Merak Ettiğiniz Düellolar

Seride özellikle dövüşle yargılamalarda ve savaş sırasındaki dövüşlerde düellolar önemli yer tutar. Peki sizin merakla beklediğiniz (gerçekleşmesi önemli değil) düellolar hangileri? (not galip geleceğini düşündüğünüzü koyu yazabilirsiniz) (Talebe göre anket koyabilirim)

Yürüyen Dağ-İri Jon Umber (güneyin deviyle kuzeyin devi, ama dağ yener sanırım)
Areo Hotah-Genç Robert Baratheon (balta düellosu mükemmel olur)
Bronn-Kızıl Yılan (iki çevik, hızlı ve aklıyla dövüşen sövalyenin düellosu)
Yürüyen Dağ-Khal Drogo (yine iki dağ, ama khal canına okur)
Jaime Lannister-Loras Tyrell (düşünce, davranış, dövüş, atiklik, herşeyi aynı bu adamların)
Yürüyen Dağ-Tazı (en çok merak ettiğim dövüş bu ve muhtemelen seri bitmeden görücez)
Jaime Lannister-Eddard Stark (biraz duygusal bir cevap :D)
Areo Hotah -Victartion Greyjoy [/b] ( Çok ilginç olurdu :D)

Ned_ jaime

Dizide de güzeldi kapışma ama turnuvada daha iyi olur.

aklımdaydı eklemeyi unuttum :D, hatırlattığın iyi oldu.

sakın lannister olduğum için böyle söylüyo demeyin ama dizide jaime resmen dalga geçiyodu nedle

Eddard Reyiz’i adam gibi dövüşürken görseydik iyidi.
Oberyn-Jaime
Loras-Stannis
Genç Robert-Genç Barristan *Berabere

Oberyn Martell-Gregor Clegane(sonuç belli)
Eddard Stark-Robert Baratheon(duygu seli olurdu herhalde…)
Arthur Dayne-Sandor Clegane(gerçek şövalyeye karşı şövalyelere küfreden kişi…Arthur alır gibi)
Areo Hotah-Robb Stark(Areo,robb’un kafasını dümdüz ederdi herhalde)
Barristan Selmy-Joffrey Lannister(Joffrey’in kanlar içinde yere düşüşü süper olurdu)
Khal Drogo-Robert Baratheon(genç hali)(iste dev kapışma)

La efsane düelloyu unuttuk.
reygar-robert. :smile:

sonucu belli karşılaşmaların heyecanı kalmadı bende :smiley:

ama izlemek heyecanlı olur.

karakterlerden biride cıkıp demiyoki “ben tek siz hepiniz”

Evet joff la barristan cok heyecanli olurdu :slight_smile:

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Arya STARK(olgun ve deneyimli suikastçı olduğu hali)
Arthur DAYNE(o kadar çok bahsediyorlar ki merak etmemek elde değil)
Khal Drogo
Barriston SELMY
Oberyn MARTELL
bunların kiminle dövüştüğü önemli değil zaten karşısındakine göre değişik taktik yapacak zekaya sahip ve güçlüler ama yaptıkları her dövüşte bunları tutardım

Arthur Dayne - Eddard Stark (teke tekte görmek isterdim ama arthur alırdı herhalde)

Khal Drogo - Areo Hotah (çok çekişmeli olurdu zor bir karar ama Drogo alırdı herhalde)

Jaime Lannister - Loras Tyrell (mızrakta loras kılıçta jaime(çift elli))

Gregor Clegane - Sandor Clegane (sandor uzun vadede alır)

Victarion Greyjoy - Barristan Selmy (muhtemelen karşılaşacaklar barristan rahat alır gibi )

Rhaegar Targaryen - Brandon Stark (Aerys dövüşle yargılanmayı doğru düzgün yapsaydı bu düello mümkündü, zor bir karar ama rhaegar alırdı herhalde)

Loras kılıçta bile yenebilir Jaime yi çünkü Lannister askerleri bile loras ı jaime den daha iyi görüyolardı

gregor sandor olayı ise sandor daha hızlı olduğu için sandor alır

zaten loras - jaime düellosuna genelde loras yazacaktım ama sonra jaime in çift eliyle alır gibi geldi yazmadım …

valla bence Brandon kesin alırdı çünkü Brandonin cok iyi kılıç kullandığı, Rhaegarin ise okuma odasından yeni çıktığı selmy ke disi söylüyor

Bu konulara girmiyorum tepem atmasın diye ama bak yine atti. Oberyn Jaime kapışmasına Oberyn, Ned Jaime’ye Ned diyen var te allam.

Robert Baratheon(formda olan haliyle) - Jaime Lannister(eli kesilmemişken) Kimin yeneceğine karar veremiyorum.

barristan selmy-arthur dayne ikisinede döneminin en iyisi deniyo

Khal Drogo-Robert Baratheon
Eddard Stark-Gregor Clegane

Kolu kesilmemiş Jaime-Loras Tyrell

Eddard Stark teke tekte Robert,Victarion,Drogo tarzında değil sanırım. Edd daha çok bir komutan…
Ben Sandor’u merak ediyorum hep. Dağ’ı devireceğini düşünmüyor da değilim :slight_smile:

Kargaların Ziyafeti II.

Umarım Tuzçukuru’nda ölmemiştir Dog :sad: