Lannisterler Neden Sevilmiyor ?

karakterler

Gördüğüm kadarıyla Lannisterleri destekleyenler yok denecek kadar az.“Tyrion’u seviyorum ama Lannisterleri sevmiyorum”,“Jaime iyi ama Ailesi kötü.” gibi yorumlarla sıkça karşılaşıyorum.Zaten kaç kisiler ki ?

• Tywin Lannister
  • Kevin Lannister
  • Lancel Lannister
  • Jaime Lannister
  • Cersei Lannister
  • Tyrion Lannister
  • Joffrey Lannister
  • Tommen Lannister
  • Myrcella Lannister

Unuttugum var mı ?

Bunların icinde Joffrey haricinde amacsız kötü yok.Tywin ile Cersei de amaclı kötü diyelim peki ya digerleri ? Tywin’e kötü dedigime bakmayın bir çok Stark fanīndan sunu duydum " Starkların başında Tywin gibi biri olsa başlarına bunlar gelmezdi!" Bahsedildigi gibi de onursuz degiller.Verdikleri sozu tutuyorlar.“Bir Lannister her zaman borcunu öder” ata sözüne,“The rains of castamera” gibi muazzam bir türku ye sahipler.Serideki en esasli aileler,diger hanelerin hepsi onlar gibi olmaya calisiyor ama yinede sevilmiyorlar.merak ettim;

Lannisterler neden sevilmiyor ? İşlerini bildikleri için mi ? Buna dair bir cevabınız var mı ?

1 Like

Valla ben Joffrey, Cersei ve Lancel haricindeki Lannister’ları seviyorum, geçmişte yaşayan tüm karakterler arasında en sevdiğim kişi Kral Lancel Lannister’dır

0 Likes

Dünya üzerinde kötülüklerin çok azı amaçsız kötülerden gelir aslında. PKK amaçlı kötü. Hitler amaçlı kötüydü. Stalin amaçlı kötüydü. Tutsi katliamı da amaçlıydı.

Birisinin akıl sağlığının yerinde olması ve motivasyonunun anlaşılır olması yapılan eylemleri iyi yapmaz.

0 Likes

Ensest ilişki ve bu ilişkiden doğan manyak yüzünden savaşlar yaşanması,düğünde adam öldürtmek,10 yaşındaki çocuğu kuleden aşağı itmek,aile deyip arkadan birbirlerinin kuyularını kazmaları,Elemanın babasını tuvalette vurması,Kraliçe olan kız kardeşin cüce kardeşini öldürmek için can atması. Daha bebek olan 2 tane çocuğu kendi adamlarına öldürtecek kadar soğukkanlı olmaları,Diyarı koruyorum diyen Tywin’in Yabanıllar,Krallığın koruması gereken Sura saldırdığında,Bırakın Yabanıllar Suru yıksın diyebilecek olması.Nehirova topraklarında sivillere yaptıkları gereksiz vahşet,Kral Robert’in öldürülmesi,Kralın Şehrini yağmalamaları ve sivillere zarar vermeleri,Hanedan üyelerinin normal olmaması,Çoğunun psikopat olması,gel de bu adamları sev şimdi.

2 Likes

ne demek neden sevilmiyor

0 Likes

Lannesterları uçları olmadığından sevmiyorum
Mesela Dağ gibi bir adamı himayelerini tutuyorlar sonra serbest bırakıyorlar ne yaparsa yapsın ses etmiyorlar.
Jaime halkı kurtarmak için Kralı öldürecek kadar ileri gidebiliyor ama aynı Jaime kardeşi ile ilişki yaşayıp piç sahibi olabiliyor. Yine aynı Jaime 7 yaşındaki çocuğu kuleden atabiliyor.
Cersei bir kehanet yüzünden kardeşinden nefret edebiliyor, Kendi ve çocuklarını korumak için yeni doğmuş bebeklerde dahil herkesi öldürebiliyor. Emrindeki adamlarında bu bebek öldürmeye sesinin çıkmaması ayrı ironi
Tywin kazanmak için herşeyi yapan biri. Kazandığı sürece nasıl kazandığının önemi yok.
Tyrion’nın bile gözü döndüğünde babasını öldürecek kadar ileri gittiğini gördük bu hanede, sadece Kevin Lannester’ın birşeyini görüp duymadık ya da ben hatırlamıyorum.Sonuç olarak yine başa dönüyorum ben sevmiyorum Lannesterları. Çünkü bana göre birşeylerin çizgileri olmalı, yenile bilirsin tamam ama o yenilgiden haksız, zulmederek kazanç daha büyük rezillik ve kayıp bence

0 Likes

Ben Cersei ve Jaime’yi seviyorum… her şeye rağmen. İyi değiller ama zaten kendilerini biz iyiyiz diye de yutturmaya çalışmıyorlar. İstedim yaptım samimiyetindeler. Ve POV’larını okumak zevkli. (Tywin ve Tyrion ilginç karakterler ama ben ısınamadım :slight_smile: )

0 Likes

Kitapları okuyan birinin bu hanenin üyelerini sevmeme gibi bir ihtimali yok.Serinin en şahane karakterleri bu haneden.Bölümlerini okumak çok zevkli.

0 Likes

Ben gayet seviyorum Lannisterları. Hatta en sevdiğim hane. Povlarını okumak çok zevkliydi 3 kardeşin. Tywin ise diyarı en iyi yönetecek insanlardan bir tanesi hanesini nerden nereye getirdi onu da seviyorum.

0 Likes