Leydi Ashford ve Sansa Üzerine Bir Teori

Belki birçoğunuz biliyorsunuzdur ama forumda bu konu hakkında bir başlık göremedim. Şu linkten : Lady Ashford and Sansa kaynağa ulaşabilirsiniz.

Olay kısaca şöyle: Gezgin Şövalye hikayesinde Dunk ve Egg, Lord Ashford’ın kızının 13. yaş günü için yapılan bir turnuva için Ashford’a giderler. Leydi Ashford ‘un turnuva için 5 şampiyonu vardır. Bunlar sırayla:

1. Lyonel Baratheon

2. Leo Tyrell

3. Tybolt Lannister

4. Humfrey Hardyng

5. Prince Valarr Targaryen

Şimdi bir de Sansa’nın şu ana kadarki taliplerine bakalım:

1. Sansa’nın ilk nişanlısı: Joffrey Baratheon

2. Sansa’nın evlenmeyi planladığı: Willas Tyrell

3. Sansa’nın evlendiği kişi: Tyrion Lannister

4. Sansa’nın son kitaptaki nişanlısı: Harry Hardyng

Görüldüğü üzere Leydi Ashford’ın şampiyonlarının hane isimleriyle Sansa’nın şu ana kadarki taliplerinin hane isimleri aynı. Tek eksik bir Targaryen!

Teoriyi yazan kişi eksik kalan Targaryen’nın VI. Aegon olduğu görüşünde. Aegon gerçek bir Targaryen olmasa dahi Targaryen olarak anılıyor en azından şu an. (Bu durumun benzeri Joffrey’de de mevcut; sonuçta o da gerçek bir Baratheon değildi.)

Teoriyi yazan kişi Jon’dan da bahsediyor ama neden onu seçmediğini açıklamıyor.

Aegon açısından şu açıklamaları yapıyor:

· Zaten Elia Martell’in oğlu olduğu için Dorne’un desteği için Arianne ile evlenmesine gerek yok.
· Zaten Fırtına Burnu’nu son kitapta ele geçirdi.
· Jon Connington Altın Grubu’n Mezil’de arkadaşları olduğundan bahsediyor yani Margaery de bu açıdan önemsiz kalabilir.
· Lannisterlarla zaten herhangi bir ittifak kurma imkanı yok.
· Zaten Daenerys ‘e katılma planlarını bir kenara bıraktılar ve Westoros’u ele geçirme peşindeler.

Aegon’ın Kuzey’e, Nehir Toprakları’na ve Vadi’ye ihtiyacı var. Sansa; Kuzey’in varislerinden biri, Edmure Tully’nin yeğeni ve Vadi’nin lorduyla nişanlı ya da en azından onun kuzeni.

Teoriyi yazan eğer teori doğruysa bizi bekleyen şeyler hakkında şunları diyor:

· Harry bir boşluk doldurmaydı sadece ve büyük ihtimal ileride ölecektir.
· Olayların dışında kalmış olan Vadi sonunda Sansa ile birlikte savaşta Aegon’nın yanında yer alacak.
· Serçeparmak ya Harry planından vazgeçip Aegon’a oynayacak ya da belki artık gücünü kaybetmiş olacak ve Sansa kendisi Aegon ile tanışacak.
· Bir Varys- Serçeparmak karşılaşması bizi bekliyor olabilir. Varys’in şampiyonu Aegon, Serçeparmak’ınki Sansa. Ama eğer Aegon Sansa’ya karşı bir şeyler hissetmeye başlarsa Serçeparmak kıymetli saplantısını Varys’in ellerine bırakacak mı?
· Aegon ve Dorne ittifakı sandığımızdan daha karışık olabilir. Doran ve Arianne büyük ihtimal Aegon’un Arianne ile evlenmesini isteyecektir ama ya Aegon müttefikliği kuzen olmaları hatrına talep ederse ya da Sansa’nın peşinden giderse ne olur?

Teoriyi yazan bu birlikteliğin bir aşktan çok politik amaçlara hizmet edecek bir birliktelik olabileceği görüşünde.

Ve son olarak Leydi Ashford’un şampiyonlarına sonunda ne oluyor?

· Hiçbirisi Leydi Ashford ile evlenmiyor.
· Sonrasında Leydi Ashford’a ne olduğu hakkında bir bilgi yok.
· Humfrey Hardying yaralanıp ölüyor. (Harry ya da Serçeparmak’ın ölümü?)
· Valarr Targaryen büyük bahar hastalığından ölüyor. (Aegon Gripuldan ölüyor?)

Hikayeler arasındaki benzerlik dikkatimi çektiği için forumda paylaşmak istedim bence üstünde konuşulabilecek çok şey mevcut.

Ben Aegon yerine Jon Snow’un da bahsi geçen Targaryen olabileceği görüşündeyim. Bu görüş kitapların ilk versiyonlarının ortaya çıkmasıyla daha da güçlendi benim için.
GRRM’in ilk versiyonlarında Tyrion ve Jon, ikisi de Arya’ya karşı hisler besliyorlar. Bu bence artık çok olası değil. Bence GRRM Arya’nın bu olay örgüsünü Sansa’ya nakletti. Sonuçta Tyrion ile evlenen Sansa oldu. Ve Tyrion’ın Sansa’ya karşı hislerine yönelik çokça ifadesi mevcut.
Sansa ile Jon ise birbirlerine zıt parallellikte bir olay örgüsü içindeler. Biri Lord Kumandan olurken diğeri bir piç olarak tanınıyor. Jon’un kızıl saçlılarla olan durumları da malum. Son kitaplarda da birbirlerini arada hatırlamaları… Arya’nın aksine Jon ile Sansa’nın tam bir kardeş ilişklisi olmaması hatta koca kitapta hiç beraber bölümlerinin olmaması en azından sonda bir şekilde bir araya gelebileceklerini düşündürtüyor.

Siz bu teori ve devamı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sansa ve Sandor Arasında Neler Olacak?
Sansa Stark X Jon Snow Birlikteliğinin (JONSA) Öngörüleri, Paraleller, İpuçları # 6

bana aegon kısmı mantıklı geldi.

Daha önce konuşmuştuk bu teoriyi bi yerden hatırlıyorum ama ellerine sağlık.
Varis haryy kısmı çok mantıklı geldi bana dikkat ederseniz dizide de direk atlandı o bölüm.Bencede serçeparmağın esas planı o değildi zaten.
Sondaki kişi Jon olmasına ihtimal vermiyorum ben.Jon- Sansa tutarsız geldi benim için.

tabii bu teorinin doğru olabilmesi için r+l=j doğru olmalı. benim gibi bu teoriye inanmayanlar için teori sıkıntılı duruyor. bu durum haricinde bence teori sağlam.

Jon’un güneye gelip Sansa ile evlenmesi çok düşük bir olasılık eğer teori doğruysa o Targaryen Aegondur bence

Gerçekte Lannister olup Baratheon olarak geçmesinden ötürü Joff Baratheon’u temsil ederken gerçekte Targaryen olup(?) Snow olarak geçen Jon’un bu sefer gerçekteki soyunu temsil etmesi bana tutarsız geldi. Aegon daha mantıklı o açıdan.

Diziyi izlemeyi bıraktım açıkçası ama gördüğüm kadarıyla Sansa ve Jon bir şekilde bir araya gelmişler. Acaba teorideki Targaryen gerçekten Jon mu olacak merak ediyorum. Kİtap çıksa artık!

Teori mantıklı ancak Aegonun Sansa ile birleşmesi zor.Aegon dizide olmadığına göre ölme ihtimali yüksek.

Çok güzel bir teori, teşekkürler. Dizinin sonunda kitaba bağlanacağını ve Aegon’un ortaya çıkmayacağını düşünürsek sonuç belli. Diziyi kitabın özeti olarak görüyorum ben. Gönlümden geçen de tamamen Jon ve Sansa birlikteliği. Kuzeyin başka bir haneye geçmemesi ve Stark soyunun devamı için bu gerekli. Neşe kulesi sahneleri boşuna eklenmedi yakında Jon’un Lyanna’nın oğlu olduğunu görücez. Ayrıca Jon’la Sansa yanyana nasıl da Ned ve Cat’e benziyor. Harika ya :slight_smile:

Ben görünüşlerden yola çıkarak Jon Targaryen olacaktır bu talip diyorum. Prens Valarr’ın saçları tipik Targaryen beyazı değil. Martell evliliğinden gelen genlerle saçları kahverengine doğru evrilmiş. Jon’da Stark genleri ile siyah saçlı. Elma ile armutu topladığımın farkında olarak şöyle bir çekince koyma ihtiyacı hissediyorum. İki prensin de saçları klasik Targaryen saçı değil. İkisi de ensest evlilik ürünü olan saf kan Targaryen değil. Aegon’un Blackyfire olduğuna dair kuşkular da var. Aegon’u dizide de görmememizin de bu talibin Jon olacağına dair görüşümü kuvvetlendirdiğini belirteyim. Çünkü fazla yakınlar bir elektriklenme olacaktır. İzleyelim görelim.

Kitap için konuşalım, Sansanın Jonla alakalı bir düşüncesi yok. Ben Targaryene aşık olacaksa bunun Aegon olacağını düşünüyorum

Şimdi Miro, “Karanlık Dany” başlığında belirtince orada yazmaya başladım ama mesele kuramlara ve kitaba gidince (malum o başlıklar dizi ve dany hakkında) ilgili konuya alıntılayarak devam edeyim dedim, burayı buldum.

Kısmete bak ki yine purpe’un başlığını buldum(onu da yanlış yerde açmışsın he, doğru yere taşıdım. :slight_smile: ) turnuvayla ilgili :smiley: Neyse uzatmadan orada yazacağım ama konu dışı olduğu için buradan devam ettiğim yazı…

Yalan yok… Dizi etkisinde kalarak (adam çok yaşlı arkadaş) SanSan aklıma gelmediği gibi yakıştıracağım bir şey de değildi. Lakin kitapları okudum, bir tane SanSan temsili resmine denk geldim, adamın yaşının 30 olduğu gerçeğini sonradan fark ettim derken kurgu olarak “güzel çirkin” hikayesi çok hoş olur ve ironi olur, diye düşündüm. Malum Sansa’nın hayallerindeki adamlar ne idi ama kimden hoşlanmaya başladı vs. durumu ki Sandor da (kitapta) çirkin bir yüzü olan biri değil bana göre; çirkin yanı yanık yüzü sadece. En azından ben bu şekilde hayal ediyorum, kitaplarda da aksi yönde bir ifade yok diye biliyorum. Neyse. Dizide elbette bu da olmaz. Lakin bugün bir şey fark ettim, Sandor sevdiğimiz bir abimizdir haliyle bunu fark edince SanSan desteğimden vazgeçsem mi diye düşündüm.

Şimdi Ashford turnuvası @sakura’nın söylediğine göre SanSan kuramı olarak ortaya çıkmış; yani o turnuvada ve sonrasında Kral El’i turnıvasında şampiyon olması beklenenler çok farklı kişilerken orada Dunk, burada da (Sansa’nın Loras arzusuna karşın) Sandor kazandı. O kuram ile ilgili bir diğer önemli ayrıntı ise Leydi ile evlenmesi beklenen tüm o aday/ların öyle veya böyle başlarına kötü şeyler gelmesi. Özetle ablamız cenabet(miş). Dizide de Robert için aynı şakayı yapıyorduk hatırlarsanız; dokunduğu öldü, konuştuğunun hayatı kaydı diye…

Neyse. Kurama bakarsak eğer Sansa’nın evlenmeye niyetlendiklerinin başına bir şey gelmesini bekliyoruz; en son Varis Harry. Lakin Willas dışında diğerlerin başına bir şey geldi. Tyrion’a da geldi ama bu pek de ölümcül bir olay değil. Yani kuramda aslında açık var, daha doğrusu Sansa’da işleme şekli çok farklı.

Bugün fark ettim ki Sansa’nın “hoşlandığı” yahut “aşık olduğunu” iddia ettiği karakterlerin alayı ölüyor ya da ölümün kıyısına geliyor.

İlk aşık olduğunu bildiğimiz kişi Royce’un oğlu (Kışyarı’na uğramıştı babasıyla, 1. kitabın başında ölen), lord bebesi. Oğlan bildiğin ölüp whigt’a dönüştü.

İkinci aşık olduğu kişi Loras Tyrell, oğlan ha öldü ha ölecek durumda diyorlar; ağır yaralı, üzerine kaynar yağ mı ne dökülmüştü. Ölümün kıyısında yani, hayatta kalacak mı bakalım.

Üçüncü aşık olduğu kişi Joffrey Baratheon(Lannister piçi), oğlan öldü.

Varis Harry’den hoşlanmaya başlar ise- zaten kurama göre adayların hiçbiri ile evlenemiyor(gerçi Tyrion ile evlendi)- oğlan da ölecektir.

Hal böyle olunca Sandor’um’a karşı bir şeyler hisseder ise hiç hoş olmaz, adamın ölümüne sebep olacak bu kız. Bu yüzden SanSan’ı desteklememe kararı alıp almama meselesi üzerinde kararsızlık başladı bende, bence sen de yeniden düşün Miro. :smiley:

Bu arada Arya ve Sansa arasında benzer bir noktaya da dikkat çekmiş olayım; iki kız kardeş de birilerin ölümüne neden oluyor. Elbet fark var; Arya bilinçli öldürüyor; “dua” listesine koydukların alayı ölüyor ki Sandor’u son anda çıkardı listeden, o şekilde yırttı ama Sansa’nın da aşkı hayırsız, ondan ölüyor millet. Bir kız kardeşten kurtuldu ama Sansa’dan kurtulamaz bence. :smiley:

Lütfen, beceriksizliğimi yüzüme vurma. Utanıyorum. O zamanlar ilk zamanlarımdı. ( Gerçi hala beceremiyorum bu işleri…) Düzeltme için sağ ol :slight_smile:

Di mi? Bazıları hakketti ama şimdi yani … (O yüzden Jonsa fanıyım… çocuk öldü zaten daha ne olabilir ki? :slight_smile: )

Dunk hikayesinde SanSan için başka bir paralellik daha mevcut baktığında. Dunk gezici bir şövalye iken Rohanne Weber (kızıl dul) lakaplı bir leydi ile gönül ilişkisi kuruyor. Tabii kadın mülk sahibi soylu bir leydi Dunk kötü şövalye toplumun kuralları gereği bir nihayeti yok. Dunk kadının kalesinden ayrılırken büyük bir cesaretle kadını öpüyor ve örgülü saçlarını saklamak üzere kesiyor. Ve kızıl saçlı mülk sahibi leydimiz toplumun ondan beklediği gibi soylu bir evlilik yapıyor. Bilmeyenler için bahsettiğim leydi Tywin lannister’in babaannesidir.

Sandor Sansayı öpmedi ama Sansa buna yakın bir sahneyi kafasında oluşturması da ilginç bana göre.

Yok canım, beceriksizlik demeyelim şimdi. Olur öyle şeyler, forum da az biraz karmaşık gelebilir ilk zamanlar. :slight_smile:

Ölüler bir daha ölebilir, bakınız; Beric ve sonrasında kesin öleceğinden emin olduğum kızın anası. Bu yüzden bence Sansa ne Jon’a ne Sandor’a aşık olmasın lütfen. :smiley: LF’den hoşlansın, Varys’e bir göz atsın falan yani. Onlar ölsün. :smiley:

Hmmm üstüne anı saklayan da Sandor değil, onun pelerini gizleyen Sansa. Evet, biraz benziyor.

Şövalyelerin ayrılmasının ardından, ikisininde bir Lannister ile evlenmesi de benzer.

Çoktan başına bir şey geldi, sırasını savmıştır belki diye dedim :smiley: LF gitti. Varys de gidici… LF, Sansa yüzünden öldü, bir teoriye göre de Varys, Dany’e Starklarla bir olup ihanet edecek diye okumuştum… eğer doğruysa o da Sansa yüzünden ölebilir. Dediğin gibi olabilir yani :slight_smile: Başka kimi yazsak listeye?

Hmmm gerçekten de çok paralel noktalar var, irdeledikçe bir şeyler çıkacak gibi. :slight_smile:

Yok, maalesef öyle olmuyor bu işler. İlk bende öyle ümit ettim ama sonra 6 kere ölüp, dirilen Beric aklıma geldi. Kaldı ki tek wight bunlar da değil. Misal muhtemelen Melisandre de bir wight ve bu hatun ölebilir, dizide ölecek ve 400 yaşında zaten orada. Bu yüzden sırasını savmıştır, diyemiyoruz zira Martin, gaddar bir yazar. :slight_smile:

Dizi yorumu yapmıyorum, sevmiyorum çünkü. DD FF dizi. Fakat kitapta da LF’nin ölümünde pay olacağına inanıyorum; Yüce Yürek Hayaleti yüzünden, kehanet var malum. Hatta doğrudan Starkların inine girmesi yüzünden olacaktır, Ned’in ölümüne kadar sorumlu herif; Starklara kazık atan herkes cezasını bulacak. :sunglasses:

LF, Varys… hmm… Cersei ölecek zati(hem Arya’nın sua listesinde), Boltonlar da gidici… Freyler Taşkalp’e emanet… Şimdilik Sansa’yı beklemeye alalım; LF ve Varys ile idare edelim hihihihih Sonra ekleme yaparız, Arya’nın listesi kabarık zaten, kardeşler biraz paylaşsın. :stuck_out_tongue:

Şimdi ben bu teoriye katılıyorum. Ancak buradaki Targaryen’in Jon değil Aegon olabileceğini düşünüyorum.

1. Her şeyden önce turnuvada bir winner yok. Yani Ashford kızı aşk ve güzellik kraliçesi seçildi mi, kime yar oldu burası belli değil. Zaten bu belirsizliğe gayet uygun bir şekilde Sansa şimdiye kadar ciddi anlamda nişan ihtimalinin olduğu kimseyle evlenmedi. Yani bu meselenin illa sonuca varması gerekmiyor.

2. Aegon için Sansa gerçekten fazlasıyla uygun bir eş. Çünkü bu kız Kuzey’in anahtarı konumunda. Güneyde Lannisterlar her ne kadar Cersei’nin izlediği yanlış politikalar yüzünden temeli zayıf bir ittifaka sahip olsa da nispeten tutunacak dalları var. Ama bir benzeri Kuzey için geçerli değil. Zaten Tywin de Tyrion’a bunu diyordu. Güneyde ittifakımız sağlam ama hala müttefikler kazanmamız lazım diyordu. Tywin’in amacı Boltonlara Kuzey’i ebediyen bırakmak değildi. Kuzey’deki Bolton Stark ilişkisini biliyordu bu yüzden nihai amacı Sansa ile Tyrion’u evlendirmek ve bir şekilde Kuzey’i Sansa Stark’a yani oğluna vermekti. Ancak bu plan Tywin ölüp Tyrion kaçınca devreden çıktı ve bir benzerini Baelish Harrold ile yapmaya çalışıyor. Ama bu anahtar mevzusunu Targaryenler de görüp hem güzel hem de genç olan Sansa’ya niyetlenebilirler. Ayrıca bu kızın iddiası sadece Kuzey’le sınırlı değil. Abisi olan Robb Stark sadece Kuzey’in değil Nehirin de kralıydı. Öte yandan Vadiyle de akrabalık bağları var. Bu Vadi bağını ne zaman dile getirsem kadın tarafından olduğu için muhalefet ediliyor ama pek çok Vadi lordunun Starklar için savaşmak istediğini ve hatta Sansa için Kuzey’e yardıma geldiklerini hatırlamak gerekiyor. Evet Sansa Arryn kanı taşımadığı için veraset sırasında yeri yoktur Vadi’de ama bu Vadi’nin akrabalarını desteklemeyecekleri anlamına da gelmiyor.

3. Karşımıza çıkan deli fare ser shadrick isimli bir karakter var. Bu karakter Varys’in adamı. Onun için çalışıyor. Zaten lakabının “deli fare” olduğu dikkate alındığında ve sık sık kullanılan “Varys’in fareleri” deyimi esas alındığında ortada kör göze parmak güçlü bir işaret var. Ser Shadrick ise Vadi’ye ulaşmış durumda. Gene Sansa’nın eğik olarak yazılmış(eğik yazan yerler önemli) Harrold’a ettiği bir beddua var turnuvada attan düşer ölür diye. Gerçekten Robert Arryn ölecek nasıl olsa diye planların üstüne kurulduğu Harrold’ın basit bir olayla ölmesi ve Robert’in daha uzun süre yaşayacak olması Martin’in kıllık anlayışına acayip uyan bir şey. Yani basitçe Ser Shadrick ölümüne sebep olabilir. Bu sırada Petyr’ın ah vah gitti güzelim oğlan şaşkınlığı sırasında Sansa’yı kaçırabilir. Ya da daha kompleks bazı şeyler gerçekleşebilir ama kilit noktalar Harrold’un ölmesi ve Ser Shadrick’in Sansa’yı kaçırması.

4. Ayrıca Martin’in aslında son sezonda Kuzey’de Sansa yerine Arya’yı istediği bilgisi gerçekten de bu kız Vadi’den çıksa bile Kuzey yönünde çıkmayabileceğinin bir başka işareti. Ha Vadi bir şekilde bizimkilerin safına geçebilir belli olmaz orası. Ama illa dizideki kurgu izlenecek diye bir şey yok.

5. Tüm bunların dışında Rhaegar’ın oğlunun(ya da öyle görünen kişinin) yıllar sonra tekrardan bir Stark kızıyla başgöz edilmek istenmesi hoş bir ironi olur. Sever Martin böyle şeyleri. Hatta ortamda şimdi anlıyorum babam neden anamı boynuzladı eheheh tarzı espriler bile dönebilir(hayır Sansa Lyanna gibi değil diye cevap verecekseniz atın kendinizi aşağı :S )

Öncelikle bana bu gollük pası atıp,icimi dökmeme vesile oldugun için teşekkür ederim.Lafı uzatmadan mevzuya gireyim.

Senin de bildigin gibi daha evvel yapmıs oldugum bir çok yorum da SanSan’a pek şans vermedigi mi söyledim.eee tabii nedenlerimi de tek tek sıraladım.Hani olurda Sandor dönse bile kalkanı felan olur dedim itirafff ediyorum ; onların hepsi totem idi :grin: İster inan ister inanma,Dokunmatige tıklarken telefonum o yorumları atmakta diretti.Kalbin “Kendini kandırıyorsun oglum” dedi.Gözlerim “pecete tezgahın ustunde,al istersen” dedi.Neler cektigimi bir ben biliyorum birde Kedim…

İster Kitabı ele alalım,ister diziyi,Sör Martin Dom Dom’un bu mevzuya önem verdigi çok belli.Videolarını izledim,makalelerini okudum,roportajlarına baktım hepsinde aynı seyi gördüm.Martin’in güzel & çirkin sevdasını bir yana bırakalım,her SanSan sorusu soruldugunda tebessum etmis,gozlerinin ici gulmus,gıdısını yedigim :grin: Bu bile baslı basına fikir verirken bir de yasanmıslıklar var.Birazda onlara deginelim.

Kitaptaki olayları hepimiz biliyoruz,tekrara düşüp baymak istemiyorum.Sansa’nın Sandor’a etkisi,Sandor’un onda bıraktıgı etki,Karakter degisimi,Kralın şehrini terk etmesi,Kız kardesini kollaması vs.Sandor henuz hikaye ye dahil olmasa da donecegini biliyoruz en azından bu yonde emareler var İs burada detaylara kalıyor.Martin hikaye yi nasıl baglayacak,bilmiyoruz.bekleyip gorucez." Yavv birader amma abarttın haa,Sandor basit bir karekterdi ve misyonunu tamamladı,dönmeyecek!" diyenler olabilir.onlarada en kibar tabirle okuduklarını anlamalarını tavsiye ediyorum.Sandor,henüz misyonunu tamamlamadı,Gregor’un öldugunu dusunursekte,bir ve ya birden fazla amacı olucak.bunlardan biri de Sansa…

Sansa’nın tırnak içinde “Cunuplugune” gelirsek ; Cünüp olan Sansa mı ? Yoksa o evren mi ? buna iyi bakmak lazım.Hangi hane gün yüzü gördü ki ? Sabah selam verdigin,aksamı çıkarmıyor Lannisterlere bakalım ; Tywin öldü.Lancel ve babası öldü.Cersei’nin çocukları öldü.Jaime babamız elini kaybetti.Tyrion kacmak zorunda kaldı.Tyrell’lere bakalım ; Alayı yok oldu keza Boltonlar da hatta bunlara Freyleri de ekleyebiliriz ( Dizi &Kitap karışık gitsemde ne demek istdigimi anladıgını ümit ediyorum) Greyjoylar ; Theon’un erkekligi gitti,babası öldü,bacısı esir dustu vs.bu örnekleri cogaltabiliriz de bu kadarı kafii.Bu örnekler ışıgında sorunun Sansa da olmadıgı net anlasılıyor.Sorun yasadıkları evrende.

Sansa önemli bir karekter hatta sandıgımızdan,bildigimizden,gordugumuzden de önemli.mevcut durumda Starkların tek varisi o ! Bunu düsmanlarıda biliyor zaten bu sayede hayatta kaldı.Durmadan birine yamamaya calısmaları da bundandı.eee tabii o da yetistirilme tarzından,yasınında verdigi tecrubesizlikten ve biraz da karekter yapısından ötürü yanlıs tercihler yaptı.Ama yapmıs oldugu bu tercihlerin hayatlarına kesinlikle mudahil olmadı.hani tabiri caizse her koyun kendi bacagindan asildi.Joffrey,kendi psikopata bagladı,Sandor,kendi gitti vs.

Hal,ahval,durum,vaziyet böyleyken SanSan’ı istememem için “Eşek” olmam lazım :grin: Birazda Diziye deginmek istiyorum,Sandor’un biraderiyle hesaplasması,ölme olasılıgı bir yana,Winterfell de bir yakınlasma bekliyorum.Bunu beklemem için bir sürü neden var da,en basitinden şunu söyleyeyim ; Jonsa’cı arkadasları bir yana bırakırsak,Mevcut durum da Sansa bosta kaldı ve mevcut karekterler icerisinde de daha evvelden altyapısı hazırlanmıs tek karekter Sandor ! bunu görmemek için kör olmak lazım.Adamlar 7 sezon boyunca bunun hazırlıgını yapmıs.Kimler geldi,kimler gecti ; Ben benim diyen karekterler bozuk para gibi harcanırken Sandor gorkemli bir donus yaptı.Sansa’nın kısmetleri bir bir gitti ve bu iki karekter simdi Winterfell de bir araya gelicekler ! bunların tesaduf oldugunu dusunmek en hafif tabiriyle saflıktır.diyeceklerim bu kadar.