Kuzey elden gidiyor!

Sevgili Forum üyeleri,
Kuzey Kutbu için zaman gittikçe daralıyor. Birleşmiş Milletler’i bu eşsiz bölgede bir koruma alanı oluşturmaya ikna etmeye çalışıyoruz. Artık politikacıların fosil yakıt devleriyle dansı bırakmaları, insanların da hükümetlerden harekete geçmelerini talep etmeleri gerekiyor.Kuzey Buz Denizi’nde rekor bir erimenin görüldüğü bu tarihi an, herkesin dünyaya sahip çıktığını göstermesinin tam zamanı.

Geçtiğimiz hafta kutuplarda çok önemli gelişmeler yaşandı

Bu hafta başı buzullarda rekor bir erime görüldü. 26 Ağustos Pazar günü buzulların kapladığı alan, daha önce en fazla erimenin görüldüğü 2007 yazından bile daha küçüktü. Bundan yalnızca 30 yıl önce Kuzey Buz Denizi’nin üzerini kaplayan buz örtüsü, Avustralya kıtası kadar büyüktü. Ancak yıllar içinde erime hızı öyle bir boyuta ulaştı ki, önümüzdeki 20-30 yıl içinde belki de buzullar tamamen eriyecek!!!

Bu gelişmeler yaşanırken, Greenpeace eylemcileri ve Genel Direktör Kumi Naidoo, Kuzey Buz Denizi’ndeki bu gerilemeyi durdurmak için Gazprom’un petrol platformunu ve destek gemisi A. Akhmatova’yı 5 gün boyunca blokaja almaya çalıştılar, bu uğurda buz gibi tazyikli suya hedef oldular, geceyi botlarda geçirdiler. Salı sabahı geminin harekete geçip, botları yukarı çekmesiyle eylemciler denize döküldüler ve bu eylemi sonlandırmak zorunda kaldılar.

Şimdiden bir buçuk milyonu aşkın kişi Kuzey Kutbu’nu kurtarmak için kampanyamıza katıldı, artık senin imzan daha fazla önem taşıyor. Bu kritik günlerde senin desteğinle bir adım daha ilerleyecek ve insanlık olarak bozduğumuz dengeyi düzeltme şansı yakalayacağız.

Stark Mıtark hikaye biraderlerim adam haklı…

Joffrey’e katılıyorum
şu hayatta bu cümleyi de kurdum ya:D

Haklıyım ya.

Tamam imzamızı atalım, kutupları kurtaralım o zaman.

Buzullar, Kuzey Buz Denizi’nde 800.000 yıldan fazladır varlar. Erimelerinin başlıca nedeni, bizim kirli fosil yakıt petrolü tüketmemiz. İnsanlık tarihinde ilk kez Kuzey Buz Denizi, yakın gelecekte tamamen buzulsuz kalma tehlikesiyle karşı karşıya. Bu, sadece bölgede yaşayan insanlar, kutup ayıları, boynuzlu balinalar, deniz aygırları ve diğer canlılar için değil, hepimiz için yıkıcı sonuçlar doğurur. Dünyanın kutbundaki buzullar, güneş ışınlarının çoğunu uzaya geri yansıtıyor ve böylece gezegenimizin serin kalmasını; tarım yapabilmek için gerekli olan iklimsel şartların sabit kalmasını sağlıyor. Buzulları korumak demek, aynı zamanda kendimizi korumak demek.
Lütfen herkese yayalım ve olabildiğince bağış yapalım. dün 100 liralık bapış yaptım…
İmza atan herkese teşekkürlerimi ve replerimi sunarım!!! Ama imza attığınızı bilmem için lütfen mesajlarınızı eksik etmeyin…

Winter is coming… :confused:

Param olsa seve seve :smiley: bizde manevi destek yapar yayarız mesajı

Hepimiz için hayati önem taşıyan Kuzey Kutbu’ndaki buzullar yok oluyor. Hem de hızla! Son 30 yılda, Kuzey Kutbu’ndaki buzulların %75’ini kaybettik…
Yeni bir “petrole hücum” dönemi başlıyor. Shell, BP, Exxon, Gazprom ve diğerleri, sadece 3 yıl yetecek bir petrol rezervi için Kuzey Kutbu’nda felakete yol açacak bir petrol sızıntısı tehlikesini göze alıyor…
Buzulların erimesinin baş sorumlusu kirli enerji şirketleri, şimdi de eriyen buzullardan kazanç sağlamaya çalışıyor. 90 milyar varillik petrol elde etmek için yeni bir petrol bölgesi oluşturmak istiyorlar. Bu, onlar için büyük para ama aslında dünyanın sadece 3 yıllık petrol ihtiyacını karşılıyor. Gizli devlet belgelerinde, bu bölgede ortaya çıkabilecek bir petrol sızıntısıyla baş etmenin “neredeyse imkânsız” olduğu ve hassas Kuzey Kutup çevresini yok edebileceği yazıyor. Petrol şirketleri, Kuzey Kutbu’nda petrol kuyusu kazmak için yollarına çıkan buzdağlarını yerinden oynatmak ve dev hortumlar kullanarak buzulları sıcak suyla eritmek zorundalar. Bunu yapmalarına izin verirsek, felakatle sonuçlanacak bir petrol sızıntısının olması an meselesi olur… Exxon Valdez ve Deepwater Horizon felaketlerinin yol açtığı büyük hasarı hepimiz gördük. Aynı şeylerin Kuzey Kutbu’nda yaşanmasına seyirci kalamayız.
Şu anda 2 milyona ulaşamadık manevi olarak katılmanızda yeter!!

Hadi kutba gidip dokulmesin diye buzullari tutalim.

Bende imzaladım. Umarım birşeyler olur ama olacağını sanmıyorum. Dünyadakiler çok açgözlü. Ayrıca ordaki klibi izlemek gerek. Gerçekten feci bir klip.

Gormemisim. Pc ye gecince imzalarim.

Siz olmasanız :’(

Kutup ayısına acıdım :frowning: İmzayıda en şekillisinden attım :slight_smile:

Çok sağolun!

İmzaladım keşke bir gelirimiz olsa da bağış yapsak ama öğrenciyiz haliyle :S

Kendi adıma kredi kartı çıkartmadım çıkarsaydım bağışda yapacaktım her taraftan saldırmamız lazım

Bir wyman manderly fanı olarak diyeceğim şu dur;

‘‘Kuzey unutmaz,bu maskaralık eninde sonunda bitecek!’’

Bir joffrey baratheon fanı olarak diyeceğim şu dur:
“Bana hainin kellesini getirin!”

Ooooo forumda joffrey i seven bir kişi daha varmış :smiley: