Mance rayder

arkadaşlar mance 3. kitapta stannise esir düşüyor ondan sonrasını bilen varmı ? mance’e noldu?

[spoiler]4.kitapta Samwell’in POV’unda: Samwell Gece Nöbetçilerinin Kumandan’ı sıfatındaki Jon Snow tarafından Aemon ve Gilly ile birlikte Oldtown’a gönderiliyor. Gilly’nin bebeği ile Mance’in bebeği yer değiştiriliyor ve onun çocuğu da Samwell ile birlikte Oldtown’a gitmiş oluyor.

5.kitapta Jon’un POV’larında: Mance esasen yakılarak öldürülme cezasına çarptırılsa da Stannis ve diğerleri Melisandre tarafından yanıltılıyor ve Melisandre Rattleshirt’i Mance Rayder’ın görünümüne sokarak onun yakılmasını sağlıyor yani Mance hayatta kalıyor.

Daha sonra Rattleshirt’in görünümündeki Mance ve Melisandre Jon’a durumu açıklıyorlar ve Ramsay ile evlenip Kışyarı’nda tutulduğu ileri sürülen -sahte- Arya’yı kurtarma adına plan yapıyorlar. Bunun için Mance yanına 6 tane yabanıl kadını da alarak Kışyarı’na gidiyor. Burada “Abel” adında bi ozan olarak kendini tanıtıyor hatta Ramsay ile sahte Arya’nın düğününde de şarkılar çalıyor. Diğer 6 yabanıl kadın da fahişe rolünü üstleniyorlar ve birçok Bolton ve Frey’e suikast düzenliyorlar. En son Arya ile Theon’un kaçışına yardım ediyorlar fakat kendileri esir düşüyorlar.

Bunu da Ramsay’in Jon’a yolladığı ileri sürülen mektuptan anlıyoruz çünkü mektupta Ramsay, Mance’in kim olduğunu bildiğini ve onu bi kafeste esir tuttuğunu, hatta yanındaki 6 yabanıl kadının derilerini soyup Mance’i tutulduğu kafesinde onlarla ısıttığını yazıyor.[/spoiler]

mance de mi bolton piçinin eline düştü.karakterler nöbetleşe ramsay’ın eline gçeiyor.theon kurtuldu mance geçti

İmp istersen onu spoiler içine al da nolur nolmaz şimdi biri spoiler yesin istemeyiz değil mi. :slight_smile:

pardon ya başlıklarda spoiler yazısına alışmışım yazıverdim :smiley:

Yok boşu boşuna uyarı yeme diye hatırlatayım demiştim olur öyle. :slight_smile:

yok ben düzeltene kadar yemişim zaten :smiley: :smiley: düzeltmişler yerime :smiley:

Hadi ya yetişememişim imdadına sağlık olsun ya daha çok dikkat edersin bundan sonra :slight_smile:

etmem mi :smiley: