Küçük Sorular


#1

Diğer konu kapatılmış. Burdan devam edelim. Küçük ve konu açmaya değmeyecek sorularınızı burada sorabilirsiniz.


#2

Rahmetli Valyrian Çeliği kılıcı Buz kaç yıldız (veya kaç yüzyıldır) Stark Hanesi’nin elindeydi ?


#3

Tam olarak net bir tarihi yok ama kahramanlar çağına dayandığı söylenir kılıcın Robert döneminden yüz yıllar önce sihirle dövüldüğünü ve stark atalarına verildiği biliniyor. Normalde çift el bir kılıç zaten sonradan eritilip iki kılıç yapılmış. En son kullanan Ned Starkın idamından sonra.

Ben bu iki kılıcın tekrar Stark hanesine geçmesini çok isterdim. Biri Joffrey’deki dul feryadı biri de Jamie’nin yeminkar kılıcı galiba. Hatta mümkünse bu iki kılıç eritilip tekrar bir kılıç yapılsın.


#4

@"LordBlackfyre"
Valyria çeliginden olan Buz 400 yillik bir kiliç. Ama Stark hanesinin öncesinde de Buz adindan çok eski bir kilici varmis, sonra Valyria çeliginden kilica sahip olunca onu bu eski kiliçlarinin anisina isimlendirmisler.
Catelyn “Buz 400 yasindaydi ama ilk dövüldügü günki kadar keskindi. Ismi ondan da eskiydi, Kahramanlar Cagindan kalma bir mirasti” gibisinden bir lafi var, yani asagi yukari böyleydi, tam halini bulamiyorum simdi.


#5

Yi ti nefer asshai bu şehirlerin özelliklerini açıklayabilirmisiniz


#6

@StarWolf

Yi Ti , Yeşim Denizinin kıyısında bulunan bir şehirdir. Qarth’ın güneydoğusunda yer almaktadır. Söylentilere göre şahmeranlar Yi Ti ormanlarında gezinmektedir. Gecenin Aslanı, Yi Ti’de bulunan bir tanrıdır. En önemli ihraç mallarından biri safrandır. İllyrio’nun evinde, bodrumunda Yi Ti’den gelen şaraplar bulunmaktadır.Yi Ti’den gelen adamlar, parlak gözlü ve maymundan şapkaları ile tarif edilmiştir.

http://viki.gameofthronestr.com/Yi_Ti


#7

http://viki.gameofthronestr.com/Asshai asshai ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.


#8

İkinizede teşekkür ederim