Kurtlar Vadisi + Diriliş Ertuğrul = ?

dizi

Evet yine farklı bir konu başlığıyla sizlerin huzurundayım.Kurtlar vadisi + Diriliş Ertuğrul = ? ne anlama geliyor açıklayayım ; hepinizin bildiği gibi bu iki dizi halkın Milliyetçi duygularından besleniyor ve tamamiyle propaganda soslu şovenizm,popülizm kasıyor.bir tanesi sırtını Trt’ye dayamış halkın vergileriyle cuvalla para götürüyor,öteki her olayı kendine göre yorumlayıp nemalanmaya bakıyor. ( Kurtlar vadisi ırak-Filistin-Vatan-Gladio vb.)

bu iki dizi yıllar içinde bir kitle olusturdular.bu kitleyi genelde Traji komik protestolarda görüyoruz,birazdan ona gelicem ama ona gelmeden önce bahsi gecen dizilerin yapımcıları ve oyuncuları hakkında bir kac bilgi vermek istiyorum.Kurtlar vadisinin senaristi Raci şaşmaz ile Polat alemdar’ı Necati şaşmaz kardesler.bu ikili kısa süre önce inşaat işine girdiler ve iflas ettiklerini açıkladılar ama isin aslı öyle degildi .geriye bir sürü mağdur insan bıraktılar.Yine halkın milliyetçi duygularını sömüren bu ikili istanbul’un göbegine İsmini Abd’nin Brooklyn bölgesinden alan bir bina diktiler;

Diriliş Ertuğrul’un Düzyatan’ı da çocugu Abd vatandaşı olsun diye Hamile eşini Abd’ye yolluyor ;

20181010_14_24_52

“Ee canım ne var bunda ? Adamların özel hallerinden bize ne ?” diyenler olabilir ! Bize ne diye bir sey yok arkadaslar,Medya vasıtasıyla algı kasacaksınız,Toplumun bir kesminin Milliyetçi duygularıyla oynayıp çuvalla para götüreceksiniz,Başımıza “Çomar” diye tabir edilen gruhu musallat ediceksiniz sonra da Abd’nin altına yatacaksınız ! hadi ordan.iki yüzlü çakallar sizi…

Şimdi bu iki dizinin bıraktıgı etkilere geçmeden evvel bir seye acıklık getireyim ; Bu iki diziyi izleyen kitlenin “TAMAMI” kılıç kalkanla dolaşıyor,siyah takım elbiselerini çekip sagı solu kursunluyor demiyorum ! yalnış anlasılma olmasın.Ben karekteri zayıf,cahil kitleleri etkilediklerini ,onlarıdaki çomar potansiyelini ortaya çıkarıp başımıza musallat ettiklerini söylüyorum ve bu tespitimin sonuna kadar arkasındayım.şimdi bu kitlenin bazı Traji komik vakalarına gelelim ;

Rus uçagını düsürdugumuz zamandan bir vaka :

Hollanda’yı,Sera portakalıyla protesto ederek ekonomilerine büyük darbe indiriyorlar ;

images

images(1)

İsrail’e büyük darbe ;

images(2)

Şimdi Abd düşünsün ;

Biz zaten pazar alış verişini hep dövüz üzerinden yapıyoruz ;

images(3)

önemli olan niyettir ;

Çinli diye korelileri dövmeleri neysede Uygur Türkünü dövmeleri ? ;

======================================

Bunlar gibi binlerce vaka sayılır da neyse bu kadarı kafii…Sözü size bırakmadan evvel,tekrar etmekte fayda var ; Ben bütün sorumluluk bu dizilerdedir ve bütün izleyicileri bu kafadadır demiyorum ! bu kafaların olusmasında payları var diyorum.Şimdi söz sırası sizde,buyrun yorumlarınızı alayım…

“Sevgili Miro,bahsi geçen gruh hep aynı partiden (Akp),neden o partiyi eleştirmedin ? neden işin kolayına kaçıp bu dizilere çaktın ?” diyenler olabilir ! bu yüzden geniş bir açıklama yapma geregi duydum ;

Bahsi geçen gruh hep vardı.Ecevit kara oglan iken,Erbakan sağ iken,Türkeş var iken,Demirel şapkasını alıp giderken,Sag-Sol olaylarında,Alevi-Sünni çatışmalarında,12 eylul den önce,sonra vs…hep varlardı.bugun gözümüze batmalarının sebebi,iktidarın destegini almalarının yanında medya’nın tek elde toplanmasından kaynaklanıyor.Toplum muhendisligine soyunup,kitleleri etkilemek istiyorsanız Medya muazzam bir silahtır.Bahsi gecen diziler de bu amaca hizmet ediyorlar .simdi mafyanın sözlük tanımına bakalım ;

"yasadışı işler çeviren, bu işleri yaparken cinayet bile işlemekten çekinmeyen bir tür gizli örgüt.

Peki Kurtlar vadisi ne yaptı ? Mafya’yı pürü pak gösterip,gencleri onlara üzendirdi ! Bugun Sedat peker gibiler krallar gibi karşılanıp,kahraman muamelesi görüyorlarsa ; bu,iktidar partisin yanlısı kadar, Kurtlar vadisi ve türevlerinin eseridir.altyapıyı bunlar hazırladı !

Dirilis Ertugrul’a gelirsek ; Tamamiyle carpıtmadan ibaret bir dizi.Tek misyonu propaganda ve bunu layıgıyla yapıyorlar.Hani adını “Dirilis * Parti” yapsa yeridir.Gundemde ki olayları Tarih dizisinde görme absürtlügüne deginmiyorum bile …Dusunsenize ; Orta cag filminde vietnam savasi elestiriliyor ! absurtluge gell…

Ben Kraldan cok kralcılara tavım ve su dusturu benimsiyorum " Dusmanın merti,Dostun namertinden yegdir" Kurtlar vadisi ekibiyle,Dirilis ekibi seküler bir hayat yasiyorlar.kiminin kumarhanesi var,kiminin bar’i.Hepsinin cifte vatandasligi var.buna karsin yuruttukleri misyona bakiyorsun ; ustu yagmur,altı camur…biz ne cektiysek bu zihniyetten cektik…

meselenin A partisiyle C partisiyle alakası yok.
Bu zihniyet güç kimdeyse o yöne çömeliyor.onlara hizmet ediyor…Bugun Atatürkçü bir iktidara sahip olsaydık su baslıklar gorurdunuz ;

"Engin Altan Düzyatan en büyük hayalinin Atatürk rolunde oynamak oldugunu söyledi"

"Pana film yeni filmi için kolları sıvadı.Kurtlar Vadisi Cumhuriyet önümüzdeki yılın Kasım ayında sinamalarda olucak.Polat Alemdar ve arkadasları Kuviye Milliye de çarpışıp,Devrime katkı sunacaklar.Necati şaşmaz "Maksadımız Cumhuriyet’in kolay kurulmadığını izleyicilere aktarmak ve Ulu önder M.Kemal Atatürk’ü saygıyla anmak.bu projede yer aldıgım icin cok mutluyum.Kardesim Raci’ye çok tesekkur ederim dedi"

Anlayacaginiz ; Bunların tek ideolojisi paradır arkadaslar.Hülya avşar Akp li mi ? Gülben ergen ? seda sayan ? ve türevleri,degiller.yasadıkları hayat farklı,hizmet ettikleri farklı.bunların agababalarıda zamanında boyleydi.Goggle de kısa bir arastırma yaparsanız gorursun.12 eylul’u alkıslayan tayfa ile,12 eylul deki referandum da Kenan evren yargılansın diyenler aynı kisilerdi.Her devrin soytarıları vardır bunlarda bize nasip oldu.

Ben siyasi partilerden ve onlara oy veren secmenlerden cok bu soytarilari elestiriyorum.cunku bunlar kitleleri etkiliyor ! Namusluyu,namussuz ; Namussuzu,namusluymus gibi gosteriyorlar ki kendileride namusuzun onde gideni o ayrı mesele…

Biraz uzun oldu ama umarım bu baslıgı neden actıgımı acıklamisimdir.Hitler’i Hitler yapan medyaydı.Propagandaydı.Dünya, Medya’nın tek elde toplandiginda nasıl sonuclara sebep olucagını 2.dünya savasında kanlı bir bicimde ogrendi.Hadi Hitler’in Propaganda bakanı Joseph Goebbels’e kulak verelim.belki bahsi gecen dizilerle, türevlerinin nasıl bir tehlike olusturduklari daha iyi anlasılır ;

"Bana vicdansız bir medya temin et; sana bilinçsiz bir halk sunayım.Çok BÜYÜK ve BASİT bir yalan atın. Sonra bunu sürekli TEKRAR edin. Bir süre sonra toplum bunu GERÇEK sanır!.Eğer muhatabınız olan kitlenin psikolojik durumunu biliyorsanız ve yeterli sayıda tekrar ederseniz insanları karenin aslında bir daire olduğuna ikna edebilirsiniz."

iste bahsi gecen diziler de bunu yapıyor.Medyamız bunu yapıyor! Bizi sona götürecek şey budur.Bu tehlike siyaset üstüdür.Bugun A partisine hizmet eder Yarın B partisine.Bu yüzden siyasi partilere deginmedim.

Kurtlar Vadisi Cumhuriyeti heyecanla bekliyorum.
Bundan sonra da Kurtlar Vadisi Kıbrıs çıkacak sanırım. Sinema filmi olarak.

Öncelikle inanılmaz haklısın bide bu tayfaya erkan tan arda turan akit tv muhabirlerinide eklemek lazım

tarihi dizilere yok harem yok şu şahsa hakaret var diye izlemeyen kesim nedense Ertuğrul gibi tasrihler o dönemin politikası ile alakası olmayan dizilere tarihi gözü ile bakıyor.
2. sezon da Ertuğrulu nankör gösterdi dizi, onu öveceğim derken. :smiley: Kimsenin ruhu duymadı mesela ama sorarsan tarihi dizi…
Kurtlar vadisi artık bence kabak tadı verdi, Bizimkiler dizisinin netten videoları önüme düşüyor ne güzel diziymiş diyorum oyuncuları bile bugun en iyi en güçlü isimlerden (yaşayanları ) ama kurtlar vadisini izlemedim izlemeyi düşünmedim bile oyuncuları senaristi şusu busunun kendine güveni yok mutlaka yoksa tadında efsane olarak kalırdı zamanında dizi
bir de bu iki diziden başka silah mafya şu bu türü diziler nedense çok tutuluyor ülkemizde mesela çukur, eşkiya dünyaya hükümdar olmaz falan gibi nedense bu tip silahlı kavgalı karanlık dünyalara anlamadığım bir ilgi var ülkemizde
senaryolar hep saçma sapan aşk aile entrikaları yada bu tip mafya silah falanlı diziler

Ben her iki diziyi de izledim.gecmislerini biliyorum.aksi halde bu paylasımı yapmazdım.Diriliş,iktidarın finanse edip,Trt’ye havale ettigi bir yapım.Kurtlar vadisi ise ilk baslarda bagımsız gibi davransa da,sonradan yakayı iktidara kaptırdı.Kurtlar vadisi Pusu dan önce Kurtlar vadisi Terör adında bir dizi yaptılar ama sadece 2 bölümü yayınlandı.sonra iktidarın baskısıyla yayından kaldırıldı.çözüm süreci denen muhabbet vardı ! Sonra Kurtlar vadisi Gladio filmini cektiler.Fetö kumpasıyla (Ergenekon davası) hapse atılan subayları gömdüler,onları emparyalist isbirlikcisi gibi gosterdiler eee tabii Fetö’ye hiç deginmediler ! Gecen yılda Kurtlar vadisi Vatan. isminde bir film yayınladır.bu sefer de Fetö’yû gömüyorlar ! isin ilginc yanı 15 temmuz dan önce “Kurtlar vadisi darbe” domaini almıslar,sanki önceden biliyorlardı ! bu yüzden ifade vermeye gittiler sonra da filmin ismini ““Kurtlar vadisi vatan” olarak degistirdiler.bu iktidar gitsin,senden benden önce gömerler " Kurtlar vadisi Kutu” diye film cekerler emin ol.Ben bunu demeye calisiyorum.Bu cakallar ruzgar hangi yonden eserse o yone donuyorlar,kuyruklari sikisti mi Abd ye kacarlar.Tuzu kurular.olan yine sana bana olur.Memlekete olur.bize olur…

Bahsi gecen ve “Çomar” diye tabir edilen gruhu ortadan kaldirmanin yolu da egitimdir sevgili fecr.Devlet parayı betona gommuyecek,Milli geliri yandaslara peskes cekmeyecek.Varini yogunu egitime yatiracak.Yoksul ailelere destek vericek.bunu devlet yapacak,siyasi partiler degil ! her insanın iq su bir degil ama gencler illa ki kendilerine uygun bir is/bolum bulup asını cikartir.Dunya daki emperyalistlerin alayi toplansa onlari kandiramaz.Medya istedigi kadar algi kassin,vızz gelir tırızzz gider.Siyasiler onlari hamasetle kandiramaz,icraat isterler !

aksi halde bizi medya yönetir.Adımız Cumhuriyet olur ama Monarsi ile yonetiliriz.burnumuz b… cikmaz.birbirimizi yer dururuz.

yukarıda yazdıkların aynen benimde düşündüklerim
izlemediğim için kurtlar vadisinin içeri ile ilgili yorum yapmadım tek yorumum silah mafya falan türüne sokmam bu konuda da yanlmıyorum biliyorum
aynen dönerler ama halk yer mi bundan sonra… yer yine
eğitim konusuna gelirsek
imamlar okumuşların şerrinden koru diye dua ediyorsa; bir ülkede eğitim sistemi her yıl, her yeni bakanda değişiyorsa ve benim öss olarak bildiğim sınavın adını bile takip edemeyeceğim hızla değiştiriyorlarsa o ülke eğitime gerekli ciddiyeti göstermiyor yada göstermemesi için sebep vardır.
sen az çok anlamışsındır o sebebi açmayayım şimdi

Anladım,açma !!! Ben yandım,sen yanma :grin:

bende başka mercilerde çok yandım :smile:

İleri demokrasi loading… :grin: Çomelin size bir hikaye anlatayım daha dogrusu bir film.okuyorsun degil mi @Zeki_Lann ?

oldum olası hapishane temalı filmleri sevmisimdir.Bir zamanlar “Oz” dizisi vardı hiç kaçırmazdım.Esaretin bedeli ve Yeşilyol unutulmazlarımdan dır,ara ara izlerim.ama bir film var ki hepsini geride bıraktı Celda 211 (Hücre 211) bulursanız orjinal dilinde izleyin.İspanyol sinemasını yüz aklarındandır.bundan sonrası spoiler ;

"Juan isminde bir gardiyanımız var.bu arkadas yeni tayin oldugu cezaevini görmeye gider.normal de bu kadar erken gitmemesi lazım ama bizim eleman üstlerin gözüne girmek icin erken gider.neyse,bir gardiyan esliginde Cezaevini gezerken isyan patlar,bazı gardiyanlar öldürülür.oda bir hücre de tıkılı kalır (211 numaralı hücre ) mahkumlar her tarafı ele gecirmislerdir.Juan da yırtmak icin mahkum gibi davranır ve donsuz juan lakabını alır (Filmi izleyince gorursunuz) Mahkumların reyizi Malamadre ile kanka olur,en azın öyleymis gibi davranır,ona akıl verir. Cezaevi yetkilileri isyanin duyulmamasi icin caba harcar,hukumet mahkumlarla pazarlik etsin diye yetkili gonderir.Juan onu kurtaracaklarına emindir…

Hükumet yetkilisi geldiginde olay acıga cıkar.Bu cabalar Juan icin degildir ! o hapishane de üst duzey Eta liderleri vardır (Bizim pkk gibi dusunun) ve hukumet onlara zarar gelmesi halinde ,Eta eylemlerinden tırsmaktadır.yani asıl dertleri koltuk ! Neyse,olay bir sekilde duyulur,mahkum yakınları cezaevine akın eder eee tabii bizim Juan’ın karısıda.Juan onu televizyonda görür ama dısardan bilgi alamaz.Malamadre Juan’ın karısı hakkında bilgi gelmezse Eta liderlerini öldurecegini soyler hatta birinin kulagını kesip onlara yollar.dısardakiler mecburen bilgiyi verir " Juan’ın karısı 8 aylık bebegiyle birlikte polis copuyla oldurulmustur" ee tabii bu polis kismini soylemezler.Malamadre cep telefonuna (evet disariyla irtibata gectikleri cep telefonu var) gelen goruntu sayesinde durumu ogrenir ve bunu Juan’a gosterir. Karısını ve bebegini Cezaevinin iskenceci gardiyanlarindan biri oldurmustur.kadinin hamile oldugunu gore gore defalarca coplamistir.Juan o gardiyani iceri yollamalari soyler.Disardakiler ilk basta karsi ciksada,hukumet yetkilisi gondermelerini soyler…

Gardiyan iceri girer girmez,Malamadre bicagi sirtina dayayip asagi,kameralarin olmadigi yere indirir.ve mahkumlar etrafini sarar.Gardiyan durumun kotu oldugunu anlayınca Juan’ın kimligini acık eder.gardiyan oldugunu soyler.ve bizim donsuz Juan onun gırtlagını bir uctan diger ucu deser.Artık oda bir sucludur.Malamadre den bir farkı yoktur.Arkadasları Juan’ı oldurmesi soylerler ama Malamadre onları dinlemez.onun derdi iskencecilerdir.hep onları öldürmüştür.Mahkumların işledikleri sucları adil bir sekilde cekmelerini ister.tek derdi budur…

Malamadre bu olaydan sonra iceri baskın yapacaklarını anlar.Juan’la oturup ona 211 numaralı hucrenin hikayesini anlatır.oradaki mahkumun beynindeki tümörden bahseder.Hapishane onu hastaneye göndermemis,acı cekmesini göz yummustur.o da daha fazla dayanamayıp bilegini kesip intihar etmistir.Ve reyiz Juan’a son dersini verir " Hayat bazen hiç ummadıgımız anda bizi becerir !"

Sonra ikisi dısarı cıkar,özel tim harekete gecmistir,her taraf gaz bombası goz gozu gormemektedir.Ve dusman hic ummadıkları yerden,iclerinde belirir.Malamadre’nin “Sadık” adamlarından bazıları,muhbir imis.Gorunurde kraldan cok kralci gibi davranan bu zatlar Cezaevinin adamları imis.Dısarıya bilgi verdikleri surece isledikleri suclar gormezden gelinmis.bu sefer daha buyuk vaadler almislar ve vakit kaybetmeden harekete gecmisler.ilk darbeyi Juan alır ve oracıkta ölür.Sonrasında Malamadre’nin Juan icin akıttıgı gózyaşlarını görürüz.ve o da vurulur.Baskında Juan’la birlikte onlarca mahkum öldürülür ama hiç birinin kıymeti yoktur ! Teröristler kurtulduya,gerisi muhim degil."

Film bittikten sonra ; Siyasilerin ve bürokratların asıl kötüler oldugunu anlıyorsun. iste bizde böyleyiz.kimimiz donsuz juan’ız kimimiz Malamedre .onlara hizmet etmedigimiz sürece degersiziz.

Güzel filimmiş. Kahrolsun politikacılar ve bağzı şeyler.

Bugün canım sıkılıyor zeki.Kendimi “Evet” videosundan sonra çöküşe geçen Adam Turan gibi hissediyorum.işin kötü yanı onun kadar param yok,çevrem yok,kimsenin karısına kızına yürümedim,kimsenin kocasına kafa atmadım,Tabancamla hastaneye gitmedim, kendi halimde takılıyorum.

Dizilerden ve çomarlıktan bahsetmisken Adam Turan da,Kurtlar vadisi’nin artığı ; Eskiya dünyaya hükümdar olmaz isimli dizinin fanıymış.hic sasırmadım.Hatta mutlu oldum.Demek ki doğru zamanda dogru baslıgı acıp nokta atışı yapmışım.icime dogmus.Benim gerizekalı kuzenimde bu dizinin fanı yayınlandigi gunlerde takım elbise giyip tv’nin basina geciyor.Bir de onun tayfasi var onlarda geliyor.Goren bm toplantası yaptıklarını sanacak a…Kuzen ziraat muhendisi,arkadaslarindan biri doktor öteki ögretmen.size diploma veren egitim sisteminin icine…diyesim geliyor ama demiyorum zeki.daha agır seyler soyluyorum.bu apıs arası kokan lanet dizi yüzünden 6 ay küs kaldık a…

======================================

canım sıkılıyor zeki…canın sıkılıyor…
(Günün anlam ve önemine binaen)

Felek neden bize gülmüyor ?
(Ezik modu)

Bu dünya da hep kötüler mi kazanacak bre zeki ?
(İsyan modu)

Tanrı varsa şayet neden buna izin veriyor ?
(Sandor Clegane modu)

Sonunda bende Orhan efecan abimiz gibi kendimi şiire vericem galiba,durum onu gösteriyor zeki :thinking:

Asıl kötü yanı bu tarz dizileri izleyip gaza gelen insanların çoğunun fakir olması yani bu adamların tek eğlencesi işten eve geldiginde 3 4 saat bu saçma sapan dizileri izlemek birde bu ertuğrulcular o diziyi izlemiyorum diyince vatan haini gözüyle bakıyorlar insana keşke sayılarıda az olsa ama cok fazlalar ve hergün artıyorlar