Martell ailesi Aegon’a katılacak mı?

Şimdi çoğu yerde gördüğüm ve düşündüğüm bir şey, çoğu kişi diyor ki Arianne, Aegon ile evlenecek. Çoğu kişi diyor ki Arianne ve Aegon kuzen olduğundan evlenmeden direkt ittifak yapacaklar. Ve bu grupta ne zaman ilk teoriyi söylesem birileri bana ikinci teorinin olacağını söylüyor. O zaman kanıtlara bakalım;

-Robb ve Robin kuzen oldukları halde Robin kesinlikle ordusunu Robb’a dahil etmedi. Serçeparmak yüzünden biliyorum ama etse Robb büyük ihtimalle kazanırsı savaşı.

-Seride çok fazla kuzen evlilikleri gördük. Tywin, Ned’in babası vb. isimler bile kuzen evliliği yapmış.

-Kuzenler ittifak olacak diye bir şey yok ayrıca, sonuçta Robert da ikinci dereceden kuzenini öldürdü.

-Ayrıca Doran salak değil. Kardeşini ölüme bırakan birinin çocuğuyla neden ittifak yapsın ki salak mı bu adam? Targaryenlerden de nefret ediyor.

-Kardeşler bile birbirine düşebilirken (bknz; Stannis ve Renly) neden bunlar kuzen diye direkt ittifak olsun?

Yani bana sorarsanız Doran kızını evlendirmediği sürece ordularını Aegon’a katmaz. Katsa bile sinsilik yaparak katar ve Bolton İhaneti gibi bir ihanet görürüz.

Aslında ortada Lysa nın meselesi vardı onu sayma.
Robert örneğini sıradan örnek olarak verme arkadaşım Robert mecburdu.
Kardeşini ölüme bırakan birinin çocuğu diyorsun da o çocuk aynı zamanda Doran ın yeğeni ve Targaryen hanesinden nefret ettiğini nerden çıkardın?

aslında bu nefret mantıklı çünkü Elia göz göre göre deli kral tarafından öldürüldü desek yeri
çünkü onu KL den göndermedi
Arianne ve Aegon evliliği benimde beklediğim bir şey çünkü Dorn güç istiyor kralın dayısı olmak bu gücü ona vermez verse de sınırlı olur.
Ama Geek teori Dorn videoları oldukça kafamı karıştırdı o derece olduğunu düşünmüyorum ama yarı yarı yarıya da olsa Doran ın Aegonla ilgili çok şey bildiğini düşünüyorum. Zaten Arianne’in nasıl Aegonu tanıyacağı kafamı karıştıran en büyük soruydu.

Öncelikle, Vadi ordusunun savaşa katılmasına mani olan Lysa denen piskoslu deli karıydı. Bazı lordlar savaşa katılmak istedi.

Tywin’in kuzen evlilikleri ile ilgili GRRM, ileride gerçekleşmesi ihtimal dahilinde olan akraba rakiplerin önüne geçmek. Büyük ihtimal ile de Starklar da kendilerine en uygunu olanın bir Stark kızı olacağına karar verdiklerindendir. Çok fazla dişi Stark var diyemeyiz.

Doran, hiçbir şekilde Targaryen hanesinden nefret etmiyor, kızını o oğlanın kardeşiyle nişanladı. Ayrıca Aegon, Dany ve Martell’lerin ortak bir düşmanı var; Lannisterlar.

Barth kardeşler “hırs” yaptı ve iktidar olmak için savaştı. Kimse darılmasın kızmasın ama Barth Hanesinin erkeklerini genel olarak kıt akıllı görüyorum.

Doran’ın ailesini Bolton’a benzeterek resmen hakaret ediyorsun. Tamam, adamlar kurnaz falan ama şeref sahibi insanlar.

Bunun hala gerçek olduğunu düşünen birileri varmış. Pekala, gidip kitavı okursan her yönüyle öyle bir şey olmadığını görebilirsin.

