Kral Katili Güncesi

I. Kitap Rüzgarın Adı:
32 DİLE ÇEVRİLEREK DÜNYADA FIRTINALAR KOPARAN KRALKATİLİ GÜNCELERİ NİHAYET TÜRKÇEDE!
Uyuyan höyük krallarından prensesler kaçırdım. Trebon kasabasını yakıp kül ettim. Felurian’la bir gece geçirdim ve hem canıma hem de aklıma mukayyet olabildim. Çoğu insanın kabul edildiğinden daha küçük bir yaşta Üniversite’den atıldım. Başkalarının gündüz gözüyle ağızlarına almaktan bile korktukları yollardan ay ışığı altında geçtim. Tanrılarla konuştum, kadınlar sevdim ve ozanları ağlatan şarkılar yazdım.

Belki beni duymuşsunuzdur.

Fantastik kurgu edebiyatının eşsiz bir masalı, bir kahramanın kendi ağzıyla anlattığı öyküsü işte böyle başlıyor. Bir keder öyküsü bu… bir kurtuluş öyküsü… bir adamın evrenin anlamını arayışının ve gerek o arayışın gerekse de onu sürdürmesini sağlayan gem vurulamaz iradenin bir efsaneye dönüşmesinin öyküsü…

“Rothfuss, Rüzgarın Adı ile başlayan bu muazzam hikâyede nereye giderse gitsin iyi bir şarkıyı taşıması gibi bizi de yanında götürecek.”
Ursula K. Le Guin

The Kingkiller Chronicle

Konusu ilgi çekici bir ara mutlaka başlamayı düşünüyorum okuyan arkadaşlar görüş bildirirse güzel olur

Okumak lazım. Teşekkürler bilgi için.

Yazar çok tecrübeli olmamasına rağmen iyi kitap.

Aklıma hep Jaime Lannister geliyor.

bu seriye başlayacağım ama önce 3.gün kitabının en azından çıkış tarihinin belli olmasınından sonra :))

Bunu epey övüyorlardı boş bir zamanda başlamalı.

Harika bir yazarın, aynı güzellikte ki harika kitabı…

Küçüklüğünde evlerine doğru-düzgün elektrik gitmediği için Narnia ve Orta-Dünya ile büyüyen Patrick Rothfuss övgülerin en kıymetlilerini hak ediyor.

birbirinin aynısı bir sürü fantastik seri var bu seriyi de öyle sanıp biraz ön yargılı yaklaşmıştım ama tavsiyeler üzerine okuyunca anladım ki gerçekten özgün bir konusu varmış. kvothe’de zaten hayatımda okuduğum mal olmayan tek fantastik kitap ana karakteri :stuck_out_tongue:

Ursula K. Le Guin iyidir, güzel kitapları vardır çok severim. Hatta Yerdeniz Öyküleri adlı kitabının anime filmi çıkmıştır oldukça yaratıcıdır. Öteki Rüzgar ve Gülün Günlüğü kitaplarıda güzeldir. Ursula reyiz candır, kandır, kitaplarının okunması gerekir. Öyle yani…

eyi güzelde yazar ursal değil patrick rothfuss :slight_smile:

Hadii be? :open_mouth: İyide altta Ursula K. Le Guin yazıyordu bende atladım sazan gibi… :confused:

kitabları aldım okuyunca yorumumu kesin belirtirim…

bugün tekrar fuara gittim ve serinin üçüncü kitabıyla ilgili bilgiler aldım

1.bu sene yazarı çağımışlar imza vs için 3. kitaptan sonra gelirim demiş

2.üçüncü kitap ingilizce olarak en geç mayısta çıkıyor

3.üçüncü kitabın çevirisi ise 2013 sonbaharda tüyap kitap fuarıyla beraber elimizde olacak

1. ve en önemlisi yazar 3.kitabın imza günü için seneye tüyaba geliyor…

Not: taze haberlerdir hiç bir yerde bulamazsınız :wink:

Başka konularda da aldığın değerli bilgileri paylaştığını gördüm topluca buraya yazayım dedim, bilgilendirmeler için çok teşekkürler. :slight_smile:

rica ederim zten bunun için foruma üyeyiz :wink:

serinin yayınlanmış iki kitabını dün itibaari ile bitirmiş bulunmaktayım… ve Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin devamının gelmemesinin acısı yetmezmiş gibi birde bunu ekledim :frowning: ama çok beklemeyeceğiz herhalde neyse,

kitaplar gerçekten harikaydı… kvothe gerçekten harika bir ana karakter ve bence bu hikaye 3 kitapta bitmeyecek… 3.gün sonunda hikayesi bittikten sonra anlatımın geçtiği zamandaki olayları anlatan bir üçleme daha gelebilir…

felurian ve üniversite de geçirdiği kısımlar özellikle harikaydı…

hala chandrialılar ile ilgili elde tutulur bir bilgi edinemedi bu da 3.gün yani 3. kitabın harika olacağını gösteriyor bana göre :slight_smile:

Serinin ilk kitabını bitirdim bugün. Beklediğim gibi bir kitap değildi açıkçası. Asoiaf taki karamsar dünyadan sonra bu kitap lunaparkta geçiyormuş hissi verdi. Kitabın finali de final gibi değildi, sadece gün bittiği için kitapta bitti sanırım. Yine de insanı içine çeken bir kitap, sıkılmadan okudum. 2. kitabı da almıştım zaten Hayvan Mezarlığından sonra onu da okurum.

2.kitaptan sonraki yorumunu da görcem :smiley:

Bu seriyi çok övüyorlar başlayacağım ama tamamlandıktan sonra, dediğin gibi kitap beklemek çok kötü. Asoiaf sayesinde hepimiz öğrendik :smiley: