Maç Özeti

Uhu , Aslan Parçalarını tebrik ediyoruz.

Galatasaray : 3 - 2 : Fenerbahçe

12 ağustos 2012 pazar günü oynanan Süper Kupa maçı ilk yarısı Galatasaray 1-1 Fenerbahçe bitti.

Galatasaray Fenerbahçe süper kupa maçı ilk yarısı tamamlandı. Süper Kupa derbisinde ilk yarısı iki gol ile bitti. 19. dakikada Umut Bulut’un ve 45+2 de Alex’in golleri ile ilk yarı Galatasaray :1- Fenerbahçe :1 sona erdi…

Galatasaray Fenerbahçe derbisi ikinci yarısında ilk gol yine Umut Buluttan Geldi. 57 .dakikada Umut bulut kendisinin ve takımının ikinci golünü attı. Fenerbahçe 65. dakikada Dink Kuyt ile beraberliği sağladı. Golün ardından Galatasarayda Engin baytar Kırmızı kart gördü ve Galatasaray maça 10 kişi devam ediyor. 90. dakikada penaltı ile galatasaray 3. golü buldu…

Galatasaray Fenerbahçe süper kupa maçından izlenimler:

Maçın ilkyarısınde ilk dakikalarda Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel’in omzu çıktı ve fenerbahçe zorunlu oyuncu değişikliği yaptı. Kaleye genç oyuncu mert geçti. Galatasaray bu fırsatla ilk golü buldu. 19. dakikada Umut Bulut ilk golü attı. Golle birlikte saha karıştı. Galatasaray taraftarları sahaya yanıcı maddeler attı. Daha sonra Fenerbahçe uzatmalarda serbest vuruş kazandı. Serbest vuruşu Alex kullandı fakat hakem Cüneyt Çakır, alex’e vuruşu erken kullandığı için sarı kart gösterdi. Alex ikinci vuruşunda topu filelerle bulutşrudu ve durumu 1-1 yaptı. Golle birlikte tekrar saha karıştı. Galatasaray ile Fenerbahçe taraftarlarının yakın olduğu kısım karıştı. Maç 7 dakika uzatma ile sona erdi . Galatasaray Fenerbahçe Süper Kupa Maçı ilk yarı sonucu

GALATASARAY 3-2 FENERBAHÇE

1. DAKİKA UMUT BULUT
    47.DAKİKA ALEX,
    57.DAKİKA UMUT BULUT
  2. DAKİKA KUYT
  3. DAKİKA SELÇUK İNAN

İzlemedim bile.

Sonuna kadar hakettiğimizi düşünüyorum.Son dakikalar yine çok heyecanlı geçti.

Bunu Volkan’a armağan ediyorum.Zira kendisi kalesini koruyabilseydi eminim böyle olmazdı bu maçın sonucu.Ayrıca Engin Baytar ve Caner Erkin gibi adamlar lütfen futbol tarihinden silinsin,gelecek nesillere tıpkı Gece Kralı gibi unutturulsun.Biri hakemin yakasına yapışır,öbürü durduk yerde ceza alanı içinde rakibin ayağına vurur.Dirk Kuyt’tan örnek alın.

Türkiye’nin en büyük iki futbol takımından birisinde Engin Baytar gibi zihniyetsiz bir futbolcunun olması bence talihsizlik.

Ayrıca Engin Baytar’ın Fenerbahçe’ye hediye etmeye çalıştığı maçı Caner tekrar iade etti. Heyecanlı bir maçtı ama güzel bir maç değildi.

Fenerbahçe hiç pozisyon yakalayamadan 2 gol buldu.Galatasaray bir çok net gol pozisyonunu harcadı.Engin kırmızı gördü.Fenerbahçe rahatladı.Ama rahatlamak her zaman iyi değildir.

Diğer konuda da yorumlarını takip ediyordum. Bence yorumlarında çok fazla taraf oluyorsun. Tamam, takımını çok seviyorsun da eğer söz konusu maç yorumlamaksa taraftarlığını bir dakikalığına da olsa arkaplana alabilmelisin. Çünkü bu şekilde yorumlar biliyoruz ki bir sonuca varılamayan tartışmalara yol açıyor.

**

İki takımdan çok şans oynadı bu maçı ve şans da futbolda her zaman etkili olan bir faktör bence.

Şimdi tutuyorum tutuyorum da Enginler Canerler her yerde.

Bir de Galatasaray’ın bütün gollerini eski Trabzonspor’lu oyuncular attı Sadri Şener gelip kupa bizim hakkımız dese şaşırmam.

Allah aşkına hocam Dirk Kuyt’ın nesini örnek alsınlar haklısın Engin haksız hakem ile olan pozisyonda ama Kuyt’ın yaptığı provokasyonu görmedin mi macı izlerken gidip topu Engin’e vermeler falan golden sonra ?

Evet Engin haklı,hakem haksız.Kuyt’ın onu yaparken ne düşündüğünü hiç bilemiyorum.Ama kışkırtma amaçlı bile olsa Engin karakterini ortaya koydu.

Ben Engin haklı hakem haksız demedim. Engin karakterını ortaya koyuyorsa Kuyt’ta karakterini ortaya koydu.

Bu tartışma böyle uzar.Gönül isterdi ki Kuyt’ın oradaki amacı provoke değildi demek,lakin sağlıklı bir şekilde konuşmaya devam edilemeyeceği için her FB-GS maçı sonrası olduğu gibi sığınağıma kaçıyorum.

Hakem haksızdı bence direk kırmızı çıkardı adama, orada her insan sinirlenirdi.Tabiki Enginin de o hareketi yapamaması gerekirdi.

Her neyse bu yorumları şimdi yapmak doğru değil çünkü başka bir forumda Fenerbahçe bölümüne tebrik mesajı yazıyorum , hala bana hakemi satın aldınız diyorlar önce şu sinir , öfke bir geçsin o yüzden şimdilik tebrik edip geçelim.

Tabi ya,haksızdı.Niye ? Engin aslan çünkü,o ruhu yaşıyor.Saldırgan olacak,atak olacak.Gerekirse hakemin yakasına yapışacak,ona bir şey olmayacak.Aslan çünkü o takımının simgesi de o.Umut Bulut keza öyle,bas dakika 93’te küfrü kimse duymaz.Aslan kükrüyor.

Edit:Halı saha maçlarında ben bile böyle gaza gelmem.Topu Kuyt ona yolladı diye her oyuncu hakemin yakasına mı yapışmalı ?

Kusura bakmayın bazen kendimi kaybediyorum:D

Arthur , Engin hakeme Kuyt topu ona attı diye mi saldırdı maçı nasıl izliyorsunuz yahu ?

Hakeme topu attı diye saldırdı demiyorum,böyle büyük maçları kaldıramayacak çirkef oyuncular dolup dolup böyle saçma sapan hareketler yapıyor diyorum.(Bizim Caner zekisi dahil)

Video güzelmiş :smiley: