Martin'in Mektubu ve Serideki Değişiklikler

kızı çalmak hiç aklıma gelmedi ve evet mantıklı Val de öyle birileri karar verdi diye uyacak kız değildi
@Symmachus birde o var değil mi ama ölümden dönünce tüm ağızlar kapanır bence

Selyse kıçımın kraliçesi bile olamaz, o yüzden o kendi kendine kararlar versin; Stannis onaylamaz. Zaten Mel. Pov’unda gördük ki Stannis arkada en işe yaramaz adamları bırakmış hizmetlerine, en işe yaramaz adamlardan birine Val gibi birini verir mi? Vermez. :smiley:

He salak herif kendince becerikli olduğunu kanıtlamak istedi ama işte daha Wun Wun’u bile geçemedi. Buradan anla ne kadar beceriksiz ve işe yaramaz. :smiley:

Bence öldüğünü gördükten sonra Sur’a baya ortalık karışacak; Jon destekçisi nöbetçileryabanıllar ve karşıtları arasında… Böyle bir sorgulama için fırsatları olur mu emin değilim ama dirildiğinde de zaten ağızlarını açamazlar, fecr’in dediği gibi.

Olabilir işte sorun neden Selyse buna rağmen böyle saçma bir karar verdi Stannis sinir olmayacak mı? Gerçi buna ilişkin bir tahminim var az önce açtığım konuda yazdım :/.

Bence ikiniz de bu konuda iyimser davranıyorsunuz :/. Her hareketi açıklanabilir ama Lord Kumandanın kişisel hırslar yüzünden güneye inmesinin bir açıklaması yok. İsterse kızkardeşinin kolunu bacağını göndersin gene de bir şey yapmamalı. Zaten Stannis’e verdiği destek sabrı taşırmıştı milletin(her ne kadar ben yardım etmesem de zorla mı alaydı dese de ben sadece yeme bizi Jon diyorum, Boltonlar olsaydı veya Lannisterlar olsaydı tavrı ne olurdu? Bence cevap belli) sabrını iyice taşırdı. Eğer olay sadece yabanileri alması olsaydı gece nöbetçileri bir avuç vizyonsuz maldan başka bir şey olmazdı dizideki gibi. Ancak öyle değil işte.

cümlenden tam birşey anlayamadım uykum geldi heralde ondan tekrar açılklarmısın rica etsem yada yarın ayık kafa ile okuyayım ben :smile:

Gayet anlaşılır yazdım bence neresini anlamadın ki? Kısaca Jon görevine ihanet etti dirilse bile herkesi etkileyebilir ama gene de millet pek sadakat göstermez.

bende öyle düşünüyorum başka yerlerde de (sen yokken tartışmalarımda ) ona benzer şeyler yazdım

hızlı yazdığım için dikkat etmiyorum bazen ama demek istediğimi anladığını düşünüyorum kraliçe olmak her kızın hayalidir bu yüzden sansa’nın istemesi çok kötü birşey değil bence

konuyu gereksiz uzattığımın farkındayım bunun için kusura bakma gerçekten :blush: ben sadece Sansa joffrey’le evlenip kraliçe olmak istediği için suçlanamayacağı yönünde örnek vermek istemiştim çünkü arya gibi Joffrey’in karakterine tanık olmuyor olsa bile evliliği babalar konuşup anlaşmış razı olup sevmekten başka ne gelir ki elinden

yukarı da da dedim arya nın öyle yapması karakterinin güzelliğini gösteriyor.ama ned’in Cersei’yle konuşması da merhametli karakterini gösteriyordu.hepsinin sonucunu gördük.çocuğu tazı’nın ortadan ikiye bölmesini hatırlıyorsundur günümüz için düşünme osmanlı dada bu böyleydi zalime boyun eğilmez ama saldırmadan durdurmaya çalışmalıydı en azından arya.Kral oğlunun suçlu olduğunu bildiği halde Arya olayı büyüttüğü için haksız duruma düştü o çocukta öldüğüyle kaldı.benim kastettiğim öldürmek o sırada geçen bir cümle değil Tazı’nın öldürmesiydi.

joffrey veliaht prens tahta o çıkacak ve sansa onun kraliçesi olacaktı eğer Joffrey yalan söylüyor deseydi geleceğin Kral ve Kraliçesi arasında soğukluk ve hatta nefret olacaktı çünkü Joffrey bir kızdan dayak yediği için çok küçük düşmüş olacaktı.ve Sansa Joffrey haklıydı demek yerine 'bilmiyorum’u seçti çünkü kızkardeşi aleyhine tanıklık yapmış olacaktı ve arya’nın eli bile kesilebilirdi-cersei nin istediği buydu jaime söylemisti.-kız politik davrandı.leydi nin ölmeyeceğinden emin değilim kraliçe kafaya takmıştı çünkü ve o sırada sonuç ne olursa olsun eş zamanlı olarak tazı çocuğu çoktan öldürmüştü zaten Arya’nın bulunduğundan bile haberi yoktu hatırlarsan.

"Eddard Stark, Renly’yle birlikte bir komplo hazırlıyordu ve Stannis’e taht vadeden bir mektup yazmıştı. Her şeyi kaybedebilirdik. Kıyısından döndük. Sansa bana gelip babasının planlarını anlatmasaydı…” eddard renly le savaş planı yapmıyordu bu kısım cersei nin kendine göre yorumladığını gösteriyor zaten ayrıca kalanı hakkında düşüncelerimi söyledim bence ihanet değildi hataydı

özür dilemelik bir şey yok cersei kendine göre yorumluyor bence çünkü eddard’ın kaçıp Stannis le ordu toplayıp geleceğini zannediyor yada çocuklarını kurtarıp kendinin renly le sarayı ele geçireceğini bu yüzden güya kaçmalarını engelliyor ve Sansa babasının planlarını anlattığı için eddard’ın büyük oyunun ortaya çıktığını zannediyor ama eddard 'ın hançer boğazına dayanana kadar doğrudüzgün bir planı yoktu bu yüzden Sansa’nın yaptığı hataydı tıpkı Arya’nın prense saldırması gibi

sadece 1.kitabı değil 3 kitaptan da az çok bahsetmiş sansa yı joffrey’in ölmesine kadar ve tyrionla arkadaşlığına kadar biliyoruz sadece sonu yok.

Allah’tan bizi okumuyor :laughing:

ben de böyle düşünüyorum

İyimser değil, adamların bakış açısından yaklaşıyorum. Şimdi… Jon’u bıçaklayıp, öldürdüler. Yazar, Sur’da çok olay olacak dedi. Tormund ve Val hala orada; Jon’u o halde görüp de sessiz kalmazlar. Çoğunluk Yabanıllarda… Bir de Jon’u destekleyen, hala seven arkadaşları vs. var. Jon karşıtları ile birbirine dalar bunlar, bildiğin kan gövdeyi kesin götürecek Sur’da… Dirilme işi olduğunda zaten ayıklanma olmuş olacak. Adam ölümden gelmiş, “la get işine seni takmıyoruz” mu diyecekler? Ödleri kopar, hele ki benim aklımdaki gibi yahut benzer şekilde dirilir ise daha da korkarlar… Korkuyor isen itaat edersin.

Ben demek istediğini anladım ama Arya kısmına takıldım sadece, nitekim aşağıdaki yorumumda zaten kraliçe olmak istemesi kötü bir şey değil de dedim.

Kral oğlunun yalan söylediğini biliyordu ve bunu da sonra itiraf etti, doğru ama orada Sansa, “Joff yalan söyledi. Arya haklı.” deseydi, kral yine de gidip çocuğun öldürülmesini ve kurdun katledilmesini emreder miydi? Edemezdi, her şeyden önce Ned orada karşı çıkardı; iki kızı farklı hikaye anlattığı için ne yapacağını bilemedi o da…

İşte bu da tam olarak bizi “Sansa, kraliçe olma hırsına yenik düştü.” sözüne geri getiriyor. Ayrıca politik hamle demek yalan söylememek değildir. Politik davranırken bal gibi yalan da söyleyebilirsin doğruyu da… Aksine tarafsızlık ilan ederek “Bilmiyorum.” demek, Arya aleyhine olan bir durumdu. Takip et siyasi oylamalarda tarafsız/çekimser oy kullananlar her daim oylamada muhalif olan tarafın aleyhine sonuç çıkmasını sağlar; bu tipler ne oraya gömeyim ne buraya derler; sorumluluktan kaçarlar politik çıkarları yüzünden ama sonucun kime zararı olacağını da iyi bilirler. Sansa’nın durumu da aynı idi; Cersei elini kestirse idi kızın, ne olacaktı? Kral Ned’in dostu değil de başka bir kral olsaydı, ne olacaktı? Gitti idi kız. Ne için? “Sansa, sadist prensine ve anasına yaransın ve kraliçe olsun diye.”

İlk ihanete “yalan söylemesi hata idi” diyebilirsin; zaten ben de “haydi, sonucu ön göremedi, çocukluk etti.” diyelim deyip geçiştirdim. Sonuçta çocuklar yalan söyler. Lakin gidip de babasının tüm planlarını öğrenip koşa koşa kraliçeye anlatması ihanettir, hata değil. Hata nedir? Sınavına çalışmazsın dersten kalırsın; okulu bırakırsın ileride pişman olursun ama gidip ailenin planlarını; planı yaptığı kişilere anlatırsan buna ihanet diyoruz. Laf arası konuşurken ağzından kaçırsa o zaman hata denebilir ama gitti hususi anlattı. İhanetlerini ‘bir gecelik hata’ diye tanımlayan bazı insanlar var, biliyorsun…Onlar da bal gibi biliyor ihanet olduğunu bunun ama daha az suçlu görünmek adına böyle bir argüman seçiyorlar… Ayrıca Renly bal gibi de plan yapıyordu Ned ile ama yanaşmadı onun tarzına(çocukları rehin alma falan)… Sonra Stannis’e mektup yazması vs. de var zaten. Yani yanlış bir yorumlama yok; Ned Stark, Barth Hanesi ile Lannister Hanesine karşı bir komplo içerisindeydi. Lakin şöyle de bir durum var ki bu üç salak(Ned, Renly ve Stannis) kendi kendine planlar yapıp uygulama işine vardılar en sonunda; Renly, Ned teklifini kabul etmediği zaman, işin neye varacağını gördüğü için tüydü şehirden. Stannis zaten evvelden tüydü idi.

Arya’nın saldırması hata değildi, zorba birine karşı arkadaşını korumak istedi; İNSAN OLAN bunu yapar, dedim. Senin hayat tarzın nedir bilmem, sen arkadaşını ortada bırakan birisin demek ki ama bizim burada arkadaşın böyle bir durumda iken arkanı dönmek ihanettir ve sahte dost olmakla itham ederler… Yani aksine Arya dönüp gitse, sessiz kalsa idi tepki verir, eleştirirdim; misal Ned’in sessizliğinden de hoşnut değilim, elin Dany’si için ayağa kalkma cesaretini gösteriyor da suçsuz bir oğlan için arkadaşına ağzını açmıyor. Zaten Robert konusunda gereksiz bir şekilde yumuşak kalıyor, nefret ediyorum onun Robert sevgisine.

Ned’in planı zaten belliydi; her şeyi hazırlamıştı; Stannis’e kadar tahta kimin oturacağını vs. açıkça belirtti; lakin yanlış kişilere güvendi. Beceriksiz zaten, kabul ediyorum.

Evet ama kurgu açısından bir iki noktaya değinmiş; karakterler açısından değinmemiş. Sadece Jon ve Arya aşkına ve Tyrion ile olan aşk üçgeni meselesini biraz açmış o kadar.

:joy:

bu zamana kadar kimseyi ortada bırakmadım emin olabilirsin,defalarca yazdım arya’nın yaptığı o anlık doğruydu diye ama sonucu çok acı oldu.joffrey’i durdurmaya çalışabilirdi,yada oyalayıp çocuğun kaçmasını da sağlayabilirdi ama ned inde dediği gibi Arya’da kurt kanı var tıpkı abisi brandon gibi,olaya direk şiddetle uluyarak dalıyorlar.sanırım sen de de mantıktan çok duygusallık öne çıkıyor bu yüzden senin doğruların benimkinden çok farklı

o plan sayılmaz bence sadece kartlarını göstere göstere oynadı

orayı açıp birdaha okursan çocuğun öldürülmesini emreden kral değildi tazı emri lannisterlerdan aldı kral çocukları sorgularken tazı çocuğu öldürüyordu zaten.ayrıca orada joffrey haklı çıkmadı olay bi sonuca da bağlanmadı nymeria joffrey i ısırmıştı bunu iki tarafta inkar etmiyordu bu yüzden kurdun öldürülmesini istedi cersei.Sansa Arya haklı deseydi bile kurdun öldürülmesini isteyecekti zaten daha kışyarındayken güneye götürmelerine izin vermeyeceğim diyordu kurtları,ısırma meselesi bahane oldu.yine sansa arya haklı deseydi joffrey kral olduktan sonra starklar ve baratheon-lannisterlerin arası sırf bu yüzden çok kötü olabilirdi-tabi bunu o zaman diliminde hiçbişeyin başlamamış olduğu henüz iki tarafın da dost göründüğü zamanlar için belirtiyorum-ki zaten ned robb-joffrey anlaşmazlığının çok kötü sonuçlar doğurabileceğini güvende olmaları için Bran’ın onlarla dost olması gerektiğini daha önceden belirtmişti.

yukarıda da yazdım olay kanıtlanmamıştı sadece joffreyin sözüyle arya’nın-kral elinin kızının-elini kestiremezdi cersei.o olay sansa hangi taraf haklı derse desin oldukça büyüyebilecek bir olaydı bu yüzden ‘bilmiyorum’ o anlık birşeyleri engellemiş oldu-tabi Sansa eminim bu kadar ayrıntılı düşünmemiştir-Sansa yaranmak isteseydi joffrey haklı derdi babası bile onu suçlayamazdı.siyasette ‘kararsız oy’ her seçmene verilen oy haklarından biridir.örneğin sen başkanlık sisteminin mevcut bozuk düzeni değiştirebileceğini düşünüyorsun ama bunu getiren kişinin herşeyi kendi lehine kullanabileceğini de düşünüyorsun,bu yüzden kararsız/bilmiyorum/tarafsız oy istediğin gibi kullanabilirsin bu muhaliflerin işine yaramaz çünkü o oylar hayır veya evet olarak sayılmaz.etkisi yoktur.sen sadece kendi kararının sonuca etkisi olmamasını sağlarsın.sansa nın bilmiyorum u joffrey e yaramadı çünkü olay bir sonuca varmamıştı.hatta robert ta bunlar çocuk çocuklar kavga eder deyip kestirip atmıştı sonuç çıkmayınca leydi sansa yalan söylediği için değil nymeria joffrey i ısırdığı için öldü.

işte komplo yoktu komplo ned e yapılandı,robert’in öldürülüp yerine hemen joffrey in tahta çıkarılmasıydı Ned renly yi reddediyor çünkü çocuklara zarar gelmesini istemiyor.Ned politika yla olabildiğince az zayiatla istediğini yapabileceğini sandı.kızlarını da zaten korumak için yollamak istedi tyrion meselesi gerginliği iyice arttırmıştı.Sansa joffrey in piç olduğunu babasına farkında olmadan keşfettirdi ama kendisinin cersei olayı ona anlatıp mektup yazmasını isteyene kadar hiçbirşeyden haberi yoktu sadece gitmek istemediğinden yardım istemek için cersei ye gidip kralla konuşmasını-sürekli sarhoş olan kraldan korktuğu için- ve orada kalmaları için babalarına kralın emir vermesini rica edecekti belki enfazla gemi olayını söylemiştir.

Evet ama Jon bildiğin haksız bu konuda. Yani yabanıllar surun kontrolünü ele geçirip onu yapanların başlarını assalar bile bu mesele değişmeyecek yani.

Hakikaten adam bildiğin Ramsay’a gitti hadi hepsine bir şekilde Eyvallah ama bunu nasıl kıvıracaklar?

Şu ana kadar yazdığın her şey “Arya hata, etti; çocuk en fazla biraz dayak yerdi, ölmesinden iyidir.” şeklinde oldu(yazdın yani bunu, inkar etme); hiç gözüme ilişmedi “o an doğru yaptı” yazdığın. Ha şimdi oldu o zaman. Arya’nın müdahale şekli tartışmaya açık işte; yaralamalı bir müdahaleden ziyade söylediğin şekilde bir müdahale bence de -bir ihtimal- daha düzgün bir sonuç verebilirdi; en azından Joff. dayak yememiş olur, yaralanmadığı için bir utanç vb. şeyin içine girip intikam hırsına kapılmamış olabilirdi. Yine de oğlanın manyaklığı göz önüne alındığında durum aynı şekilde de cereyan edebilirdi elbette.

Ağırlıkta mantıkla hareket etmeye özen gösteriyorum ama her insan/kadın gibi yeri geldiğinde duygusal da hareket ediyorum; denge sağlama çalışıyorum, başarabildiğim kadarıyla.

İster kartını açıp göster; istersen kapalı oyna; plan plandır ve kime karşı açık oynadı? Bir tek Cersei’yi Robert gelmeden önce uyarmak gibi bir salaklık yaptı ki hangi akıllı insan planını gider anlatır? Sebep? Merhamet. Gerçi adamı da anlıyorum; 2. bir çocuk katliamı gerçekleşmesin istedi… Yine de bunun daha uygun başka şekli illa ki bulunurdu. Rakibini ciddi manada hafife aldı.

Ondan sonraki planlarını da LF dışında kimseye anlatmadı zaten ki o adam bile akıllı davranıp daha farklı şekilde davranmak için iknaya çalıştı ama onu da dinlemedi; dik kafalı, bildiğim bildik olunca böyle oluyor işte. Çok da severim Ned’i ama yaptığı hatalar saçmalığın daniskası yani.

(O kısma bir kez bakayım, bir emir duymadım onun ağzından doğru ama bu görüşme sonrasında mıydı yoksa haber duyulur duyulmaz mıydı saldırı onu hatırlamıyorum.) Orada Joff’u yalan söylediği ortaya çıksa; durduk yere çocuklara saldırdığı aşikar olsa da mı kurdun öldürülmesini buyururdu Robert? Cersei ister; o çok şey istiyor ama Robert kaçta kaçını yapıyor? Anlatabildim mi? Kendin dedin Arya’nın da cezalandırılmasını istedi… Uydu mu Robert? Hayır. Kurt ile yetinmesini söyledi.

Lakin ortada üstü kapalı bir ‘hüküm’ söz konusu. Eğer hatalı Joff ise kurt, Arya’yı korumak için saldırdı; bu durumda ne diye kurdun ölmesi gerekiyor? Efendisin koruyan herkesi öldürüyorlar mı bu evrende? Hayır. Robert işte asıl olarak politik hareket edip “al sana kurt, kapa çeneni kadın” havasında hareket etti. Çocuk da öldü, hesabı da sorulmadı; madem bir hüküm kesilmedi? Ned bile hesap sormadı.

Kararsızların oyu meselesini bir araştır, söylediğin gibi değil.

Gemi olayını söylemesinin Cersei açısından bir değeri yok, Starkları gitmesi zaten onun işine gelir… Tyrion ile olan konuşmasında açıkçası gemi işinden fazlasını öttüğünü gösteriyor.

Ned’in LF ile yaptığı ne oluyor affedersin? Plan değil mi? Cersei açısından da komplo.

Gitmedi, gitmeye kalktı. :smiley:

Haklı demedim zaten, haksız. Kardeşlik kurallarına göre resmen bir ‘ihanet’ ve ‘yemin bozmadan’ bahsediyoruz. Sebep? Arya’yı kurtarmak için… Hatta gelseydi nöbetçilerden de adam götürecekti. Kısacası yaptığı şeyin yanlışlığı değişmeyecek ama zaten cezasını da ‘ölerek’ çekmiş olacak…

Peki dirildikten sonra Ne olacak?

NW: O_o
Jon: O_o
NW: Ehehe cezanı çektin aramıza yeniden hoş geldin karakardeş

Böyle bir şey olmaz herhalde :joy:

Jon da zaten “Abi beni aranıza yine alacaksınız değil mi?” demeyecek. :smiley:

Night’s Watch’da değişiklik olur diye düşünüyorum. Night King’le tecavüzcüler ve hırsızlar savaşamaz herhalde. Onu düzenledikten ve Stannis’in Ramsay’yi yendikten sonra Lord of Winterfell olur herhalde.

Çok affedersin de nasıl bir değişiklik? Kiminle? Elindeki malzeme ne ise onunla yemek yaparsın… Herhalde Essos’tan adam ithal etmeyecek. :stuck_out_tongue:

He doğru ._. Sanki üşeniyorlarmış da o yüzden iyi insanlar almıyorlarmış gibi konuşmuşum.

bu iki yerde de arya nın yaptığının doğru olduğunu ama yanlış yolla yaptığını yazdım sen dikkat etmemişsin.

kurt veliaht prensi ısırdı tehlikeli diye kızlar zaptedemiyor diye öldürüldü.

efendisini koruyan insanları da öldürüyorlar yeri gelince ama buradaki konumuz bir ULUKURT,büyüklüğü bir atı geçebilecek bir yaratık ne kadar evcilleştiği şaibeli olan birşey.robert 'lanet olası kurdu unutmuştum’deyip geri dönüyor ‘yeter ki kapa çeneni’ modunda değil.çünkü kurt tahtın varisine saldırdı bu ciddi bir olay oranın kurallarına göre, olayı çocuk kavgasından çıkaran zaten joffrey in yaralanmasıydı.
kararsızların oyunu böyle biliyorum, senin dediğin gibi olması bana biraz mantıksız geldi araştırıp yine yazarım-muhaliflerin ancak söyle lehine olur bence hani bir karar için yeterli oy çokluğu sağlanamazsa ama bu kısmın olayımızla alakası yok-.

cersei açısından rehine değeri var.ned’e karşı kızını kullanmadı mı?sansa’nın ne anlattığını bilmiyorum sen de bilmiyorsun ama ben %90 eminim ki sadece gideceklerini anlattı cersei nin sansa yı çağırtıp mektup yazmasını istediği sahneyi tekrar oku ne olup bittiğini cersei anlatıyor ama baban ihanet etti şeklinde sansa da hayır babam asla krala ihanet etmez diyor-bunu joffrey den af dilediği zaman da demiş olabilir-yine diyorum ki sansa joffrey in piç olduğu meselesini bilmiyordu yani bişeyler duyduysa bile anlam verememiştir.
ned ve lf planını hatırlayamadım tekrar bakarım ama ned’in kral dan aldığı belge dışında hiç bir hazırlığı yoktu diye hatırlıyorum catelyn i kuzeyi hazırlamak için taa kitabın başında göndermesinin dışında

Baştan beri sık sık “hata yaptı” ve “dayak yiyecekti en fazla, ölmesinden iyidir.” deyince arada sıkıştırdığın şeyler gözümden kaçmış; takdir edersin ki iki farklı argüman.

Mantıken Arya’ya karşı bir hamle yaptığı için Nymeria da sahibini korumak için saldırdı… Fakat Joff. ne dedi? Arya ve o Kasap çocuk kurdu ile birlikte bana saldırdı… Şimdi Joff’un tarafından hüküm kesersen “kızlar kurdu zapt edemez.” olur, elbette ama Arya tarafından hüküm kesersen “kurt, sahibini korudu, zaten var olma amacı da bu.” olur.

Demek istediğim mesele sadece “Biz gidiyoruz, babam ve hepimiz; gemi ayarladı.” demiş olsaydı Cersei açısından sorun yoktu; basar gider, kaybettiğini anladı gibi düşünürdü Robert öldükten sonra…

Biliyoruz, hala niye bilmediğimizi söylüyorsun? Kaç yorumdur sana tekrar tekrar alıntıyı gözlerinin önüne seriyorum. Cersei totoşundan mı uyduruyor Rebly ile planları vardı vs. sözlerini… LF’den öğrenmiş olsa sonradan; "LF söyledi bana "yahut “Varys söyledi bana” derdi; Sansa demezdi… Tyrion ne diye şaşıyor sırf “gemi ile gidiyoruz” dediği haberini söyledi diye mi şaşıyor? Hayır, o planları söylediği için “nasıl kendi kızı ihanet eder?” diye sorguluyor, “öyle biri gibi de görünmüyordu” diyor.

çünkü sen aynı yerlere takıldın hep :smile:

ben de anlatmaktan yoruldum artık renly planlarını varys ten öğrenmiştir mutlaka,sansa söyledi demedi bana babasının planlarını anlattı dedi ki ihanet girişimini sansa cersei den öğreniyor zaten babasının niye tutuklandığını filan

Ama ne bileyim sonrasına takılıyorum. Görevine ihanet etmiş birisi sadece duvarda değil diyarda da hoş karşılanmaz.

Ben bu yüzden Jamie ile karşılaşmalarını çok istiyorum. Bence iki yemin bozan ilginç bir ikili olurlar. Hatta kim bilir, belki de Jaime Jon’a dair sırrı biliyordur. Knight tavırları yüzünden ulan şimdi Rheagar’ın iki çocuğu öldü üçüncüye bir şey olmasın kafasındadır.