Küçük Sorular

Burdan sorabilirsiniz küçük, konu açmaya değmeyecek sorularınızı.

Stannis öldü mü? (Cevap atmayın ikinci mesaj olsun diye yazdım.)

İllk önce Çocuklar vardı. Sonra İlk İnsanlar, Andallar, Rhoynar ve Valyrianlar geldi. Demirdoğulular bu sıralamanın neresinde?

Aegon blacfyre mı(cevap atmayn 4. mesaj olsun diye yazdım)

margaery kurtulacak mıı :’(((

Lannister ve Tully topraklarının bazı kısımları da dahil olan bir hanedanları veya krallıkları vardı sanırım. Yanılıyor da olabilir unuttum. Yani güneydekiler gibi biraz İlk İnsanlar kanı taşıyorlar sanırım. Emin olmasam da İlk İnsanlar sıralamasındalar… Ama tabi güneyde hiç bir yerde bu gen belirgin görülmüyor, Kuzgunağaç dışında. Karışıyor.

Başlıkları hallettim bu arada.

Nehir topraklarının içinde olduğu bir krallıkları vardı ama Andal değiller kesinlikle.
Andal istilası ile dini inançlarını koruyabildiklerinden bahsedilyordu.
Andallardan eski oldukları kesin
Belki demir adaların yerlisidirler.

demir adamlar kral harren zamanında ilk insanların kanını taşıyorlar ama kuzeylilerden farklı kol olarak. pyke harlaw ve diğer adalar bunların ilk soylarının başladığı yer ve nehir topraklarıyla menzile kadar uzanan westerosun batı kıyıları demir adamlara aittir. ayı adası güzel adalar ve yaz adaları da bunlara aitti demir adamlar soyu eskiye dayanan bir ırktır ve bu güzel birşey dinlerini korumaları da ayrı güzeldir denizci yağmacı ve sert bir ırklardır (bkz:victarion) kral harren dehşet bir kale olan harrenhalı bitirdğinde aegon westerosa ilk saldırısını buraya düzenlemiştir ve harrenla cocuklarını yakarak öldürmüştür. kalan demir adamlar demir adalara kaçmıştır ve bir parlemento ile vickon greyjoyu lider seçmişlerdir ve aegona bağlılıklarını vermişlerdir ve aegon da vickona demir adaları vermiş ama nehir topraklarını yandaşı olan tullylere verdi ve tullyler de oranın derebeyi oldu

Demirdoğumluların İlk İnsan kanı taşıdığını az çok biliyorum da acaba boğulmuş tanrı İlk İnsanların eski tanrılardan önceki inanışı olabilir mi diye düşündüm. Çünkü eski tanrılar çocukların inanışı daha çok

İlk İnsanlar Eski Tanrılardan Önce Neye İnanıyorlardı?

İlk konu neden kilitlendi?

Sayfa sayısı çok artmıştı.

Robert’ın İsyanı sırasında, Greyjoylar ne yapmışlardı? Herhangi bir çatışmaya girmediler mi?
Girmedilerse nedenini bilen var mı?

Taraf gözetmeksizin bir kaç küçük yağma yapmışlar.

Menzil topraklarına dadanmışlardı

Nerde yazıyor bu ya :frowning: ?

Balon söylüyor ilk balon isyanını planlıyordu zaten balon isyan sırasında da küçük yağmalarla başlamıştı isyana

aklıma bir şey takıldı şimdi kitapta jamie jofrey öldükten sonra geliyordu kralın şehrine

ben tam tersi diye hatırlıyorum ? ölmeden önce geliyordu gayet :s

Hayır ya.öldükten sonra geliyo,hatta septte cercei’i joffrey’nin meftasının yanında buluyo.

aynen aynen… bir an mahkemeyle karıştırdım. tamamdır.