Küçük Sorular

Getirecekti zaten. Ama Brandon ölünce iptal oldu her şey.

Bu çocuk gönderme olayı tıpkı evlilik gibi ittifak kurmak, ilişkileri geliştirmek vs gibi şeyler için bir yol. O zaman için pek gerekli görülmemiş demekki.

Bir şey farkettim. Lyanna’nın nasıl öldüğü hiçbir kitapta yazmıyor. Dizide doğumda öldü olarak görüyoruz ama kitapta bununla ilgili hiçbir şey yok ve ned Robert’a lyanna’nın nasıl öldüğünü hiç söylememiş mi yani.

Robert, Lyanna’yı Rheagar öldürdü zannediyordu, öyle hatırlıyorum.

Biraz saçma değil mi? Hem kaçırıp hem de neden öldürsün. Robert bile burada bir mantık hatası olduğunu anlar

Zaten cinayetler önce kaçırılıp sonra gerçekleşmiyor mu?

bende merak ediyorum,genelde çocuk doğurduktan sonra karnın bir süre daha şiş olması lazım,ama eğer lyanna doğumda ölseydi ya da doğuma yakın ölseydi bundan bir çocuk doğurduğu anlaşılmazmıydı?

Sadistliğine yapmış diye düşünebilir. Veya Robert’ın öfkesi sağlıklı düşünmesini engellemiş veya Lyanna’nın kendi isteğiyle kaçma ihtimalini düşünmeyi reddediyor. Bilemiyorum, ama Lyannayı o öldürdü onu benden çaldı falan diye ağlıyıp duruyordu. Ne Lyannaymış be .s

benim tahminim Robertin düşüncesini diyorum
Rhaegar adamlarına bana birşey olursa onu öldürün emri verdi ondan öldü yada kanlar içindeydi diye düşündüğü yönünde
sonuçta Rhaegar 3 dişli mızrakta öldükten kısa süre sonra KL düştü ve Ned yola çıktı (tam süreyi bilmiyorum ) kardeşi için, aklıma Robertin başka türlü düşünmesi için sebep gelmiyor
benim aklıma Lyanna nın Ned ve muhafızlar arasına girdiği ondan yaralanmış olabileceği de geliyor ama hepsi tahmin tabiki

bence lyanna kendini öldürmüş olabilir.yaşarsa robert’la evlenebileceğini,robert’in jon’u bi iekilde ortadan kaldırmak isteyebileceğini ya da ned’in daha kolay ikna olması için.ve bunu bence doğurduktan 1 ay sonra filan yaptı.rhaegar’ın jon’u ölmeden önce tanımış olabileceğini de düşünüyorum.

olabilir ama bence zor bir ihtimal sonuçta yeni doğmuş bebeği var onu bırakması kaderine terk etmesi bana olmaz gibi geliyor
çocuğu varken evlendirilmekten niye korksun ki, çocuğunun güvenliğinden korkmalıydı onu annesiz yabancıların eline bırakmazdı bence

mümkün mü bilmiyorum, olmasını isterdim ama Nedin jon doğum tarihi konusunda yalan söylemesi mümkün gelmiyor, ha jon un doğum tarihi tam ne zaman onuda bilmiyoruz,3 dişli mızraktan önce ise evet mümkün

ned onun kardeşiydi,onun artık oğlunu koruyabileceği pek bir yol kalmamıştı ve ned onun ölmeden önce son dileğini gerçekleştirmek için her şeyi yapardı.dışarıdaki kralmuhafızları öldürülünce başka çıkar yol bulamamış olabilir.robert’la evlendirilmekten şöyle korkabilir,robert onun çocuk doğurmuş olabileceğini anlayabilirdi ve rhaegar’ın anısına ihanet etmiş olurdu.zaten eğer evlenirse jon’u yanında tutma şansı hiç yoktu yine gizlemek zorundaydı belki de o an en doğru gelen şey buydu.

bence ned’in jon’un doğum tarihi hakkında yalan söylemesi çok mümkün,insanları yanıltmak için.ejderhalarla dans’ta jon aralarında birkaç ay olan bebekleri değiştiriyordu.ve sam bile anlamıyordu.

Ned geldikten sonra diyorsun ben Ned in onu kanlar içindwe bulduğunu söylemesinden dolayı o gelmeden öncesi için konuşuyorsun sandım mümkün evet o durumda

bilmiyorum mümkün ama nedense sanmıyorum olmaz diyor içimdeki ses :thinking:
bira sussa iyi olur o da :smiley:

Biliyorsunuz ki Robb , Jon’u meşru ilan etti ve bazı Kuzey lordları bunu biliyor ( Robb söylerken yanındalardı )
Yani Jon şu anda meşru bir Stark .

Öte yandan Davos , Rickon 'u bulmak için Skagos 'a gitti .
Rickon da gelirse doğuştan meşru bir Stark olacak .
Peki bu durumda kim lord / kral olmalı ?

Doğuştan meşru olan mı yoksa sonradan meşru olan gayrimeşru çocuk mu ?

Birisi meşrulaştırıldığı zaman kanunen diğer meşru çocuklardan farkı kalmıyor. Yani Jon büyük olan olduğu için hak şuanda Jon’da. Ama Robb Jon’u meşru yaparken diğer kardeşlerinin durumunu bilmiyordu diyenler çıkacaktır mutlaka. Jon’un olası bir savaş sonucu kral görülüp görülmeyeceği biraz da performansına ve yapacaklarına bağlı.

kanunen hak jonda, Rickonun küçük olması da etkili bir sebep, eğer Rickon yetişkin, Kuzey bu kadar dağılmamış, Nehirova sağlam dursaydı; hem Kuzey hem Nehirova desteği ile jon un hakkının önemi kalmazdı
ama yine artı birşey diyeyim ben jon un Rckon döndüğü anda kuzey lordluğunu ona vereceğini kendininde onun vasisi olarak yola devam edeceğini düşünüyorum

Bu konu 500 olan en fazla cevap limitini aştığı için otomatik olarak kapatıldı.