Mahzen Mezarlardaki Ejderha Söylentisi Hakkında

Mahzen Mezarlardaki Ejderha Söylentisi Hakkında yazmak istedim çünkü metin içinde yazınca sözlerim kayboluyor. Hep vardan gidildi, ben yok öyle birşeyden gitmek istiyorum. Neden mi ?

öncelikle

Mushroomün Vasiyet adlı eserinde yer alan ejderha Vermax’ın binicisi, Ejderhaların Dansının başladığı dönemde Cregan Stark ile müzakere halindeyken duvarlarına yakın bölgelerde sıcak yer altı sularının aktığı Kışyan’mn yer altı mezarlarının derinliklerine birkaç yumurtasını bıraktığı iddiası görmezden gelinebilir. Başüstat Gyldayn’in tamamlanmamış tarihçesinde de yer verdiği üzere, Vermax’ın tek bir yumurta için bile kuluçkaya yattığına dair bir kanıt bulunmamaktadır, ki bu da ejderhanın erkek olduğuna işaret etmektedir. Ejderhaların ihtiyaç duyduklarında cinsiyet değiştirebildiklerine dair olan inanç doğru değildir ve Üstat Ansonün Gerçek adlı eserinde bunun temelinin Barth’ın ileri seviye gizemleri tartışırken kullandığı olağandışı bir metafora dayandığını ifade etmektedir.`
Buz ve Ateşin Dünyasından bir alıntı

İkinci olarak kendimce yerine koyamadığım noktalar

1 Bu ejderha yumurtası nasıl çatladı.
Prenses ve Kraliçe hikayesinden biliyoruz ki Ejderha yumurtaları yeni doğan Targeryan bebeğin beşine geceden konuyor, sabahına çoğu bebek yumurtasını çatlatmış oluyordu. Hatta yumurta çatlatmak bir nevi o çocuğun saflığını simgeliyordu. Aynı hikayede prensesin çocuklarının babası yüzünden bebeklerin yumurtayı çatlatamayacak olması umuluyordu. Ama bebeklerin hepsi yumurtasını çatlatıyordu.

Mahzen mezarlarda yumurta varsa, bu yumurtayı kim nasıl çatlattı yada o yumurta sahibi olmadan nasıl çatladı?

2 O ejderha nasıl büyüdü, ne yedi ?
200 yıla yakın o mahzen mezarlarda ejderha varsa, bu sürede ne yedi nasıl büyüdü bu ejderha ? Yiyecek bir şeyler buldu büyüdü diyelim tasvirlerden biliyorum en az 200 yaşındaki ejderhanın o mahzenlere sığacağı, en olsa boyuna, boy olsa enine mümkün mü ?

3 Niye kimse görmedi
Valeria gibi tenha bir yerden bahsetmiyoruz, Kışyarı gibi merkezi bir yerden bahsediyoruz nasıl görülmez bu ejderha ?

4 Bu Ejderha hiç uçmak istemedi mi ?
Düşünün herhangi bir bir özelliğiniz var ve bu özelliği kullanmıyorsunuz, farkındasınız ama kullanmıyorsunuz. Ejderhanın kanatlarını kullanmak istememesi mantıklı mı ? En az 200 yaşında bu ejderha ve bu 200 yılda hiç mi o kanatları kullanmak istemedi.

5 Bu ejderha niye mahzenin derinliklerine karanlığa insin ki köstebek değil sonuçta :smiley:

Son bir not: Ben mahzen mezarlarda yumurta olduğunu düşünüyorum ama bu Vermax’ın mı bilmem. Çünkü bana göre bu yumurta, yine Buz ve Ateşin dünyasında geçen Deli kralın Ejderha kayasında buldurduğu taşlaşmış yumurta. Bu yumurta Rhaegar’dan, Lyanna’ya verildi, doğacak oğlunun beşiğine konması için ama olaylar neticesi Ned bunu Lyanna’nın mezarında sakladı.

Tabiki yukarıda yazdıklarım benim düşüncelerim. Kanıtım yok, kafamda oturtamadığım noktalar bunlar