Mance Rayder = Arthur Dayne Teorisi

Ünlü Teori Kanallarından Biri Olan Geek Teori Kanalı Mance Rayder = Arthur Dayne Teorisi Adında Bir teori yayınladı Bana Rhaegar = Mance Teorisinden daha Mantıklı Geldi Siz Acaba bu teori hakkında Nasıl Düşünüyorsunuz?

4.40 da çürüdü teori, Mance nöbete girerken yalan söyledi diyor Mance nöbete girmedi surun ötesinde bir kara kardeşin bir yabanıl kadından piçi olarak doğdu ve surda büyüyerek yaşı gelince nöbete yemin etti.

Sanmıyorum hiç mantıklı gelmedi. Yalnız Yabanıl kadının elinde Asshai’den gelen bir pelerin olması garip.

Aslında bu kişinin Teorilerinde Bazı kısımlar alınıp daha iyi bir teori yapılabilir mesela danny nedin kızı teorisinde ana kısım saçmaydı ama ara kısımda Valeryalılardan önce ejderha lordlarının olması kısmı baya bir mantıklıydı

Bu videoda da Bu mance ne ara roberttin kuzeye geleceğini öğrendi de kervanına katıldı ya da dorne şarkılarını ve gayrimeşru sistemini nerden biliyor? Benim ilgimi çeken kısım şahsen burası

Evet, bazı noktaları üzerinde durulması gereken şeyler. Sur’un ötesinden nasıl duyuluyor bazı şeyler?

Korucular konuşurken mi duyuyorlar?

Mance’ın Jon ile vs’si de önemli bir ayrıntıymış. Ama en önemlisi bizim dizimiz kolay bükülmez olmalı. Teori’nin çoğu yeri daha mantıklı hale getirilebilir ve teori en iyi hale gelebilir. Gideri var.

Adam onuda söylüyor ned bile Rober gelmeden 2-3 gün önce öğreniyor bu adam ne ara öğrendide sura gitti sura tırmandı indi 20 kmk yürüdü at buldu atla winterfellin güneyine indi zırh bulduda robert’in kervanına katıldı

ünlü teori kanalı
geek teori
O boy…

Robert gelmeden 2-3 gün önce öğrenmiyor. Kafile, gelene kadar haftalar geçti. Yavruları ilk buldukları gün mektup geldi; geldiklerinde yavrular da bir hayli büyümüştü.

Craster da kardeşlikten birinin kellesinden olduğunu biliyordu; Ned’in elinden. Bu da merak konusu, nasıl biliyor? Craster da mı Rhaegar acep? Gerçi prens olsa da nasıl duyup bildiğine dair bir açıklama değil. Mance’in olayı başka-bir yabanıl, inanıyorum- bir şey.

Craster onu biliyordu çünkü o ilk prologda ki korucuları ötekilere veren oydu yerlerini o söylemişti kaçanı da biliyordu idam edileceğini de tahmin etmesi zor değil.

Ötekiler’e istedikleri tarifte bir adamın geldiğini vs. söyler eyvallah da; sonrasında olan bitenler için ww’ler ona rapor vermiyor sonuçta; kim öldü kim kaçtı, gibi soruların cevabını alamaz, bilemez. Yine de biliyordu. Lakin ww’lerden değil.

Craster’ın nöbetle arası hep iyiydi koruculardan öğrenmiş olabilir Benjen’den hatta Craster’ın yerine gelmişti kaybolmadan önce.

Gelmemişti, diye hatırlıyorum. Craster yalan söylemedi ise o konuda, onu hiç görmemiş.

Bence onu da akgezenlere söyledi ama Jeor’a söylemedi geldiğini ama gelmiştir Benjen ya da oradan geçmiştir en azından haberi olmuştur Craster’ın.

Gelmiş, geçmiş ve bir gece kalmış olabilir ve evet, yalan söylemiş olabilir bu konuda; aslında neden? sorusuna cevap veremiyorum, öncekilerin geldiğini söylemişti.

Sonuç olarak Benjen zaten tenezzül edip bu adama olan biteni anlatmaz ama yanındakiler anlatabilir.

Sevdiğim ve takip ettiğim bir kanal. Karakter analizleri güzel oluyor(kitapla ilgili spoiler yesemde :S) Bence Rhaegar=Mance’de olabilir.Veya teorilerin aksine Mance ikiside değildir.

Bence arthur dayne olması daha güzel olurdu Yoksa rhaegar tek yemiş olmazdı

Bence surun ötesinde bunların bilinmesi o kadar da absürt değil. Sur dış dünyayla bağlantıyı kesiyor ancak tamamen kapatmıyor. Mance Rayder gibi dünyaya meraklı ve vizyoner bir insanın bu tür şeylerden haberi olmasında bir gariplik görmüyorum.

Twitter’da bahsediyor. Bu kadın aslında Melisandre.

??? Uzun zaman geçti anlayamadım ne üzerine konuştuğumuzu ve ne twtterı?