Leydi Ashford ve Sansa Üzerine Bir Teori

Yani gerçekten bir ismin Rhaegar Frey’in 3. Çocuğun konması mı temel dediğin şey?

Bak bu argüman daha güçlü işaretler olsaydı dikkate alınabilirdi ama öyle şeyler yok. Mesela Jon’un ulu kurdunun beyaz olması, sonra Jon’un hep siyah giymeyi sevmesi de tek başına dikkate alınınca epey abartı argümanlar. Martin’in işaret verme tarzı o kadar gizli kapaklı değil ve aslında gözümüze gözümüze sokuyor. Seride olacağı önceden işareti verilen pek çok olayda bunları görüyoruz. En beklenmedik denebilecek Aegon bile aslında o kadar beklenmedik değil. Varys ve İllryio’yu analiz edip o meşhur konuşmaya dikkat edince aslında destekledikleri 3. Kişinin olduğu ayan beyan ortaya çıkıyor. Ancak Jonsa meselesinde Sansa’nın kraliçe olmak istemesi dışında elle tutulanibilecek argümanların sayısı fazla değil.

Ben Aegonsever değilim nereden çıktı bu? :smiley:

Ben bu evliliğin zaten diğerleri gibi yalan olacağını, kimseyle evlenemeyeceğini düşünüyorum.

Yani benim iddia ettiğim şey şu değil:

“Sansa Aegonla evlenir ve onunla beraber ölür”

Benim iddia ettiğim şey şu:

“Sansa Aegon ihtimali gündeme gelir ama gerçekleşmez”

Peki sonrasında ne olacak? Bu tamamen Martin’e kalmış bir şey. Zaten Martin’in tarzı da bu. Bazı planlar yaptırıyor karakterlere ama genelde o planlar sonuca ulaşmıyor. Tyrion Dorne’a gitmek istiyordu, Robb alacaktı Kuzey’i vs pek çok örnekten söz edilebilir.

Sandor ihtimaline bir şey demiyorum.

Neden olmasın? Olaylar tamamen bir yalana ve yanlış anlaşılmaya dayalıysa?

Bak Kuzeyliler hemen kabullenir demiyorum. İlla ki aralarında çıkıntı yapan, hatta kim bilir belki Euronla Cersei ile işbirliği yapanlar çıkacaktır. Ama senin söylediğin olay düşündüğün kadar önemli değil.

Starkları yakan Rhaegar değil Aerys’ti. Aerys de zaten oğlu tarafından bile sevilmeyen, muhtemelen savaştan sonra tahttan indirilecek bir insandı. Mesela Joffrey Ned Stark’ı öldürdüğünde tek bir insan bile çocuk lanet bir Baratheon dedi mi? Hayır. Hatta Renly’i mi desteklesek Stannis’i mi diye birbirlerini yediler. Yani kişilerin günahlarını aradan nesil geçmişken çocuklara yükleyemezsin. Bunun en somut örneği Jorah Mormont, gerçekten sence Dany’e paso Rhaegar övmesi, ona saygu duyması sırf Ned’e gıcık olduğu için mi? Wyman Manderly Rhaegar Frey hakkında Ejderhanın ismimi
Taşıyan o aşağılık tabirini kullandı, buradam onun da kötü bir bakış açısına sahip olmadığı anlaşılıyor. Yahu Jon Con’lar çıkarma yaptıkları zaman Stannis Baratheonla müttefik olmayı düşündüler. Stannisle!! Ama sen yıllar önce yaşanmış ve tüm tarafları ölmüş, tamamen yanlış anlaşılmaya dayanan bir olay yüzünden yarı Stark çocuğa biz anlamazuk o Targaryendir diye yüz çevireceklerini düşünüyorsun. Sonra Targaryenlerle kan bağı olan Arrynler, Targaryenler sayesinde yükselmiş Tullyler yüz çevirdi. Fırtınaburnunu günlerce kuşatan Mace Renly ile kanka oldu, Renly ölünce, Renly’nim kellesini alacağım dediği Joffla kanka oldu. Yani bu mesele sandığın kadar önemli değil. Aşılabilir.

Jon ile akrabalar zaten. Neden başka kan bağına ihtiyaç duysunlar?

Şimdi bak Jon, Targaryen olsa bile kendini etinden kemiğine kadar Kuzey’e ait görüyor, Ned Stark’ım oğlu olarak görüyor kendisini. Emin ol Kuzey, Sansa’nın herhangibir Güneyli ile evlendirilmesinden daha fazla hakka sahip olur Jon tahta çıkınca. Jon soyadı Targaryen diye Kuzeyli geçmişini silip atmaz. Hatta Kuzeyin desteğini daha iyi arkasına alabilmek için Dorne benzeri bazı haklara sahip olabileceğini garantiler Kuzey’in.

Ama o meselenin önü arkası var. Yani bu olay birisinin sinsice bahsetmesi sonrasında tamamen kapalı kalmış bir mevzu değil. Bunun bazı sonuçları oldu. Örneğin Tywin gibi insanın planını bu yönde yapması sonra Robb’un bu hamleye karşılık Jon’u varis yapması gibi. Hem Sansa Kuzey için önemli rol oynayacak olsa bile bunun illa evlilikle olması gerekmez. Ned Stark’ın kızu olarak kafası karışmış lordları ikna edebilir en basitinden.

Çünkü Arya verasat sırasında geride ve kayıpta. Argümanları değerlendirmeye alırken nerede ne zaman kullanıldığına dikkat etmek gerekiyor.

Neden olaya ya kraliçe olur ya ölür şeklinde bakıyorsunuz ki :smiley:

Bence Elizabeth gibi evlenmiyom lan kimseyle deyip güçlü bir kuzey leydisi rolü de gayet iyi sansa için. Dizide olan da bu.

benim hayvan fobim var,dokunamam uzaktan severim.

bence daha çok sen sakladığını sanıyorsun ama o kadar belli ediyorsun ki :smile:

ana fikri anlamamışsın sen. yani teorinin argümanları ilk bakışta anlaşılabilecek şeyler değil. bu temel değil,örnek. kusura bakmada jon’un targ olması fikri bu kadar sevilmeseydi hiçte açık ipuçları yoktu ortada. ben bu konuyla ilgili hiç büyük bir ipucu görmedim.ama teori sevildi ve sevilmesinde çok mantıklı olmasının büyük etkisi oldu.

bak o kadar muhabbetimiz var seninle beni bilirsin.ben öyle herşeye hayır,benim bildiği doğru diyen bir insan değilim. hatta olabildiğince olabilir diye bakarım olaylara. şu anda öyle, illa aegon olmaz diye bir şey yok. ama o şekilde hikaye bir yere gitmiyor bence. yukarıda yazdığım 7 sebebi biraz daha oku ve ne demek istediğimi anlayacaksın bence. şu an ikimizde haklı çıkmak için uzatıyoruz konuyu.

seninle tek anlaşamadığım,dert anlatamadığım konu bu olduğu için :smile:

bak sansa ve evlilik bu taliplerle sınırlı. yoksa neden böyle bir teori çıksın ve kitapların sonuna geldiğimizde sadece son aday kalsın. bunlardan biriyle evlenmezse muhtemelen başkası da olmayacak.

işte bu sadece dizide olur. kitapta en ufak olay bile o kadar büyüyor ki,bu olayı böyle geçeceklerini sanmıyorum. kuzeyliler hobbitler gibi pek laf anlatmak,mantıklı yaklaşmak kabil değil :smile: jon kuzeyli evet, hatta gerçek ortaya çıkana kadar kuzeylilerin bayağı gurur duyacağı bir liderde olacak diye düşünüyorum. ama jon’un targ çıkmasını kolayca hazmedebilirler mi emin değilim. dediğim gibi o savaşta kocaları,oğulları akrabaları öldü. targlar deyince ilk akla gelen aegon olduğu kadar aerys’te. ona tam anlamıyla güvenemezler hiç bir zaman. jon targ olarak kuzeylilere hükmedebilir.peki sonra? ejderhalar yokken yine isyan etmeyecek mi umberların torunları. yine bizi çiçekli bir koltuktan yönetiyorlar demeyecekler mi? güneyliler hatta marteller bile diz çöktükten sonra bu kadar isyana meyilli bir halk olmadı hiç.

jon ile sadece starklar akraba. vadi?nehirova?

işte bu kızın işi kuzeyde. güneyde daha napsın?

bu kızın adıyla bir evlilik yapılıyor winterfell leydisi olarak. :expressionless:

dur,daha dizide bişey olduğu yok :smile: ortada düzgün stark yok stark. winterfell de her zaman bir stark bulunmalı ama nasıl? evlilikle. :smile: ayrıca sansa’nın tek başına olmasının ne faydası var.hadi demir tahtta tek başına otursa neyse. ama kuzeyde tek başına koca kalede napacak bu kız.

“kaçırma” için bir şey diyemem ama sonuçta yerini öğrendiği zaman bu bilgiyi Varys’e gönderecektir ve bir ihtimal; Varys, Starklarla ilişki kurabilmek adına bunu kullanmak isteyebilir(kardeşinizin yerini biliyorum, gibisinden) yahut başka bir amaçla bu bilgiyi kullanabilir, nedir bilmem.

Hayır aynı şey değil işte.

Bak Jon’a dair çok ciddi ipuçları var

1. Jon’un anneleriyle ilgili çelişkiler. Ashara Dayne ise neden sır gibi saklanıyor en yakın arkadaşına yalan söylüyor ve bu yalana ortak oluyor(ben sizin kızı hamile bırakıp intihar etmesine sebep oldum ya kusura bakmayın çok utandım hadi wyyla diye bir kadın ismi bulalım annesi o diyelim) wyyla ise Ned neden sevdiği kadının evinde çalışan bir hizmetliyle birlikte olsun? Ne ara odlu? Hiçbiri değişle başkasıysa Jon’un annesi kim ve Dayneler ile Ned ne alaka?

2. Lyanna’nın verdiği söz, kör göze parmak.

3. 3 kral muhafızının Viserys kaçarken biz kral muhafızıyız ayağına orada dikilmeleri(Rhaegar Lyanna’yı ne kadar severse sevsin kral muhafızlarının ölü bir prensin metresini gerçek kral zor durumdayken ve kaçarken korumaları mantığa aykırı)

Hepsini teker teker yazmayım şimdi biliyorsun sen de. Ama Jon meselesine dair gerçekten gayet vurucu şeyler var. Ama aynısını Sansa için söyleyemiyorum. Yani o Jonos olayı falan Sansa ile ilgili ciddi bir kanıtla gelirsen geçerliliği olan bir şey.

Yok seni biliyorum ama benim başından beri tekrarladığım bir mesele var, Aegon ile evlenemez Sansa. Sadece onun hikayesini başka bir yöne sokar. Yani nasıl Willas’la nişanlandırılması Sansa’nın hikayesini bozmadıysa, Nasıl Tyrion’un bir etkisi yoksa tamamen aynı şey geçerli.

Hatırladığım kadarıyla Aegon’un çöl kızı tarafından manipüle edilemeyecek biri olduğunu savunuyordum sadece ve bunda da haklıyım bence. Yani olay Aegonla ilgili değil Arienne’yi gözünde büyütmenle alakalı bence.

Yalnız Gezici Şovalye Kralların çarpışmasından bir ay kadar önce çıkmış. Ağustos 1998. Yani taa ilk kitap sonunda ortaya çıkan bir teori yeni falan değil :smiley:

İşte burada Jon’un kişisel tavrı çok önemli bir rol oynayacak. Ayrıca laf anlamaz olmalarına, oalyı takmalarına dair bir örnek verebilir misin? Sıcağı sıcağına olan gelişmeler hariç öyle bir şey görmedim. Hatta elimizde babam da öldü Robb da aramızda kan yok artık değil mi? : ) diyen bir Alys Karstark örneği var. Ayrıca Targaryen olayında Kuzey o kadar büyük bir yıkım da görmedi.

Şimdi bu argümanın biraz garip çünkü bana sunduğun şeylerle çelişiyor.

Starklar ve Targaryenler arasında kan var dedin. Doğru gerçekten var. Tarihteki en acımasız infazlardan birini yaptı Aerys. Ama Nehir ve Vadi’nin Targaryenlerle bir alıp veremediği yok ki? Geçmişte savaşmış olabilirler önemli değil. Az önce de dediğim gibi arada ciddi bir sıkıntı yok. Olan olmuş. Kuzey o kadar basit değil ama Jon’un kişiliği sayesinde aşılacaktır.

Hooofff

Az önceden beri diyorum.

Evlilik olmaz

Evlilik olmaz

Evlilik olmaz

:D.

Mekan olarak Güney’e gelmesi bir süreliliğne orada kalacağını da göstermez. Ha hatta Güney’e geleceği bile kesin değil. Evliliğe diye yola çıkar Nehirovada durur falan. Sonsuz olasılık var.

Anlamadım???

Ne bileyim ben illa kadınlar evlenmeli diye bir şey de yok :D.

Ya bu kızın hala Tyrion ile evli olması neden hiç önemsenmiyor ki?

Arkadaşlar, dizideki JONSA ve Lady Ashford teorisi göndermesini şu konuda anlattım: Sansa Stark X Jon Snow Birlikteliğinin (JONSA) Öngörüleri, Paraleller, İpuçları # 6… Belki incelemek istersiniz…

o evliliğin çok kolay iptal olabilecek hatta belkide iptal olduğundan önemsenmiyor
kağıt üstünde o evlilik tıpkı Margearynin evlilikleri, özellikle son evliliği gibi

Tyrion zaten evli değil mi? Tysha yaşıyorsa? Kitapta en azından… Kitapta aslında Tyrion ölmeden Sansa kimse ile evlenemeyeceğini söylüyor…dizide ise hemen Ramsay ile evlendirdiler (hala sinirliyim o konuda!) Ama kitapta nasıl bir yol izleyip ikisinin evliliğini sonlandıracak Grrm göreceğiz… Tysha yaşıyordur belki onu ortaya çıkartır ya da Tyrion gidici…

Tyrion’ın evli olması durumu çözebilir ama evlilik iptali meselesi biraz karmaşık. Ben zaten Tyrion ile evli kalmasını istiyorum tabii.

Senaristler önemsemedi biz niye önemsiyelim ki ? Tyrion ile evliyken paldır kültür Remzi’ye verdiler.Ne nikahı bozdular ne bir imama götürdüler hadi diyelim senin dedigin olsun,Tyrion’un Jon’a soylediklerini unutttun galiba ?

Tyrion : Mustakbel eşim nasıl ?
Jon : Sessizlik
Tyrion : (Sırıtır) merak etme o evlilik formaliteydi,aramızda bir sey olmadı.

Kaldı ki söylemesine gerek yok,biliyoruz zaten.Tyrion sıkkını bu yuzden eledik.İsin açıkcası Tyrion’un finali gorecegini sanmıyorum.Harcayacaklar gibi duruyor.oyle hissediyorum ve baslıktan kopmama adına bu konuyu kapatıyorum.anlayısın icin tesekkurler :grin:

kitapta evli biz biliyoruz ama diyar bilmiyor Tyrion ın evli olduğunu

“Tyrell’e ihtiyacın var,” diyerek araya girdi Jaime, “ama burada değil.
Ondan, Tommen için Fırtına Burnu’nu almasını iste. Adamın gururunu okşa ve
ona arazide ihtiyacın olduğunu söyle, babamın yerine. Mance kendini kudretli
bir savaşçı olarak görüyor. Ya sana Fırtına Burnu’nu verir ya da işi eline yüzüne
bulaştırıp aptal gibi görünür. İki durumda da sen kazanırsın.” “Fırtına Burnu?”
Cersei düşünceli görünüyordu. “Evet ama... Lord Tyrell, Tommen’la
Margaery’nin evlendiğini görmeden Kral Topraklarından ayrılmayacağını açıkça
söyledi.” Jaime iç geçirdi. “Öyleyse bırak evlensinler. Tommen evlilik şartlarını
yerine getirecek yaşa gelmeden yıllar geçecek. Ve gelene kadar, bu evlilik her
zaman iptal edilebilir 
George-R.-R.-Martin-Buz-ve-Ateşin-Şarkısı-_4-Kargaların-Ziyafeti

“Ağabeyi ölünce Kışyarı Leydisi olacak kadar büyük. Onun bekâretini al
ve Kışyarını almaya bir adım daha yaklaş. Onu hamile bırak ve ödülü kazanmış
sayılırsın. Şartları yerine getirilmemiş bir evliliğin iptal edilebileceğini
hatırlatmama gerek var mı?” “Yüce Rahip ya da İnanç Konseyi tarafından. Şu
anki Yüce Rahip’imiz, komut verildiğinde havlayan eğitimli bir köpek.

George-R.-R.-Martin-Buz-ve-Ateşin-Şarkısı-_3-Kılıçların-Fırtınası

bir alıntı daha vardı bulamadım onu
neyse işte kitaptada bahsedilmiş iptal etmek bu kadar kolay

Diyar’da “boşanmak” pek hoş görülen bir şey değil sanırım… Hatta boşanmaya örnek var diyemem de Tyrion dışında ama o da zaten evlendiren rahip sessiz kaldığı için vs. sus pus olmuştu galiba. Özetle kimsenin bilmediği bir evlilik, olmayan bir evliliktir mantılı var ortada.

Bunun dışında misal Doran eşinden ayrı yaşıyor ama boşanmadılar; Jorah da aynı, karısı ile hala evli. Boşanma örneği yok ama Yüce Rahip iptal edebilir “tamamlanmadığını” kanıtlarsan ki bunu nasıl yaparsın? Pek hoş bir durum değil bir kadın için bence.

Orta Çağ Avrupa’sında boşanma diye bir şey yok, yasak. İstisna durumlar var sadece. Misal Elizabeth’in babasının hikayesini izledi iseniz adam baya sorun yaşamıştır bu konuda. Sadece Papa boşanmayı sağlayabilir. Borgia dizisinde kadın, kocasının görevini yerine getirmekten yoksun olduğunu iddia ederek boşanma talep etmişti; Papa da kardinaller önünde kadınla birlikte olmasını talep ediyordu asamdan (kevaşe bir tane) adam bunu gururuna yediremeyip reddedince de Papa, kadının doğru söylediği sonucuna varıp boşanmayı kabul ediyordu. (Aslında normal şartlarda kadını muayene etmeleri gerekiyordu :smiley: )

Bu evrende de Papa, Yüce Rahip. İki taraftan biri boşanma için başvurması gerekiyor adama; Sansa nereden çıkıp talep edecek? Zor. Tyrion için de zor. Bu yüzden -şimdilik- evli kalmak zorundalar. Tyrion’un ilk eşi olması da 2. evliliği iptal etmez, Aegon ve Maegor gibi sürüyle kadınla evlenen kral örneklerimiz de var sonuçta.

Bir de Tyrion ve Sansa’nın Joffrey Cinayeti sorunu var, adam yargılamak ister. Malum yeni rahip baya otoriter ve güç sahibi.

Kral ya da Targaryen olmayıp iki eşi olan lord vs var mı Westeros tarihinde? Ben hep onlara özgü/sadece onların yapabildiği bir şey diye düşünmüştüm?

Bildiğim yok, ileride olabilir. Ejderhaları yüzünden ensest ve çok evliliği kabul ettiriyorlar ama dikkat edersen başka hanelerin kızları da bunlarla evleniyor ve birbirlerine kuma geliyorlar. Yani erkekleri belki yapmıyor ama kızlar, Targlarla evleniyor ise başka kraliçe üstüne kraliçe oluyor veya çocukları enaest yapıyor, rahatsız olmuyorlar.

Diğer yandan son 300 yıl içerisinde ensest yapan amca-yeğen Stark var.

Bu istisna durumlar da bize gösteriyor ki imkan ve gücün varsa her haltı yiyorsun.

Lannister ikizleri gücü elinde tutsa idi evlenmelerine kim engel olabilirdi? Günah, çirkin, iğrenç diyorlar ama sonuçta evlilikler geçerli oluyor, evlilik dışı olmuyor çünkü inançlarına göre yeminler ediliyor.

Ben de lady ashford ile Sansanın hikayelerinin benzer olacağını düşünüyorum. Targeryan olan koca adayının Aegon olması en mantıklısı bu durumda. Ancak şu an Sansa’nın kimliği gizli ve böyle bir teklif imkansız. O zamana kadar Harry’nin öleceğini ya da evlenmeden Sansa’nın kimliğinin açığa çıkacağını düşünüyorum ve bir şekilde vadi kuvvetlerinin de yardımıyla kuzeyin Sansa’nın eline geçeceğine inanıyorum (hatta benim beklentim varis harry’yi Sansa’nın kendisine bağlaması daha sonra serçeparmağı ekarte edip kuzey ve vadi gücünü elinde toplaması) ancak böyle bir durumdan sonra aegon sansa’ya politik bir teklif yapabilir ancak Sansa bir şekilde onu da oyalayacak ve o sıralarda aegon ölecek.
Ben Sansa’nın kraliçe 1. Elizabeth gibi bakire kraliçe/lady olarak anılıp elindeki toprakları ölene dek güzel yönetip bekar öleceğini düşünüyorum. Martin tarihten ilham almayi seviyor ve bu zamana kadar boşuna bakire beklettiğini düşünmüyorum ve kızın bakireliğine çok vurgu yapılıyor

Sansa gelip, Kuzey’i ele geçirene kadar başta Jon olmak üzere diğer Kışyarı çocukları ne yapacak acaba? Misal Jon, kendini dağlara taşlara mı vuracak yoksa Sur yıkılana kadar kendisini öldüren NW’nin içinde yaşamaya devam etme kararı mı alacak?

Kuzeylilerin, Boltonlardan kurtulmak için yaptığı onca kompo/plan ve Stannis ne olacak? Stannis öldü diyelim ki ölecektir, Sansa gelene kadar ne yapacak kuzeyliler? Rickon 1 sene sonra mı gelecek misal adadan?

GRRM’in tarihten ilham aldığı daha doğrusu onun deyimiyle “ödünç” aldığı bir gerçek de “ilham” almak yahut “ödünç” almak, komple aynı şeyi kendi karakterine yaşatmak olmaz. Yani Sansa bana göre 1. Elizabeth, o zaman aynen onun gibi olacak demek GRRM’e uymuyor. Aç Tudor tarihini oku o zaman, ne gerek asoiaf diye bir seriye? GRRM de bu durumu zaten kendi cümleleriyle ifade ediyor. Hatta tarihi romanların sorununun okuyucunun hikayenin sonunu bilmesi diye ifade ediyordu ama epik fantastik seride böyle bir şey olamaz. (Bu arada Elizabeth özünde bakire değildi, dahası Stark kardeşleri arasında tek bakire kız Sansa da değil, Arya da öyle.)

Aşağıdaki alıntı Cass.'ın çevirip, benim editliğini yaptığım yazıdan alıntı. ( @Cassiopeia ne dersin, yayımlasak mı forumda? O kadar çevirdin, düzenledim ben de… Yalan oldu maalesef.)

GRRM, serinin "Taht Kavgası"nı oluşturan Westeros mücadelelerinde ağırlık olarak İngilizlerin Güller Savaşı döneminden esinlenmiştir. Ayrıca Kırmızı Düğün sahnesi için İskoç tarihinden de etkilenmiştir, Black Dinner, yani Siyah Akşam Yemeği gibi. Zaten kendisi de İngiliz ve Fransa’nın orta çağ tarihinden bir çok şeyi ödünç aldığını dile getirmiş; 100 yıl savaşları, Haçlı Savaşları ve yukarıda da bahsettiğimiz gibi Güller Savaşı, en çok etkilendiği ve hakim olduğu konuların başında geliyor.

Elbette yaşanmışlıkları ve tarihsel kişilikleri birebir alıp kopyalamadığını, kendinden eklemeler yapıp, tabiri caiz ise yeniden yorumladığını da eklemiştir. Örneğin Tywin Lannister Kralyapan Warwick yahut Tyrion da Gloucester’ın Richard’ı değil. Bu yüzden Güller Savaşına bakarak oradaki tüm karakterleri alıp serideki karakterlerle birleştirmeye çalışmak serinin okuyucuları olarak bizi yanlış çıkarıma sürükler. Zaten aksi olsaydı o zaman seride de neler olacağını da kestirebilirdik, değil mi? Lakin ASOIAF evreninde hiçbir şey önceden kolayca kestirilemez.

bence de foruma koyalım,kaç saat uğraştım ben onu çevirmek için :smile:

Fikir dile getiriyorum ben de senin gibi ne bu sert tavır? Biz burda sözlüye kalkan çocuk değiliz sen de sıfırcı hoca değilsin. Saygılı konuşalım.

Bence asıl dikkat edilmesi gereken olay Sansa’nın somut bir güce sahip olması ve bakire olarak ölmesi. Bana arkadaş Elizabeth-Sansa benzerliğini buradan kurdu gibi geliyor : ). Kuzey’e önce mi sahip olur sonra mı orası işin ayrıntı meselesi. Kuzey’in Kralı kitaptaki gibi Jon Snow olabilir, Sansa Arrynlerle yardımcı bir güç olabilir. Ama savaştan sonrası için Kuzey Leydiliği hususunda en uygun ve olası aday Sansa. Rickon’un kurt isminden dolayı ölme ihtimali oldukça fazla. Arya pek yönetici olma havasında birisi değil, başka bir işlev bulur. Bran odun oldu.

Arkadaşlar, Tudor/tarih konularına girmişsiniz ben de şu konuda: Sansa Stark X Jon Snow Birlikteliğinin (JONSA) Öngörüleri, Paraleller, İpuçları # 1 York’lu Elizabeth ve Henry Tudor birlikteliği ile Jonsa arasında ilişki kurmuştum. Belki okumak istersiniz…