Lancel'in Değişimi

Ya arkadaşlar, Lancel denen bebenin Karasu Savaşı sonrası meydana gelen değişimi ve İnanç militanlarına katılma meselesini çözebilen var mı?

Adam yaralanmıştı en son, ne diye böyle değişim geçirdi, kafaları yedi? Ölümle burun buruna geldi diye vicdan azabı mı çekti de kefaret ödemeye çalışıyor? 4. kitabı bir kere daha okumam gerek sanırım, en sevmediğim kitap olduğu için pek odaklı değilmişim herhalde.

Zenginlik ve kibir sonucunda cinayet,entrika,komplo ve zina dahil pek çok günah işleyen Lannister gençlerinin trajik olaylar sonrası saplandığı batağı farkedip değişmeleri çok doğal.

Jaimede eli kesildikten sonra yıllarca nasıl rezil bir insan olduğunun farkına varıp değişmeye başladı.

Aslında yaşadığı değişim normal.Şöyle hayal etmeni istiyorum savaşa gidiyorsun,etrafında sürekli bir çatışma,ölen insanlar,yanan insanlar yahut ağır yaralılar var ve sen yaralanıyorsun.Bundan sonra uyandığında kendini bir nebze olsun (eğer aileden ve yatkınlık varsa) daha dindar hissetmez misin?Ben olaya böyle bakıyorum.

Niye en sevmediğin kitap ki
Bence doğal gibi geliyor insanlar savaş sonrası dine dönebilir ama bu denli nasıl döndü ben de anlamadım

Jon yok 2020200202020

Lancel’in anası da aşırı dindar Dorna. savaştan sonra oldu bence de ölüm ile burun buruna gelmek adamı dinine bağladı ben annesinin de etkili olduğunu düsünuyorum

Bak @Muratkocak beni çözmüş :crazy_face:

@BasbugStannis anası konusunda hiçbir bir şey bilmiyorumdum bak, vermiş olabilir gazı oğlana, evet. Elbet tek etken değildir, ölüm ve vicdan meselesi kırılma noktası sanırım gerçekten de ama genelde hani adamın içinde yok ise bir anda böyle dine dönmesi zor gibi gelir insana ya ondan biraz sorguladım sanırım ama şimdi düşününce işe yaramaz bir hayat yaşayıp pişman olup dine dönen insanlar var.

Yav adam kraliçeyle yatıp kirlendikten ve Karasu savaşında ölümle burun buruna geldiği zaman Ahiret yanı güçlendi işte. Zaten annesi de dindar Kevan povunda gözüktüğü üzere.

Zaten hiçbir zaman özgüvenli ve sağlam karakterli biri değildi Lancel.
Karasu’da şiddet,yıkım ve ölüm gördü hatta kendi bile yaralandı haliyle büyük bir değişim yaşadı.
Bence iyi de oldu, severim Lancel’i iyi çocuktur :slight_smile:

Jon un yokluğu kötüydü ama yerini Dorne , Demir Adalar doldurdu falan dany nin yokluğu güzeldi ama Brienne Dany i aratmadı değil :smiley:

Lancel’in değişimi seriyi 2x daha realistik yaptı açıkçası. Çocuk savaş gördü ve yaralandıktan sonra travma geçirdi. Ama benim cılız ve kısa yapıma rağmen büyük ihtimalle savaş sarhoşu olurdum. Bu arada Lancel savaşa girdiği zaman kaç yaşındaydı? Çünkü yaşımızı karşılaştırmak istiyorum.

gerçekten bu forumda bilgiliyim diye geçinen kişilerin hiç bir şey bilmediğini anladım bu başlık sayesinde. bu ne arkadaş? yıllar önce kapatılmış bir konu olan lancel’in geçirdiği değişimin sebebini bilmemekte bir sıkıntı yok da bilmediği halde atıp tutanlara ayar oldum. lancelin jaime’ye değişimini anlattığı yeri tekrar okuyun. sonrasında marwyn’in cam mumları tarif ettiği sahneye tekrar bakın. sanırım aradaki bağlantıyı kuracaksınız.

Haklsın Lancel değişmedi.Dindar gibi görünsede yine içinde bir yerlerde aynı uçkur düşkünü aptal.

Önceki yaz yazıp yayınlamadığım bir öyküde Baelor septinin kuytu köşelerinde bir odada septa kılığına giren Tyene bunu baştan çıkarıp zehirleyip öldürüyordu.