Massey Hanesi

Yerleşke:Stonedance
Bölge:Kral Toprakları
Bağlılık:Baratheon Hanesi(Kral Toprakları)

Massey Hanesi, Kral Topraklarının soylu hanelerinden biridir.Armalarında beyaz zemin üzerinde kırmızı, yeşil ve mavi renkli üçlü spiral vardır.

Üyeleri
Wallace Massey, Gece Nöbetçileri’nin bir üyesi.
Ser Justin Massey, Kral Stannis Baraheon’a hizmet eden bir şövalye.

Geçmiş Üyeleri
Tristan Massey, Fatih Aegon’un yasa ustasıdır.

Buz ve Ateşin Şarkısı
Kralın Eli Turnuvasında toplanan şövalyelerden birinin taşıdığı bayrak Massey hanesine aitti.
Wallace Massey, Gece Nöbetçilerinden bir kâhyadır.
Ser Justin Massey, Kara Kale’de Kraliçe’nin Adamlarından biri olarak sayılır.

-O gün kaybetmiştik, Majesteleri.
+Doğru,öyle demiştin.
-Bugün de kaybettik,efendim. Şimdi geriye çekilin ki tekrar savaşabilesiniz.
+Şimdi de sana kalsa buradan kaçıp Dar Deniz’in karşısına bir ordu toplamak için geçelim dersin.
-Evet efendim.Sertçeliğin Kızıl Çayırlar Savaşı’ndan sonra yaptığı gibi, Daemon Blackfyre düştükten sonra.
+Bana tarih anlatma, sör. Daemon Blackfyre bir asiydi ve tahtı gasp etmek istiyordu, Sertçelik ise piçin tekiydi.Kaçtığı zaman Daemon’un oğullarından birini Demir Tahta oturtacağına yemin etti.Bunu asla yapamadı.Kelimeler rüzgardan ibarettir ve Dar Deniz’in ötesine sürülenleri götüren rüzgar, onları çok nadir geri getirir.Viserys Targaryen denen çocuk da dönmekten bahsediyordu.Ejderha Kayası’nda parmaklarımın arasından kaçtı da ne oldu?Hayatını satılık kılıçların peşinde koşturarak geçirdi.Özgür Şehirler’de ona ‘Yalvaran Kral’ dediler.Eh, ben yalvarmadığım gibi kaçmam da.Robert’in varisi ve Westeros’un gerçek Kralıyım.Benim yerim adamlarımın yanıdır.

Justin Massey-Stannis Baratheon

Asha’nın kirli çamaşırlarını bilse acaba aşkı devam eder miydi Justin’in orası da ayrı konu :slight_smile:

Gizli çamaşır derken? :smiley:

Tris Botley, Qarl the Maid bildiklerimiz ve bunun gibi öncesi.

Yok ben gizli çamaşırın kelime olarak seysini seetmistim aaaaa neyse. Qarl’ı biliyorum zaten.

Anladım aynı anda bi cok seyle ugrasınca kafa gidiyo olur o kadar :wink:

Arma güzelmiş, başımı döndürdü :slight_smile:

Amma yaratıcılarmış hakkaten herkes dağ taş böcek hayvan koyar bunlar ne koymuş armalarına kurucuları amma düşünmüş belli :slight_smile:

sopası eksik 3 şekerleme gibi duruyor biraz o dönemde de varmış demek ki :slight_smile:

Güzel benzetme doğru söylüyorsun paso bira şarap gidecek halleri yok adamların kitaplara bakınca öyle gözüküyor olsa da :slight_smile:

çukulota yoh mu çukulota

Büyü ile bağlantıları vardır belkide. Armaları hipnoz işaretine benziyor biraz. :smiley:

Arma şekilmiş.

Tristan Massey’nin Fatih Aegon’a Kanun Başı olarak hizmet etmesi önemli bir ayrıntı. Velaryonlar gibi onlar da Valyria kanı taşıyor olabilir. Bu olmasa bile Kral Toprakları’nın güneyindeki en güçlü hane. Kral Ormanı’nın doğusundaki, Karasu Koyu’yla Dar Deniz’in arasını kapatan yarım adanın adı da Massey Kancası. Bu adamlarda iş var…

Bir şey sormak istiyorum. Hanenin makamı olan Stonedance* kitaplarda Türkçeye nasıl çevrildi? Taş Dans şeklinde mi?