Leydi Ashford ve Sansa Üzerine Bir Teori

Olabilir ama duymamıştım daha önce veyahut duyduysam bile aklımdan çıkmıştır zamanla.

Hahhahah evet bayağı saçma falan ama inananlar var. Şu linkte biraz daha detaylı bilgi var altta da muhtemel ipuçlarını falan eklemişler :smiley:

Durum zaten yüksek ihtimalle böyle, ben işin gırgırındayım.

Elizabeth ve Dudley birbirlerine çocukluktan beri aşıklardı ancak elizabeth’in gözden düştüğü dönemde Robert dudley babası tarafından evlendiriliyor. Tahta geçtikten sonra da bir çok talibi oluyor hatta danışmanları baskı yapıyor ama kendisi hep reddedip tek başına yönetiyor ülkeyi. Öldüğü zaman elinde dudley’in yazdığı mektup olduğu bile söyleniyor. Robert’a olan aşkından mı evlenmedi bilemeyiz tabi. Bunlar daha magazinsel tarih gerçi

1 Like

Arianne Martell ile Sansa Stark arasında bir paralellik var sanki. Arianne’nin babası onu bir Targaryen ile evlendirmeyi düşündüğü için onun karşısına hep kötü talipler çıkarıyordu. Grrm de (Sansa’nın karakter babası :slight_smile: ), seri boyunca Sansa’nın karşısına tam olarak düzgün birini çıkarmadı bu da Sansa’nın da bir başka Targaryen için bekletildiğini düşünmemizi sağlıyor. İkisine de birer Aegon verelim. :rofl: (Jon’un adının Aegon olacağına hala inanmak istemiyorum… kim iki oğluna da aynı adı verir… gerçi Rhaegar’dan her şeyi beklerim, Elia’yı önceden umursamadı sonra niye umursasın …)

1 Like

kitapta isminin Aemon olacağı görüşündeyim ya yapımcılar Jon un gerçek adını ya bilmiyorlardı yada daha fazla spo vermeyelim diye Aegon diye geçiştirdiler bence ki ben bilmedikleri ihtimaline daha yakınım

Sansa’nın karşısına salak talipler çıkmadı ki. Arienne’nin adayları yaşlı ve onun kabul etmeyeceği şeylerdi. Sansa -Tyrion hariç- hepsini kabullendi. Ben onu İyi Kraliçe’nin ablası ile benzer evliliklere/ilişkilere sahip görüyorum. Evlilik konusunda hiç şanslı değildi kendisi. Sansa da böyle.

Aslında dizide de ilk sezondan beri Aegon göndermeleri varmış… bir yazıda gördüm ama yine de saçma yani… :slight_smile:

2 Likes

saçma olduğuna % 100 katılıyorum

2 Likes

Bence adı gayet Jon da olabilir. Hem Jon Arryn (Ned’in gerçek babası değil ama babası gibi görüyor bir yerde… yani Ned ve Jon gibi -> Ned de az değil he resmen ipucu vermiş adam) hem de Rhaegar’ın arkadaşı Jon Connington gibi. İlla Targaryen adı mı olmalı acaba? Sonuçta yarı Targ yarı Kuzeyli… Lyanna kendi kökenini niye üstün tutmak istemesin ki? Aegon’dan mantıklı…

*Jon kız olsaydı adı Rhaenys mi olacaktı yani? :joy:

1 Like

Hahhahahah nice try ama zor. Jon’un ismi meselesine gelirsek neden insanlar başka bir isim sahibi olduğuna kesin gözüyle bakıyor anlayabilmiş değilim. Sanırsam Targaryen kimliği açıklanınca ek bir isminin olmasına zorunlu gözüyle bakılıyor. Bence ne isim verildiği ne de Lyanna’nın o ismi Ned’e aktardığı kesin.

Zor?

JNS1: Sansa Stark X Jon Snow Birlikteliğinin (JONSA) Öngörüleri, Paraleller, İpuçları # 1
JNS2: Sansa Stark X Jon Snow Birlikteliğinin (JONSA) Öngörüleri, Paraleller, İpuçları # 2
JNS3: Sansa Stark X Jon Snow Birlikteliğinin (JONSA) Öngörüleri, Paraleller, İpuçları # 3
JNS4: Sansa Stark X Jon Snow Birlikteliğinin (JONSA) Öngörüleri, Paraleller, İpuçları # 4
JNS5: Sansa Stark X Jon Snow Birlikteliğinin (JONSA) Öngörüleri, Paraleller, İpuçları # 5
JNS6:Sansa Stark X Jon Snow Birlikteliğinin (JONSA) Öngörüleri, Paraleller, İpuçları # 6
JNS7: Sansa Stark X Jon Snow Birlikteliğinin (JONSA) Öngörüleri, Paraleller, İpuçları # 7

55

Bence de değil. Öyle bir isim varsa da niye Aegon olsun ki? Jon gayet mantıklı bir isim. :slight_smile:

32

Çok fazla okuma işi çıkardım başıma durduk yere :frowning: .

1 Like

Zorunda değilsin tabi ki… öyle bir olasılığı söylemek için dedim :slight_smile: Zorlama yok davet var :nerd_face:
Teşekkürler :blush:

1 Like

Dizide Aegon oldu da kitapta Aegon olacağını zannetmiyorum. Çünkü Rheagar’ın çocuklarına koyduğu isimler kehanetle ilgili olması gerekiyor. Dany’nin görülerindeki Rheagar en büyük oğlunun AA olduğunu düşünüyordu ve Rheagar’ın takıntılı olduğu üç başlı ejderha kehaneti de var. Üç başlı ejderha Westerosun üç kurucusunun simgeliyor. Aegon, Visenya, Rheanys.
Rheagar da ilk iki çocuğuna Aegon ve Rheanys ismini koyuyor. 3. Çocuk olmayınca Lyanna ile yapmaya karar veriyor. Bunları yapmasındaki motivasyonunun Aegon ve kardeşleri 3 başlı ejderha olarak nasıl 7 krallığı kurduysa; kendi çocuklarının da 3 başlı ejderhayı tamamlayarak Westerosu kurtarması gerektiğini düşünmüş olabilir. Bu yüzden ben Rheagar’ın Lyannadan kız çocuk beklediğini düşünüyorum. Doğunca adını muhtemelen Visenya koyacaktı.:slightly_smiling_face:
Bu isim konusunu Lyanna ile Rheagar konuşmuşmudurlar bilemiyoruz ama Lynana eğer bebeğe isim koymuşsa Bu Aegon veya başka bir Targ ismi olmaz. Onlarla bir bağı da yok zaten. Ama kuzeyli eski bir kralın ismini koymuş olabilir. “Jon Stark” isimli Eski bir Kral da var Stark tarihinde😀

2 Likes

Kışyarının mevcut varisi şuanda Brandon Stark,Sansa bir kız ve Jon’da bir piç.

Robb Stark Jon’u büyük ihtimalle meşrulaştırıp varis ilan etti. Yani Kışyarı varisi Jon teknik olarak.

Hala teori ve kesin değil.

Kesine yakın bir teori.

Bir dk şimdi bu teori ile ilgili şöyle bir durum var. Lysa Robin ve Sansa arasında bir nişan planlamıştı. Sanırsam Winds of Winter chapterlarından birisinde bahsi geçiyordu. Bu sanırsam teoriye zarar veriyor. Acaba Martin mi bir hata yaptı diyeceğim de oldukça düşük bir ihtimal.

1 Like

Sadece düşünce olarak diye hatırlıyorum.

Tyrell evliliği de sadece düşüncede kalmıştı ama.