Lyn Corbray

[b] Ünvan
Ser

Bağlılık
Corbray Hanedanı

Kitaplarda:
Taht Oyunları(Görünür)
Kralların Çarpışması(Adı Geçer)
Kılıçların Fırtınası(Adı Geçer)
Kargalar için Ziyafet(Görünür)
Ejderhalarla Dans(Adı Geçer)

Karakter ve Görünüş
Lyn Corbray,yakışıklı biridir.Kahverengi saçlara sahiptir saçları uzundur.Kibirli bir kişiliğe sahiptir ve Meyus Leydi adında Valirya çeliğinden yapılmış bir kılıcı vardır.

Tarih
Şövalyeliğini Robert isyanında kazanmıştır.Babası katledilince Meyus leydiyi alıp babasının garnizonunu yönetmiştir.Sol kanatta Lewyn Martell’ın komutasında ki Dorne mızraklılarının savaş hattını dağıtıp Martell’ı öldürmüştür.

Taht Oyunlarında;
Lysa Arryn’le evlenmek için ona kur yapmıştır.Onun adına, vadiyi yönetmek için fakat başarılı olamamıştır.

Kargaların Ziyafetinde
İstidacı vadi lordlarının arasındadır.Diğer istidacı lordlar ,Serçeparmağı konuşarak ikna etmeye çalışırken o kılıcını çekip,Petyr’a saldırmayı denemiştir.Fakat istidacı lordlar buna engel olmuşturlar.

Hakkında söylenenler;
‘‘Sör Lyn basit zevkleri olan bir adamdır.Sadece altından,oğlanlardan ve öldürmekten hoşlanır.’’

Petyr Baelish [/b]

Littlefinger’ın kuklası…

Oğlancı bu amca :OO

Serçeparmak’ın kuklası mı adamdan nefret ediyor.Jojen kitapları düzgün okuduğuna eminmisin?Serçeparmak’ın kuklası olan Lyn’in ağabeyi

Ben gayet düzgün okuyorum,merak etme

Bu adam Serçeparmak’tan nefret falan etmiyor sadece belli ortamlarda ondan nefret ettğini söyleyerek ortamı kızıştırıyor.Çünkü ondan bu iş için para alıyor.
Kargaların Ziyafeti’nde Serçeparmak’ı Vadi’den göndermek isteyen grubun arasındaydı ve o grup tam istediklerini elde edip Petyr’ı konumundan edecekken bu adam güya Petyr’a saldırdı ve grubun haksız konuma düşmesine sebep oldu.Petyr da bir yıl daha kazanmış oldu böylece.
Kargaların Ziyafeti Kısım 1-dek son Alayne POV’unu bi daha,daha dikkatli oku istersen…

Para aldığına dair bir kanıt göster.Ben ağabeyi Lyonel’in Serçeparmakla iyi anlaştığını biliyorum.Lyn ile ilgili aralarında olumlu bir olay görmedim.

Zaten göremezsin,dediğim gibi,Petyr’ın amacı zaten gizli düşman gibi göstermek.
Kargaların Ziyafeti kitabı Kısım 1 varsa elinde aç son 2 sayfayı oku sadece,eminim anlayacaksın o zaman kurulan komployu

Bu açıdan bakmamıştım haklı olabilirsin.Hatta şimdi kitaba baktım.Bu yönde bir iması da var Petyr’nin Lyn altınlardan, oğlanlardan ve öldürmekten hoşlanır.Aydınlattığın için saol.

Rica ederim

Yalnız sanıldığından daha tehlikeli bi karakter olduğu her halinden belli. Petyr her ne kadar hesabını sağlam yaptığını sansa da bu Harry başlı başına işlerini bozacak gibi bence. Lyn de istediklerini elde etse de sonunda yine Petyr’ı harcayabilecek potansiyelde duruyor yani nasıl etrafa karşı gizli düşman gösterilip bize karşı gizli dost gösterilse de aslında martin gerçekte onu Petyr’ın kuyusunu kazacaklardan biri olarak yaratmış olabilir.

Altına imza atarım.

Westeros burası,hiç kimsenin sadakatinden emin degiliz zaten…