Lysono Maar Kim?

Akbaba Tüneği’nden bir dizi paralı asker, Arianne ve ekibini
karşılamaya geldi. Bu gruba parmakları boyalı ve kulaklarında
ışıldayan değerli taşlar bulunan, hayatında gördüğü en garip yaratık
öncülük ediyordu.
Lysono Maar, Ortak Dil’i çok iyi konuşuyordu. “Altın Mürettebat’ın
gözü ve kulağı olma şerefine nailim, prenses.”
“Sen şey gibi…” Arianne duraksadı.
“…kadın gibi miyim?” Adam kahkaha attı. “Ama değilim.”
“…Targaryen gibisin,” dedi Arianne. Gözleri solgun eflatundu ve
saçları beyazlı altınlı bir renkteydi. Yine de onunla ilgili bir şey teninin karıncalanmasına neden olmuştu. Viserys de mi böyle gözüküyordu?
diye düşünürken buldu kendini. Öyleyse ölmesi iyi olmuştur belki de.
“Gururumu okşadın. Targaryen Hanesi’nin kadınlarının dünyada eşi
benzeri olmadığı söylenir.”
“Peki ya Targaryen Hanesi’nin erkekleri?
“Daha da güzeller. Aslında doğrusunu söylemek gerekirse sadece bir tanesini gördüm.” Maar, prensesin elini tuttu ve bileğini hafif bir
şekilde öptü. “Sisli Orman, geleceğinizi haber etti, tatlı prenses. Size, Tüneğe kadar eşlik etmekten onur duyarız. Lâkin korkarım ki Lord Connington ve genç prensimizi kaçırdınız.”
“Savaşa mı gittiler? Fırtına Burnu’na?”
“Aynen öyle.”
Lys’li adam Chain’den çok daha farklı biriydi. Bu ağzından bir şey
kaçırmayacak, diye farkına vardı birlikte geçirdikleri birkaç saatin
ardından. Maar, ağzı yeterince laf yapan biriydi fakat bu kadar güzel
konuşurken aslında bir şey anlatmama özelliğine sahipti. Onunla
birlikte gelen atlılar ise dilsiz olabilirlerdi. Arianne’in adamları onların
yanından gitmelerine rağmen tek kelime konuşmamışlardı.

Bu Lysono Maar kafama takıldı sorayım dedim. Valeria soyu; Targ ve Velaryonlardan devam ederken, bu derece Targ görünümlü hemde Altın mürettebatın içinde biri sizce de şüpheli değil mi ?

1 Like

Özgür şehirlerde bayağı Valyira görünümlü insan var hatta lys de fahişelerin çoğu öyle

1 Like

soy konusunda elbette yanıla bilirim :slight_smile: ama benim asıl demek istediğimi yada merak ettiğim Sahte Aegon teorileri dolaşırken, Varys ve Mopatis’in bilmediğimiz bir amacı varken, Altın mürettebattın için de böyle üst rütbeli valeria yada targ görünümlü bir subay, hemde Dorn prensesini karşılayan o tuhaf değil mi ?

1 Like

Seri hakkında “soru” konularını ‘Sorular & Merak Edilenler’ başlığında açın, lütfen.

Teşekkürler. Başlık uygun yere taşınmıştır.

0 Likes

Bence pek tuhaflık bir durum yok abla :joy:

0 Likes

Kış rüzgarlarına yeni dahil olmuş ve Sahte Aegon konusu etrafında tartışılacak bir karakteri sorular ve merak edilenlerde tartışmanın uygun olmayacağını düşündüm
Israrla okumayan yada bilmediğinden Kış Rüzgarlarının yayınlanmış Povlarını okumamış biri konuya bakıp unutmuşum kim bu karakter deyip spo alabilir, diyerekten Kış Rüzgarlarının içinde açmıştım.
Bence gayet uygun yerdi neyse uzatmıyorum ?

bana göre çok var. Belkide ben paranoyakım :smiley:

0 Likes

Yavv demesene şöyle abla :joy:

1 Like