Lotro!

Lord of The Rings Online!
Öncelikle bilgisayardan yazamadığım için bağışlayın bu yüzden resim paylaşma da olmayacak.
Bu konuyu açma sebebim oyunun adını duyurmak ve Yüzüklerin Efendisi hayranlarını mutlu etmek :slight_smile:
Oyun 4 ırk, Insan, Elf, Cüce ve Hobbitten oluşuyor.
9 klas yer alıyor.
Burglar: Meşhur Bilbo’nun mesleği. Suikast ve debuff ayrıca
gizlenme ustası. Benim favori klasım. Support klas olarak geçmesine rağmen tek başına oynamak için uygundur. Sadece insan ve hobbit olabilir.
Diğer klaslar hakkında bilgim tam değil ama yazacam.
Champion:Klasik Warrior, tam klasik sayılmaz gerçi. Kılıç, kalkan, mızrak, balta hatta yay gibi bir sürü silaha sahip.
Guardian:Tank yani. Özellikle partide bir Suikastçi varsa bu abi tüm hasarı alırken suikastçi tüm darbeyi alır. Champion gibi çok silah kullanır.
Captain:Parti lideri gibi birşey, buffer olduğu için tek çekilmez. Champion ve Guardianın birleşimi gibi biraz.
Hunter:Avcımız tuzak kurar, nişancılıkta kraldır. Özellikle geleneği bozmamak için elf olmak isteyenlere tavsiye. Yayda olduğu kadar kılıçta da iyidir.
Lore Master:Aslında oyunda olmaması gereken çakma Gandalf klası. Büyü yapar ve hayvanı vardır. Klasik büyücü. Legendary traitlerinden biri Gandalf gibi kılıç ve asayı Beraber kullanmak.
Minstrel:Ozanımızın sesi o kadar güzel ki yarranı tedavi eder. Savaşta yarra da açabilir tabi aynı ses ile. Tüm enstrümanları bakabilen tek klas.
Diğer iki klası hiç oynamadım, zaten en başta kilitli.
Oyun şu an 85 level sınırı ile Rohan’a uzanıyor. Gondor falan yok henüz. Oyunda çok kilitli öğe var ama yapımcılar insaflı, Deed denilen küçük challengelar ile oyun sırasında özel para kazanmak mümkün.
Neden bu oyun?
Nedenini kendin seç, benim oynama nedenim Orta Dünya’yı gezmek :slight_smile: sırf Rohan’da at binmek için bile oynanır :smiley:

Biraz oynayıp inceleme imkanı bulmuştum

Artıları

+Orta dünya havasını gerçekten yaşıyorsunuz. Müzikler olağanüstü,mekanlar da öyle. Bree,Sıçrayan Midilli,Ayrıkvadi,Elrond’un evi,Lothlorien falan gerçekten orta dünyada hissediyorsunuz.
+Gerçek karakterlerden görev almalar falan hoş.
+Class’lar fazla ve oyundaki trait sistemi güzel
+Meslek seçimi falan da güzel
+Oyunda az sayıda türk var :smiley: (yani ben oynarken öyleydi) bunu artı olarak almamın sebebi,yabancıların oyunu oynarken inanılmaz derecede yardımsever ve nazik olmaları. Ne zaman birşey sorsam yardımcı oldular. Fakat serverdaki türk kinshipine geçtiğimde ana avrat küfürden geçinilmiyordu,harbiden çok başka bi milletiz)

Eksileri

-Free to play olmasına rağmen oyunda devam edebilmeniz için para harcamanız gerekiyor birazcık
-PvP sistemi o kadar saçma ki… aaah ah. oyun sadece item kasma level kasmaya indirgeniyor bir süre sonra.

Özetle. LOTR hayranıysanız kesinlikle deneyin

Bu oyunlar 3-4 yıl içinde nasıl bu kadar değişebilir la? Yemin ediyorum hiç kafam basmıyo, beceremiyorum. Crack bile yapamıyorum artık :confused: Konudan alakasız oldu biraz özür dilerim.

Ben bir ara müptelası olmuştum bunun. Sonradan her oyun gibi bıraktım tabii ki. Çok güzel arkadaşlıklar kurduğum oldu. :slight_smile:

@Bloodraven Aynen PvP çok kötü değil ama oynamaya değmez orta dünyada daha güzel maceralar varken. 4. Çağ’a doğru yapmasalarmış da ırkların savaşı olsaymış, ya da lonca savaşı falan çünkü ırk savaşı için tüm klasların tüm ırklarda olması lazım.

-- geçen indireyim dedim --
bıktım çok yavaştı net. Bir ara başlarım Brandywine’da olurum büyük ihtimal^^

Oynamak istediğim fakat imkanımın olmadığı MMORPG listemde bulunuyor. Çoğu Orta Dünya oyunununu bir kaç kez denedikten sonra bunu da denemek gerek.

@Rhaegar_Targaryen @Rhaegar Targaryen (tag cahiliyim de ne olur ne olmaz diye)
Önerilen bir tane server var Dwarwen mı ne birşey yazıyor ona gel de yalnız kalmayayım. Lone Lands’te bölgenin adına yaraşır geziyorum hep :frowning:

Ovvvv lotr, orta dünya, fantastik, at-elf-yay diye bodozlama dalıyorsunuz ve +15gb indirme zahmetine katlanıyorsunuz… mmorpg oyunlarından beklediğiniz isteklerinizi karşılamaz. Bu istekler; pvp-savaş, oynanabilirlik, ortam vs vs oyun çok karışık. Kendine ev felan döşüyorsun bunda çok gereksiz. saygılar,hürmetler.

size mmorpg oyunlar önereyim müptelası olursunuz, bırakın lotro motro hikaye.

@“Edwin Tepe” yine yapamamışsın mention’u, mention’a bastıktan veya kodu girdikten sonra nicki yazacaksın alt tire felan yok, olduğu gibi.

@Crescent telefonda yaptığımdan olmuyor demek ki. Suikastçisi güzel, PvPsi de güzel bi oyun var mı bildiğin? Ama oyunda kozmetik olayı da olacak, Assassin Assassin gibi giyinmedikten sonra anlamı yok.

Brandywine’da çok arkadaşım var, klan falan da var o yüzden oraya giderim -_-

C9 ve yeni ücretsiz oyun olan TERA Online(kesinlikle önerilir) bunların assassin sistemi ve pvp oldukça iyi.

Ayrıca savaşları çok seven biri isen truva online bak.

@Crescent bana LOTRO’daki gibi devriye gezen yaratıklar lazım öyle şeyler var mı bu oyunlarda :smiley: Assassin sistemi iyi derken, sadece Assassin açısından mı yoksa LOTRO gibi Burglar adına yakışır skilller de var mı?

LOTRO fazla oynamadım ben devriye gezen yaratık ne ola ki? :DD boss mu diyorsun?
assassinin getirdiği tüm özellikler var. görünmezlik, arkadan saldırma, hızlı koşma, havada kombo yapma, vs vs. ve kendine has kıyafetleri hatta oyunda assassin creed’in kıyafeti var.

@Crescent Yani mal gibi durmayan yaratık. Mesela bi kamp var, 3 kişi oturuyor, 2 kişi girişte bekliyor biri de kampın içini devriye geziyor. Assassinlik olayını heyecanlı kılıyor. LOTRO’da bayıltma, debuff, numara yapma, fırlatma silahları, bayıltma tozu, diken atma falan var. Onda da var mı? Hangi oyun bu arada tam olarak bahsettiğin? Ayrıca meslek seçme var mı?

Normal yaratık bunlar, zaten bahsettiğim oyunlar non-target. Yani bir tuşa basıp skilleri sıralamıyorsun. Mouse ile hedef alarak saldırı yapıyorsun skill vs.

İkisi içinde geçerli ama tabi bahsettiğim kıyafet C9’da var.
C9’da assassin skilleri şöyle; sersemletme var(bayıltma), dual dagger yanında sırtında bir tanede yay oluyor adam uzakta olduğu zaman yanına yaklaşasıya kadar yay skilleri ok atabiliyorsun, tuzak kurma var ama o scout sınıfında.
Ancak şöyle bir durum var C9 dungeon tarzlı oyun, yani açık dünya yok. görevlerini kasılmaları felan dungeondan yapıyorsun.
Ama tera online açık dünya ve grafikleri mükemmeldir. zaten 25gb’lık boyuta sahip :smiley:

videolarını izlersen daha net sonuç alırsın.