olduğuna inandırmak ve şimdiye kadar gizledikleri asıl Kara ejderi ortaya çıkarmak.

Jaime, Euron gelene kadar tahtı sıcak tutar.

Bu seri için herşey mümkün ama ben Aegon için 2 ihtimal görüyorum
aslında bu 2 ihtimal birbiri ile bağlantılı
ilki Varys üstad Pycell ve Kevin Lannesterı öldürürken bir Sidiksu prensinden bahsetmişti. Olaylardan sonra Sidiksu dan aynı Aegon tipinde ve yaşında bir çocuk alınırsa, bu çocukta Varys in saraydan aşırdığı Rhaegara ait Jon un çok iyi bildiği bir eşya olursa, bir iki yıl sonrada Jon Corrinton a verilirse çocuk, gayet güzel ikna olur bence
Ve bu durumda bu Sidiksu prensi tahtı şunu bunu alır. sonrasında kimliği ile ilgili skandal şahitler, kanıtlar eşliğinde patlar ve Blackfirelar boş tahta konar (biliyorum biraz uçarı oldu )
2. si Aegon bir Blackfire açıkcası bunda benimde ciddi şüphelerim var. Çünkü, onun Blackfire olması durumunda illyrio mopatisle kan bağı olması lazım ve Aegon un birşey bilmediğini biliyoruz. kim kan bağı olan(illyrio mopatis) birinden uzak durabilir ve kan bağı yoksa illyrio mopatis niçin bu derece olayların içinde…
Aegonun gerçek olduğunu düşünmüyorum
1 illyrio mopatis bu derece iyi niyetli biri değil
2 illyrio mopatis, Dany ve Viserys e yiğeniniz var kurtuldu derdi gönül rahatlığı ile
3 Aegonun kız kardeşinide kurtarırlardı bence
4 mutlaka yanında saraydan biri olurdu ve bu saraydan kişi Dorn ile bağlantıya bir şekilde geçerdi
5 Altın mürettebat ardında olmazdı bence
ama nasıl bir olay var onuda tam çözemiyorum

Olabilir tabii, isteriz de ama şu aşamada çok zor. Martin böyle devasa bir olayın serinin her tarafında ima ederdi ve Aragorn dışında çok bir argümanımız yok henüz.

Öte yandan, Bran’in asıl kralın Jaime olduğunu düşünmesi mükemmel ötesi görünüşünden kaynaklanıyor. Ki ona bakarsak, bir anlığına Tyrion’ın gölgesinin Demir Taht’a yansıyıp onu tam bir kral gibi gösterdiği tasvir edilmişti. Pek çok karakterde de bu tarz şeyler yaşandı. Bir şeyin yüzlerce cevabı olması, hiç cevabı olmamasından farksızdır aslında.

The Winds of Winter’da kimin kral olabileceği ile ilgili bolca foreshadowing bekliyorum, yanıltma bizi Martin!

Aslında adam en sonda kimin kral olacağı da bende kalsın şaşırsınlar diye düşünmüş de olabilir.

Olabilir yaa. Malumunuz Türk düşmanı (!) Reddit kullanıcıları iti b.ku tahmin edebildiğinden çekinmiş olabilir Martin. Nerdeeeeee bendeki o cesaret. Hiç değişmemiş adamcağız. 65 yaşına basmış hala Samwellliğe devam ediyor. Gerçi benimkisi aptal cesareti de, neyse.

Jaime kral olur, veliahtı olmadığı için demokrasiyi getirir.

Ay hadi inş… +rep

Jaime kral olsun boynuma yılan dolarım Ahmet Çakar gibi.