Lotr mi got mu?

Hangi seriyi daha çok sevdiniz…

Game of Thrones

Anket ekledim

Hepsinde LoTR

Oyunuda vereydin eyiydi… :slight_smile:

Hepsinde LOTR

Aynen, Game of Thrones daha o şeye ulaşamadı. LOTR’u okumadan da karar vermeyin derim. Ben bile LOTR diyorum yani o kadar :smiley:

ya ama yaşam şekli falan anlatma açısından got daha ayrıntılı ama uzun olmasından da olabilir :smiley: ben karar veremedim ama lotr sinema mı got dizi mi denirse lotr derim her türlü.ama kitaplarda karar veremedim :smiley:

valla hayatımda en çok sevdiğim yapım lotr di ama bunu GoT değiştirdi, ikisindede GoT diyorum yarınıda iple çekiyorum hobbit inş beklentileri karşılar

Olmasaydın…Olmazdık 1892-… Tartışmasız LOtR

Tarihi üşenmeyip araştırın, okuyun. İkisinden de daha zevkli ve güzel :wink:

A Song of Ice and Fire.

DÜŞÜNCELERİM VEYA GÖRÜŞLERİM YÜZÜNDEN UTANCAK DEĞİLİM.

Lotr’un sadece filmlerini izledim ben her filmi 2-3 kere izlememe rağmen hala tam olarak anlamadığım konular var savaş sahneleri dışında da o kadar “Hayatımın serisi.” diyemem ama kitaplarını henüz okumadım gerçi GoT serisi çok güzel ondan daha iyi nasıl olur düşünemiyorum o yüzden bir an önce okumayı düşünüyorum Lotr’ları da.

İkisinde de GoT.LOTR de çok güzel ama GoT daha da çok sarıyor.

lotr’le asoiaf serisini kıyaslarsam çarpılırım.
anca asioaf vs. lotr dışındaki fantastik seriler şeklinde olabilir.

bence ikisi aynı kategoride değerlendirilmemeli.tarzları farklı.lotr tamamen fantastik edebiyat üzerine kurulmuş.got da fantastik öğeler az.olanları da biz görmüyoruz zaten.biri macera diğeri ise strateji,entrika,hatta savaşları bile başkasının ağzından duyuyoruz(karasu hariç)

Bu matematiğimi yoksa lineer cebirimi daha çok seversiniz gibi bir soru benim için.
Bundan sonra ne olursa olsun bütün iyi fantastik yazarlar Tolkienle karşılaştırılıcaktır. Ayrıca Martin bugün ölse Tolkienin %10 nu bile olamaz. Orta-Dünya’nın genişliğini bilen bilir. Örnek: 1973 de Tolkien öldü 2006 da yeni kitabı çıktı. Oğlu hatta torunları notlarını bi araya getirip kitaplar çıkarıyorlar. Tolkien böylesine bir adam. Film konusunda tartışılamaz bile GoT dizisine bütçe ayırmıyorlar resmen. Hobbitin 750 milyon $ lık bütçesi varken Daha çıkmamış(gerçi bugün çıkıcak) bir filmin daha iyi olucağını iddaa edebilirim. Ama her şeye rağmen GoT’a bayılıyorum sadece LotR yanında şansı yok demek istiyorum.

Lineer cebir ney

Silmariillion’u okuduktan sonra Tolkien Fantastik’in Kralıdır Martinde olsa olsa onun oğludur dedim.

1 Like

lineer cebir matematiğin bir koludur…

bencede silmarillion bu işin doruk noktasıdır ve başka hiçbir eserle karşılaştırılamaz…