Kuzeyin Oğlu / Night King

karakterler

Bu aralar kendimi dışlanmış,hor görülmüş,yanlış anlaşılmış ya da anlaşılamamış,Kötülenen,Gömülen,Yok sayılan kareketerlere adadım.Onlar hakkında “Empati” kurup topu sizlere yuvarlıyorum.Bu sefer ki, hepiniz yakından tanıdığı,içten içe saygı duyduğu,“İşte aradığım lider” dedigi ama bunu dile getiremediği ; kimsesizlerin kimsesizi,ölülerin babası,Cirit atma ustası,kuzeyin gerçek oğlu,Night King.Hepimiz “Az laf,çok iş” dusturunu benimsemis liderlere hasretiz,bu sebepten ötürü Night King’e sempati duyuyoruz.Hatta Night king hic konusmuyor,onu surekli icraat halinde goruyoruz.Yalan yok.Dolan yok.Yolsuzluk yok.Hırsızlık yok.Makam,mevki derdi yok.Hırs yok.Ego yok.Kibir yok.Dini kendi islerine alet etme yok.Neyse o.Böyle bir lideri kim istemez ki?

Peki kimdi bu Night King ? Nerden gelmişti? Neyin peşindeydi ? bunları irdeliyecez diyecem ama irdeleyemeyiz,çünkü hiçbirimiz bilmiyoruz.öyleyse bildiklerimiz üzerinden gidecez.Night king tam bir kader kurbanı arkadaslar.Mevcut hale gelmeyi o istemedi.Ormanın çocukları denen gruh onu zorla bu hale getirdi.

O da siz misiniz beni bu hale getiren deyip onlara savaş açtı.haksız da degildi.coluk yok.cocuk yok.Ev yok.Bark yok.Es yok.Buzdan baska bir sey yok.Resmen adamın hayatını bitirdiler.ama yılmadı ! buzları tırnaklarıyla kazıya kazıya bugunlere geldi.Dile kolay,1000 yıl ! 1000 yıll ! Kac nesil geldi,kac nesil gecti,Night King halen ayaktaydı.Tıbben ölü sayılsada,hayattaydı.Hayat sayılırsa tabii.

İnsanoglu ile olan savası da o baslatmadı.Bunlar hep düsmanlarının uydurdugu seyler.Yıllarca onlarla komsuluk yaptı.Bir gün olsun tavuklarına kış demedi ama ortada fol yokken yumurta yokken duvar diktiler.Night king’i soguga haps ettiler.Guneye gecmesine izin vermediler.O da öyle basa boyle tarak deyip yakaladigini öldürttü ama yine vicdanı el vermiyordu,Onlara yeni bir hayat verdi yani Wight’a donusturdu.Güney de ise isler öyle degildi,ölen ölduguyle kalıyordu.
Night King güneydekilere tavdı ama munferit olayları saymazsak,yabanıllara karışmıyordu.Onlarla aynı kaderi paylastıgı icin onları anlıyordu Yıllarca aynı bölgede yasadılar.İstese alayını yok ederdi ama böyle bir derdi yoktu.Dunya hepimize yeter fikriyatını benimsiyordu.Evrenseldi.

Reyiz cok gecmeden aksakallı dede heyetini kurdu.Aldıgı butun kararları onlara danısıyordu.Demokrattı.Paylasımcıydı.Herseyi ben bilirim demiyordu.

Sonra cocuk esirgeme yurdu actı.O bolgede ki insanlarla anlasma yaptı.Maddi gucu olmayanlara yardımcı olmak amacıyla yeni dogmus bebekleri himayesine aldı.Belki de yıllarca özlemini duydugu aile ortamını böyle gideriyordu.kim bilir ?

Night king Devrim üstüne Devrim yaparken,Guneydekiler birbirlerini öldürmeye devam ediyorlardi.Ac gozluluk,Ahlaksızlık diz boyuydu.İhanetler birbirini izliyordu.Kimsenin kimseye saygısı yoktu.Savaslar,Katliamlar,Tecavuzler,Aldatmalar…Güçlü olan zayıfı eziyordu.Diziyi hep soyluların gozunden izledik ama halk yoksuldu.aclik cekiyordu.

Night king bir süre sessiz kaldı,mudehale etmedi ama insanoglu bu,rahat durur mu ? Brandon isimli cocuk Night King’in özel hayatına mudehale etti.onu dikizledi.Bu da yetmezmis gibi Reyizi o hale getiren ormanın cocuklarıyla is tutmustu.Reyiz buna çok kızdı.Aksakallı heyetin de onayı ile O aksam bir baskın yaptı.İnlerine girdi ama Brandon denen cocuk kacmisti.Seyirciler bu olaydan ötürü Reyizi sucladı.Hodor’un acı kaybından onu sorumlu tuttu.ama asıl sorumlu Brandon idi.Cin olmadan adam carpmaya kalkmisti.Kuzgun dedenin tum uyarilarina ragmen rahat durmamisti.Emeklemeden ucmuya calismisti.Kısacası,Night king davasinda hakliydi.

Night king’in insan diriltmenin yanında Allah verdisi başka yetenekleri de vardı.Kuzgunlar aracılıgıyla oldugu zamanda gezebilme,gecmisi ve gelecegi gorme,takip edildigini anlayabilme vs.Reyiz,Brandon denen cocugun pesini bırakmadı.Guneye gectigini gordu ama sabırlıydı.İnsanoglunun rahat durmayacagini biliyordu.onları iyi tanıyordu.ve cok gecmeden bekledigi oldu.

Jon diye biri çıkıp,yıllardır komsuluk yaptıgı yabanılların kafasını bulandırdı.Fitne/Fesatlık yapıp onları Night king’e karşı doldurdu.Reyiz yabanılların onu satmaya niyetlendigini gorunce çok sinirlendi bu bir ihanetti ! ve yıllardır yapmadıgı seyi yaparak onlara savas actı.Jon denen adamı kurmayına havale etti ama Valyrian kilicini hesap etmedi.kurmayı tuzla buz oldu.Reyiz olanlari uzaktan izliyordu.Jon’a “Senin yaptıgın gider,benim hosuma gider.kilicina mi guveniyorsun ? bekle geliyorum” bakisi atti ama Jon’un tıpa yemedi ! arkasina bakmadan kacti…

Reyiz yabanıların ihanetine çok icerledi.Yemeden,icmeden kesildi.Ama cabuk toparlandı ve Kurmaylarıyla yaptıgı mustesareler sonucu hayati bir karar aldı.Guneye saldıracaktı ! ama önünde koskoca bir duvar vardı.Neyse ki onu nasil halledecegini biliyordu.Ustun meziyetleri sayesinde ejderhalardan haberdardi.Duvarı yıkması icin bir tanesi yeterliydi.Bunun icin tek yapması gereken sey yine beklemekti.insanların rahat durmayacaklarini biliyordu ve tabii ki yine hakli cikti.Kuşlar kafese girmisti…

Reyiz,ekibi yem olarak kullandı.İstese alayını yok ederdi ama mevzu onlari coktan asmisti.Reyizin daha buyuk planları vardı.Allahı var,savasta bile cömertligini bozmadı onlara istediklerini verdi.1 wighta karsılık 1 ejderha ! cok gecmeden Dany’e baglı hava kuvvetleri gozuktu.Reyiz mızrağı kaptıgı gibi önceden gozune kestirdigi Viserion’u indirdi.Cirit,ata sporuydu.ıskalaması mumkun degildi.Bu olaydan sonra Kralice adayımız Dany arkasına bakmadan kactı.ee haklıydı.Karsında disli bir rakip vardı.

Daha evvel insanları bir el hareketiyle,temas etmeden canlandıran Night King,Viserion’a bir baba sefkati ile yaklasti.Ellerini basina koydu.Oglum dedi.Ona yeniden hayat verdi.Ve sırtına bindigi gibi duvarı al asagı etti.Bundan sonra ki saldırı 2 asamalı olacak ; Night king kara kuvvetleri Winterfell’i kusatırken,o da hava yoluyla KL na gidecek.Ne diyelim ? Allah utandırmasın,Gazası mubarek olsun.

Night king’in mevcut rakiplerine baktigimiz zaman ; Dany ondan kacti.Jon kactı.Cersei onun yarattigi Wightı gorunce altına kacirdi !

Sizde kabul edersiniz ki ; Night king zeka,strateji,karekter,kisilik,efendilik,durustluk vb. her konuda onlardan fersah fersah önde.Tahtı hak eden biri varsa,o da Night king’dir.ama onun oyle bir derdi oldugunu sanmıyorum.Amacı dünya yı insanlardan temizlemek gibi gozukuyor.Kutsal bir amaca hizmet ediyor.Bana gore amacı ne olursa olsun herseyi hak ediyor.Sizlere bir bilgi daha vereyim,Komu oyu arastırma sirketlerinin verilerine gore WWların oldurdugu insan sayısı %10 mus ! Geriye kalan %90’lık dilim de canlılar birbirlerini öldürmüş.bu da herseyi acıklıyor sanırım.

Son olarak sizlere paylaşmaktan keyif aldıgım,daha evvel de 2 defa paylastigim,Sözleri Eksi sozluk yazarı Basilius Jonathan’a ait White Walkers marşı ile veda ediyorum.Kendinize iyi bakın.Hoş kalın,Hoşçakalın.Empati kurmayı unutmayın.

YÜRÜYEDUR KİNG’İM

Yürüyedur king’im!
Çetinocak’tan wall’ları aşa aşa!

Bin whitewalkers akınlarda kuzgunlar gibi şendik
Bin whitewalkers o gün dev gibi bir ejderhayı yendik

Haykırdı, ak tolgalı night king "ilerle!"
Bir kış günü geçtik duvar’dan kafilelerle

Şimşek gibi atıldık winterfell’e yedi koldan
Şimşek gibi whitewalkers atlarının geçtiği yoldan

Bir gün yine doludizgin ölü ejderhamızla
Yerden yedi kat arşa kanatlandık o hızla

Westeros’ta bu gün gülleri açmış görürüz de
Hâlâ o kızıl hâtıra gitmez gözümüzde

Bin whitewalkers akınlarda kuzgunlar gibi şendik
Bin whitewalkers o gün dev gibi bir ejderhayı yendik

Yüreyedur king’im!

6 Likes

Abi açıkçası senin bu yazılarını aşırı beğeniyorum. Baba şefkati ile yaklaştı, çocuk esirgeme falan aşırı güzel olmuş :joy:.
Night King konuşup “kuzey unutmaz” dese efsane olur :stuck_out_tongue_closed_eyes:

3 Likes