League of Legends

League of Legends

League of Legends(LoL) Riot Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan gerçek zamanlı strateji oyunudur. Oyun Warcraft III haritası olan Defense of the Ancients örnek alınarak yapılmıştır. Oyun 27 Ekim 2009 yılında piyasaya çıkmıştır.

Oynanış

League of Legends Defense of the Ancients(D.o.t.A) örnek alınarak geliştirilmiştir. Oynanış açısından çok daha hızlı ve gözü açık olmayı gerektirir zira takım savaşları ve baskınlar D.o.t.A daki kadar uzun sürmemektedir. Oyundaki “Mastery” ve “Rune” sistemi oyuna daha oynanası bir tad katmaktadır. Oyunda skillere getirilen bir değişiklik D.o.t.A dan farklı olarak kullandığımız kahramanların yeteneklerine üzerimize aldığımız eşyaların katkılarını ekliyor. Yani edindiğiniz her eşya sahip olduğunuz yeteneklere artı bir güç olarak ekleniyor. Bazı yetenekler edindiğimiz eşyalardan %50-%60 olarak etkilenirken bazı yetenekler ise eşyanın direk olarak katkısını alabiliyor.

Forumda LoL oynayan varsa toplaşalım,oynayalım,Ranked Team’ler kuralım bu konu altında birleşelim.

Xin ile ne LoL oynardım be!

Nordic’te 21 Levellık hesabım var.Ap ve Ad runeslerim dizili…

Bende East/Nordic’teyim.30 lvl hesabım var,LoL’dede nick’im Salwor.İsteyen ekleyebilir.

Ben oynamak istiyorum.
Daha önce hiç oynamadım

Dahaa önce DoTa veya HoN oynamadıysan alışman epey zor olur.

Buna benzer bir oyun olan Land of Chaos oynuyorum. :smiley:

Yapı olarak DoTa’yı benziyor yoksa WoW’a mı benziyor?

Dotaya benziyor,favori karakterim Wukong’dur.

DoTa .

Fizz patchinden beri oynuyorum. Nordic & East serverındayım.

Fizz favori champ’ımdır :D.Eğer oyuna yeni başlamak isteyenler varsa custom gamelerle falanda alıştırma yapabilirler.Şahsen ben az biraz Dota oynamış biri olarak başlamıştım Lol’e başlarda hakaret etselerde takımdakiler öle öle yenile yenile öğrendim :D.

Doğru karakteri bulmak da önemli !

Bende East’de oynuyorum,aslında pek de iyi değilim ama doğru karakteri bulmaya uğraşıyorum.Şu aralar en iyi oynadığım Champion Morgana.Oyunun ortalarına doğru skillerle çok rahat kill alabiliyorum.Şimdilik ip birikiyor bakalım,Akali’yle Lee Sin’i almayı düşünüyorum.

Doğru champion şeysini pek doğru bulmuyorum, main champion diye tutturuyor millet. Birincisi ben bir championla çok oynayınca sıkılıyorum ondan, ikincisi de tek bir championa bağlı kalmak bana beceri gibi gelmiyor.

Eğer w/l düşükse Akali ile penta kill de alırsın, 40-50 killi skorlarda yaparsın. Düşük levelların ve 30 olsanda w/l’lerin korkulu rüyasıdır o. Ama rune yoksa late game’e kadar zorlanırsın. Lee Sin’de favorilerimdendir oynaması çok eğlenceli. Bende bu aralar Jayce’e sardım.

Edit: Bu arada hiç bi zaman skora bakmayın, önemli olan takımın kazanıp kazanmaması.

Fizz’in mid’de öyle ahım şahım bir counterı yok, o yüzden en iyi mid champlerinden biridir gözümde. Cassiopia falan o tip championları ağlatıyor.

6 level’a kadar defansif farm yaparsan,push yapmazsan Fizz’in ultili combosu ile ölmeyen champ yok genelde.Benim için Fizz’e counter pick Kassadian’dır.Cassiopela’yı bile ağlatmama rağmen Kassadian beni çok zorluyor.Ranked game’de güvendiğim 2. kapımdır Fizz.İlkide Ahri’dir.Genelde mid ve supp oynamayı seviyorum.Bu arada Jayce aşırı eğlencelidir.AD carry olarak kasıldığında çok iyi olabiliyor ama solo top build’ide hiç fena değildir.

Kassadin en kolayı be, nasıl counterlayamıyorsun anlamadım. 6 levela kadar defansif oynamak yerine ben direkt first blooda kasıyorum, Fizzin olayı o zaten. 3 level olduktan sonra lane onun ellerinde. Jayce’i şimdi jungle olarak deniyicem oyuna giriyorum, gank potansiyeli yüksek as buff, gap closer ve knock back falan var. Çok işlevi olan bir champion daha hiç solo lane kaybetmedim onunla. AD Carry için menzili düşük ama sağlam bi supportla iş yapbilir.

Sende 30 level’san bi ara ranked yapalım çok iyi bi oyuncu değilim ama çokta kötü sayılmam :D.30 değilsen normal game’de yaparız sorun değil :D.Nickim Salwor.

Ranked yapmayı elo hell’e düşünce bıraktım. Kanser riski yüksek. “Frey Moar” benimki. Yine oyuna girdiğimden ekleyemem şu an sen eklersin. Jayce jungle iyiymiş bu arada bot lane Vayne’i beslemese alıcaktık maçı.

Elo hell :D.Bende yeni başladım ranked yapmaya 11-9 gibi bir düzeyde şuan.All feeders must die…Ekliyorum ben şimdi girip bi ara birlikte oynarız.