Martin bize her şeyi söylüyor

arkadaşlar dany’in ölümsüzler sarayına gittiği bölümde ‘’ Yerden yükseğe yerleştirilmiş tahta kurt kafalı ölü bir adam oturuyordu. Başına demir bir taç takmıştı.Elinde,kral asası gibi tuttuğu kuzu budu vardı ve gözleri sessiz bir ilgilye danyi izliyordu ‘’ kısmında robb olduğunu anladım ‘‘küllerin ve kemiklerin kralı soldun’’ aerys . ‘‘prens dizlerinin üstüne düşüp suya gömülürken son nefesiyle bir kadının adını fısıldadı’’ rhegar . işler bundan sonra değişiyor . eğer bakmak isterseniz kralların çarpışması kısım 2 sayfa 208

"Günbatımı gibi parlayan kızıl bir kılıç, mavi gözlü gölgesiz bir kralın elinde havaya kalktı."
Bu cümle tam Stannis’i ima ediyor. Kılıcını biliyoruz zaten, gözleride mavi ayrıca gölgesiz derken kırmızı kadından bir gölge bebeği olmuştu , ona bir gönderme olabilir.
"Neşeli çığlıklar atan kalabalığın arasında ejderhalı bir sancak yükseldi."
Burda kafam karıştı işte stannis-ejderhalı sancak :S
"Dumanlı bir kulenin tepesinden alevler soluyan taştan canavar havalandı."
kırmızı kadın taştan ejderhaları uyandırmaktan bahsediyordu. Uyandırmış olabilir

[quote=“Egg, post:2, topic:5674”]
“Neşeli çığlıklar atan kalabalığın arasında ejderhalı bir sancak yükseldi.”
[/quote] burada Aegon’ u kastediyor. (Targaryen ya da Blackfyre) Birde oyuncunun ejderhası deniyordu Aegon için. O kafa karıştırıyor biraz…

[quote=“KingWhoBoreSword, post:3, topic:5674”]

İyide her kısım bir kişiyi anlatıyor. Bu yazdığı kısımda stannis için yazılmış. O zaman stannis Aegon’a boyun mu eğmiş ?

hayır stannisle hiç alakası yok. büyük ihtimal aegon ama dany de ihtimaller arasında.

Kışyarı’nın altındaki ejderhadan bahsediyor olabilir. Okuduğum anda aklıma gelen şey…

Dany olacağını zannetmiyorum çünkü bir sonraki kısım onun içinmiş gibi geliyor.
Aegon nasıl olacak merak ettim açıkçası. Sadece ejderha sancağı kısmı Aegon’a uyuyor.

serinin sonuyla ilgili bir şey olabilir, martin taç giyme töreniyle bitecek demişti. halkta targları seviyor.

orda ejderha yok.
Yaz dumanı ejderhaya benzetiyor o kadar.

ki bu kehanette taştan gölge üfleyen bir canavardan bahsediyor. ejderhadan bahsetmiyor, ejderha olabilir mi? olabilir ama canavar diyor Dany.

Gittin baktın mı? Alevler soluyan taştan canavar nedir? Başka bir canavar mı var böyle?
Taştan ejderhaların uyanmasını o kadar duyalım. Sonra alev üfleyen taştan canavar farklı bir canlı olsun. Tamam.

benim yandığım şey Robb’un ölümünü bize göstermiş ve biz anlayamamışız . On bin köle,gümüş atının yanında rüzgar gibi koşarak ona anne dediler . burada köle isyanı felan ama peki ya şu ‘‘Buzdan bir duvarın üstündeki bir çatlakta mavi bir çiçek açtı etrafı güzel kokularla doldurdu’’ bu ne lan ? . Ölüelrin sofrası bir ayrı yer tabi oda sayfa 202 de

‘‘Buzdan bir duvarın üstündeki bir çatlakta mavi bir çiçek açtı etrafı güzel kokularla doldurdu’’ sözü Stannis için söylenmiş olabilir.Stannis’in gözleri mavi ve Sur’u kurtardı.

Stannis ve güzel kokular ? pek olası gözükmedi.

aegon-joncon birlikteliğiyle ilgili? biri ejderha biri gri hastalık sahibi?

?

olabilir çok mantıklı ama bana nedense aegon-jon bağlatısı olmıyacakmış gibi geliyor

ne yani? ne anlamamız gerekiyor burda? Adam çoğu yerde gelecekle ilgili bilgiler veriyor zaten.

evet veriyor ve biz burada onları yorumlamaya çalışıyoruz

Orda her bölümde bir kişi anlatılıyor bence. Stannis yazdığım kısımda geçti. Bu cümle Dany anlatılırken geçiyordu sanki. Benim aklıma Dany’nin westeros’u fethe sur’dan çıkacağı geldi

mavi çiçek acaba Jon Snow olabilir mi ? ölüpte yeniden doğma felan

Evet bu da mantıklı fakat bir konuda mavi gül ile alakaklı olduğu için Rheagar diye de okumuştum.