Memento

[b]Yönetmen:
Christopher Nolan

Oyuncular:
Guy Pearce, Joe Pantoliano, Thomas Lennon, Jorja Fox, Stephen Tobolowsky, Callum Keith Rennie, Mark Boone Junior, Marianne Muellerleile, Larry Holden, Kimberly Campbell, Carrie, Russ Fega, Harriet Sansom Harris

Leonard Shelby, pahalı takım elbiseler giyer, son model bir Jaguar kullanır; bunun yanında ucuz, tanınmamış motellerde konaklar ve ödemelerini hep nakit parayla gerçekleştirir. Başarılı bir iş adamı görüntüsündedir… Ancak Leonard’ın tek işi intikam almaktır; karısının ırzına geçip öldüren adamın peşindedir. Şüpheleri polis tarafından dikkate alınmayan Leonard’ın yaşamındaki tek mücadelesi, adalet arayışı uzerine kurulmuştur. Katili belirlemesinde ise büyük bir zorlukla karşı karşıyadır. Leonard’ın nadir görülen, tedavisi olmayan bir hafıza kaybı hastalığı vardır. “Kaza” oncesi olayları tüm ayrıntılarına kadar hatırlayabilen Leonard, 15 dakika önce ne olduğunu, ne yaptığını, nereye gittiğini ve neden gittiğini bilememektedirç[/b]

yine christopher nolan, hep christopher nolan.

izlemeyene tavsiye ederim

Bu filmi hep izleyeceğim izleyeceğim diyorum her seferinde unutuyorum.Yine unutmuş olduğumu fark ettim bilgilendirme için teşekkürler :slight_smile:

Christopher Nolan olmasaydı Memento olmazdı veya Memento olmasaydı Christopher Nolan olmazdı demek yanlış olmaz sanırım. Kurgusu, oyunculuklar , müzikler baştan sona veya sondan başa dahiyane seneryosu ile izlediğim gelmiş geçmiş en iyi film. Hatırlamayı unutanların filmi, başyapıt.

Aslında filmi normal bir seyir içinde sunsa sorun yok fakat nolan farkı her türlü izlenmeli

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

bu filmi 2. defa izlemezsen olmaz
ilkinde tam olayları kavramak kolay değil.

Empati ile ilgilenenlere tavsiyemdir. Benim en sevdiğim Cristopher Nolan filmidir, ve şahsen inception’dan daha iyi bulurum.

Bu yıl içinde oturup 15 kişilik bir grup yaklaşık 2 saat bu filmi konuştuk. Fena işsizdik o ayrı mesela ama sürreal tablolar gibi her yerinden ayrıntı fışkıran bir film. Nolan’ın benim için açık ara en kendisini konuşturduğu film.