Lordsport

Lordsport

Yönetim: Botley Hanesi
Din: Boğulan Tanrı

Lordsport Pyke adasında, kendi iç kalesine de sahip küçük bir liman şehridir. Pyke Sarayı’na ulaşmak isteyenlere güvenli bir yol sağlar. Botley Hanesi’nin tahtı olarak bilinir.

Tarihi

Greyjoy İsyanı sırasında, Robert Baratheon ve askerleri adaya ayak bastıklarında, Lordsport ve iç kalesi Pyke’ta ilk alınan yerlerdi. Kale ve şehir yerle bir edildi ve yakıldı.

Zamanla, kale ve şehir yeniden inşa edildi. Lord Sawane Botley bir sonraki istikhamını eski küçük, kare şeklindeki kalesinde çok daha güçlü bir şekilde inşa etmek istiyordu. İstilacı güçlere karşı neredeyse hiçbir koruma sağlamayan ahşap ve sazın yerine taşı seçti. Şehir, sakinleri taradından yeniden inşa edildi, kül olan evlerinden kalan taşları kullandılar, çatıları için yeni sazlar kestiler. Limanın yanındaki kervansaray tekrar inşa edildi, bu sefer daha büyüktü ve zemin katı taştandı, sonraki iki kat ise eskisi gibi ahşaptı. Anakara askerlerinin saldırısından sonra Boğulan Tanrı’ya olan inanç azalmıştı ve tapınak bir daha inşa edilmedi.

alıntıdır.

Anakara askerlerini Ankara askerleri okudum :smiley:
diyorum ankaralı namık’ın,turgut’un işi ne pyke’te :smiley: