Martin hangi haneyi tutuyor?

#1

Buz ve Ateşin şarkısının ilk üç kitabında yazar Martin Stark hanesine ağırlık verdi.Bu haneden başta Bran olmak üzere Eddard,Arya,Jon ve Catelyn bölümlerini okuduk.Targaryen hanesini temsilen Daenarysda epey yer verildi.

4.kitapta ise Greyjoy,Martell hanelerine yer verilmekle birlikte ağırlık Lannister hanesine verildi.Acaba yazar belli haneleri ön plana çıkarıp bazılarını geride mi bırakıyor?Yoksa tam tersini yapıp geri planda olanların son kitaplarda yükselişini mi gösterecek?Acayip sürpriz bir son mu hazırlıyor?

0 Likes

#2

kısmet

0 Likes

#3

hepsi az sonra Televole’de.

0 Likes

#4

Ağırlık verdiklerinin durumu pek iyi değil. Starkları görüyoruz işte, onlara ağırlık veriyorda noluyor? Sülalelerinin kurumasına az kaldı.

0 Likes

#5

Martin’in bilinci normal insanların düşüncelerinden fersah fersah uzakta fikirler yaratıyor, bunu daha önce de gördük. Bu yüzden bulunacağımız herhangi bir tahminin en fazla kısmen doğru olabileceğini düşünüyorum, ki bunun olması bile zor.

Konuya dönersek… Masashi Kishimoto nasıl sürekli Naruto karakterini anlatırken en yakın dostu Sasuke’nin ağır bir fanı oluyorsa; Martin’in de hikayeyi Starklar üzerinden götürüp Targaryenler, belki de Lannisterlar ile seriyi noktalayacağını düşünüyorum.

0 Likes

#6

Martelli tutuyor tabii ki. :wink:

0 Likes

#7

Hane olarak bilmem ama Arya ve Tyrion en sevdiği karakterler diye biliyorum ama bunun ne onlara ne de hanelerine çok ayrı bir katkısı olmadı.
Güzel bir Martell sonu hoşuma giderdi. Ya da kuzeyi gerçek sahipleri (white walkers :D) alsın, güney Martelllere kalsın. Evet, bu daha iyi oldu.

0 Likes

#8

iyi de dizide marteller daha görünmedi bile :smiley:

0 Likes

#9

Ahaha bi dakika ya Tyrell diyecektim o ikisi hep karışıyo bende :smiley: :smiley: hatırlattığın için sağol :smiley:

0 Likes

#10

Yazar taraf tutar mı ya. Bütün hanelerde yıkım yaşanıyor, illaki biri diğerinden zamanlamaya göre daha çok çekiyor…

0 Likes

#11

taraf maraf tutmuyo arkadaşım adam elinden geldiğince hepsine yükleniyo zaten bi tyreller kaldı pek dokunulmadık ama onlar içinde kış yaklaşıyor.

0 Likes

#12

Martin, hane falan değil direkt karakter tutuyor bence. Serçeparmak’ı tutuyor. Hatta ben seride Baelish’i, Martin’in yansıması olarak düşündüm hep.

0 Likes

#13

Bence bi yazar için; yarattığı her karekter sanki bi evlat gibi, gülmeyin, hepsine kafa yoruyor, mükemmelleştirmeye çalışıyor, zor iş… Tabi her ebeveyn gibi bazılarını daha çok sever ama adaleti sağlamaya her zaman uğraşır… Grrm’in işi çok daha zor çünkü evlatları değil bi aşireti var resmen… Yani “tutma” kelimesiyle ifade edilecek herhangi bişey olmaz bu yazarlık işlerde…

0 Likes

#14

Stark

0 Likes

#15

Whitewalkers tabikide.

0 Likes

#16

Martin Asshai’li.

0 Likes

#17

Ben Martin’in yansımasını Craster olarak görüyorum.

Şaka bir yana favorisi yok bence de.

0 Likes

#18

GRRM = Samwell Tarly

0 Likes

#19

Lannister ve bolton tabiki

0 Likes

#20

kesinlikle lannıster ı tutuyo adam yani :smiley:

0 Likes