Arkadaşım Doran Targaryenlerden nefret etse bile niye Aegon dan nefret etsin adamın öz yeğeni

yiğeninden demiyoruz Targeryanlardan nefret ediyor diyoruz
Dahası kesin değil Doran gibi casusu ağı olan bir adamın Aegon’dan haberi olması gayet olası
2. bir nokta, işte Targeryanlardan nefret ediyorsa kendi kızı ile evlendirip Targeryan yanını ya Aegon da yada çocuklarında törpüleye bilir

Yeğeni de Targaryen sonuçta içine onu da katıyorsunuz ?

Baratheon erkekleri niye kıt akıllı oluyor anlatsana

Doran’ın oğlu Targaryen’ler yüzünden öldü, yani Aegon ve Arianne evlenmezse Targaryen’lere katılmaz diye düşünüyorum ve kuzen olmaları pek bir şey ifade etmiyor evlenmedikleri sürece.

ne demek istedin anlamadım burada açıkcası, ilk söylediğin cümle ile çelişmişsin
ilk tartışmaya dönersek yiğen Targeryan olarak doğdu ve benim yorumumu okusaydın 2. cümlemde buna cevap vermiş olduğumu da görürdün

Nefret etse bile demişim. Ama o törpüleme derken hizada tutmayı kast ediyorsan ona katılıyorum denebilir.

Gelecek nesillerde Dorn kanını güçlendirme ve evet hizida tutma dahil her yönden demek istedim

Arianne baştan çıkarıp belki manipüle edebilir bence.

o kesin olacak yada denenecek ama devamında ne olur orası muamma işte

Arys gibi sürekli kendini hizada tutmaya çalışan bir adamı bile baştan çıkardı bence Aegon u da yapabilir engellenmezse

Okuduk. Böyle deyince cıx cıx olmuyor. İddian var ise “nefret” cümlelerini göreceğimiz alıntıları paylaş, biz de eyvallah diyelim. Hata yapınca hatada ısrar etmeyiz marka etme.

@Afalinaemre

Gerçekten ben de Ayça gibi nefret ediyorum. İntikamından bahsederken bile elleri titreye titreye kan ve ateş diyen adam neden nefret etsin?

Neyse gelelim konunun ana temasına.

Olaya şu şekilde bakmak lazım, Myrcella o kehanetten dolayı tahta çıkacak. Dolayısıyla işlerin kendi çıkarları için Targaryen aleyhine gitmeleriyle sonuçlanacağını rahatlıkla ifade edebiliriz. Quentyn olayı nefrete dönüşür mü emin değilim. Ortada dolaylı yoldan bir mahvolma var ve buna karşı olan tavır ise Doran’ın ne kadar rasyonel baktığına göre değişir. Ama kesin olan şey bu olaydan sonra Targaryen desteklemek için sebeplerinin kalmaması(Aegon hariç). Gerçekten yıllar önce damadın kızlarını boynuzladığı, gelin adayının bir yandan bir yandan paralı asker bozuntusuyla(feministler saldırmayın, o zamanki insanların bakış açısını dikkate alarak yazıyorum, onların bakış açısından hoş bir şey değil) yatarken bir yandan pis bir yağ tüccarı için oğlunu reddedip yanmasına giden yola destek olmuşken neden desteklemeye devam etsinler? Yıllar önceki katliamdan sorumlu herkes öldü ve mevcut desteklenmeye devam edilirse tahta Myrcella üzerinden Martell hanesi geçmiş olacak.

Yani demem o ki Aegon faktörü bir şekilde devreden çıkarsa Dany desteklemek yerine Myrcella adına tahtı ele geçireceklerdir.

Bence minik oğlu da ölebilir. Doran da baya rasyonel bir adamdır, duygusal değildir ve 17 yıl boyunca intikam planı yapıp da oğluna nişanladıkları kız kraliçe oldu diye vazgeçmezler. Onların derdi taht değil intikam. Nişanı kabul ettiklerinde Doran ve Oberyn’nin mukakkak bir planı vardır. Nitekim Oberyn daha kafadan intikam aracı olarak kullanmak istemişti kızı.

bende böyle düşünüyordum ama Dany nin ejderhalarını unutuyoruz eninde sonunda gelecek Dany ve Dorn ejderhasız krallığa bile karşı koyamamış entrika ile iş görmüş. Dany nin ejderhaları devreden çıkmadan Myrcella yı zannetmiyorum desteklesinler.