Kralın POV karakterlerden biri olacak olması

Grrm hic acimiyor povu olmayan taht taliplerini catir cutur harciyor

Buyuk ihtimal kral Jon olacak diye dusunuyorum.
Grrm Jona hep torpil geciyor. Tywin Lannisterin Starklara yaptigi soykirimdan koruyor Jonu.
Adam sura gidiyor bir anda lordun sag kolu oluyor. Sur disi gezisinde Jona sevgili bile ayarliyor. Stannisi ayagina getiriyor. Ona Kuzey Muhafizligini oneriyor.

Kitaptaki en saglam karakter Jon dur

Daenerys Kralice olsa bile hamile kalamiyor. Nasil varisi olacak bunun
Stannisin 1 tane kizi var ve cocugu olmuyor Povu yok

Ben bir şey anlamadım. Başlık ismi ve başlığın içeriği ile ilgili bağ kurmaya çalışıyorum ama olmadı. Başlığı düzeltmek mümkün mü? İçerik ile manalı olsun.

Bir de içerik olarak anlatmak istediğiniz şey; Jon, serinin en torpilli karakteri mi?

Kitabın sonunda kral olacak kişinin pov olacağına dair kaynağın nedir? Stannis zaten kral illa kral olması için tahta mı ihtiyaç var? Son olarak Stannis’in artık çocuğu olmuyor diye bir şey mi var? Adam karısıyla birlikte olmuyor sadece.

1 Like

Şimdiye kadar hiçbir kralın POV unu görmedik. Yani bilemiyorum.

Ayrıca bu açıdan bakılırsa yazar Dany ve Arya’ya da torpil yapmış oluyor. Sansa da kaçtı ona da mı torpil var? Catelyn dirildi, ee yazara rüşvet vermiş o zaman.

Şimdi arkadaş, Jon kral olacak ve onun da POV karakteri olacak( ilk kral POV) ve bu da onu torpilli yapıyor mu demek istemiş?

Ben öyle anladım. Yazar sürekli Jon’a torpil yaptığı için kral olması da ona bir torpil olacak gibi bir şey söylemeye çalışmış bence

Stannis çocuk sahibi olmak istemiyor belki :smiley: Dany’nin de Sanırım aslında genetik bir engeli var o nedenle

Tamam ben ikna oldum

Sanırım arkadaş Jonun başından geçenlerin hep yazarın tona torpili olduğunu söylemeye çalışmış, yazar ona torpil geçtiği için kesin kralı da Jon yaparmış gibisinden şeyler anladım.

Aynı mantıkla bakarsak, yazar Al Turta’ya hep torpil geçiyor, düşünün koskoca Ned Starkın kızı ile arkadaş oluyor ve fırıncıda çalışmaya başlıyor, Al Turta kral olacak gibi gözüküyor. Veya Baelish. Kendisi hep yüksek konumlara geldi, Grrm ona hep torpil geçiyor.

Şunu da belirtmek isterim Joffrey de kraldı ama POV’u yoktu. Başlıkla çelişen bir durum.

Bence konuyla alakalı mantıklı bişey bulunamayacağını kabullenme zamanı geldi ve geçiyor arkadaşlar. Kendi yorumum ise arkadaşımızın derdini anlatmak için seçtiği sözlerin hiçbir yanından tutulamayacak olması. Belki biraz daha detaylandırıp somut bir kanıta dayandırabilirse bir daha düşünebiliriz. Aksi takdirde arkadaşımızın ne anlattığını çözmek için bir çeşit oyun oynamaktan başka bir şey yapılmayacak bu konuda.

1 Like