Kral Katili Güncesi

Tam hatirlamiyorum ama bast in tarihciyi basta tehdit ettigini sonra kvothe nin geri donmesi icin hikayesini yonlendirmesini felan istiyodu galiba. Yani genel amaci kvothe nin geri donmesi.

SM-N9000Q cihazımdan gönderildi

Eski Kvothe’nin geri gelmesini istiyor demiştim. “Gözlerinde uğruna yaşanılacak bir amacı keşfetmenin sevincini yeniden gördüm” gibi bir şey söylüyordu sanırım. Hatta Tarihçiyi de bazı konularda uyarıp tehdit ediyordu sırf Kvothe bulduğu heyecan ve yaşama sevincini kaybedip tekrar hancı Kote’ye dönüşmesin diye.

bence başka bir amacı var
sarışın adam “seni hala kovmadı mı?” diyor.
bence bi gariplik var bast’ta

onu biliyorum.
sanırım ben paranoyaklık yaptım.
bast’a güvenemiyorum bir türlü

kvothe ve bast’ın nasıl tanıştığını ve kvothe’nin ona bu kadar güvenmesinin nedenini falan çok ediyorum. üçüncü gün çıksa da okusak artık :frowning:

Bir türlü başlayamadığım efsane. Üçüncü kitabın çıkmasına yakın başlamak şu an daha mantıklı geliyor.

Okunması gerekenler listemde olan bi seri, en yakın zamanda başlamayı planlıyorum.

Keşke okumasaymışım lan,bundan sonra hiç bir kitap kesmez oldu,Tutunamayanlar bile.

Ben de çok etkileyici bir kitabı bitirdikten sonra aynı şeklde hissediyorum ama öyle olmuyor işte :confused:
Zamanla etkisi kayboluyor, başka kitapları da en az onun kadar sevebiliyorsun

1. kitaba 49 lira verdim, umarım bu kadar lirayı söküldüğüme değiyordur. Resmen tuğla gibi. :smiley:

Niye o kadar çok verdin? Ben iki kitaba 50 verdim

Sen nerden aldın ki kitapları ?

GT-N8005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ilknokta.com adresinden

Saol:)

GT-N8005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu seriyi en ucuza alan benim sanırım :smiley: Yazın iki kitabı 42 liraya almıştım idefixden.

+1

dr nin azizligi. iki kitabi birlikte alsam muhtemelen daha kârda olurdum ama 2.si de ilki gibi hatta daha guzelse bayıldiğim miktara degmistir.

Her bir kuruş değecek emin ol.

Arkadaşlar şu kitabın konusunu spoiler vermeden aktarabilecek var mı acaba? Spoiler yerim diye okumadım konuyu. Bi de kaç kitap ve kitapların isimleri neler

Kitap, Kvothe adindaki karakterin cocuklukdan itibaren yasam oykusunu anlatiyor. Oldukca becerikli zeki ve yetenekli bir arkadasimiz. Sorunlarini ince zekasiyla cozuyor. Kitap okurken karakter sorunu soyle cozseydi daha basit ve kolay olurdu ne diye dolandiriyolar isi kardesim, dedigin ince ayrintilarin bu kitapta karsilandigini gorebilirsin.
Tahmin edebilecegin gibi kadim bir kotuluk var va kvothe onu yok etmeyi kendine amac ediniyor.
Oldukca orjinal buyu sistemi(bir degil iki farkli buyu var), bilimsel denebilecek kadar guzel sekillendirilmis. Hatta basitce bilim kabul ediliyor.
ilk kitap "ruzgarin adi"
ikinci kitap “bilge adamin korkusu”