Merlin Dizisi ❤

Televizyon kısmına taşıdım. Başlıkları doğru yere açtığımıza dikkat edelim. :wink: Bu konuda 2. resmî uyarı. :upside_down_face:
——

Zamanın güzel dizilerinden biri. Buna rağmen çok saçma kısımları vardı; o dönemde Alba adasında siyah şövalyeler ve soylular mı vardı ki eklenmişler? Siyah insan hiç görmüşler mi ki o dönemlerde? Bir kere Türkçe “yak onu” diye Türkçe büyü yapmaya kalkmıştı; o kadar kötü telaffuz etti ki anlamadım ilk, yorumlarda okuyunca uyanmıştım. :grin:

2 Likes

Teşekkürler.:heart: Bu diziyi seviyorum. Hatta o açılışının taklidini çok iyi yapıyorum.:blush:
Bi keresinde ingilizce dersindeyken, hoca sınavları okuyordu. Biz de arkadaşlar arasında konuşuyoduk. Birden taklit et dediler. Ben de taklit ediyodum. Meğerse hoca arkamda beni dinliyomuş. :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:
O yüzden taklit et demişler. Ama hoca telaffuzdan dolayı sözlüme 25 puan daha eklemişti.

1 Like

Ooooo merak etti bak şimdi :joy: Bir ses kaydına hayır demezdik :crazy_face:

Asoiaf evreninde bir de Lancelot Adası vardır ve Merlin orada yaşanmıştır…

Episodik dizileri pek tutmam ancak bu güzeldi. Bir bölümde Tywin Lannister’ı canlandıran aktör Charles Dance gelmişti.

Jeor mormontu canlandıran karakterde oynamıştı

1. şehre gizemli birileri gelir.
  2. Merlin ve sazarkadaşları şüphelenir
  3. Merlinin pörtrek gözlü hocası odasına gelir ve şüphe çekici şeyler bulur yakalanırsa şöööle bir geçiyordum der.
  4. O gizemli iyi gibi gözüken adamın Arthur’u öldürmek istediği ortaya çıkar ve Merlin bu işi halleder.

Üç aşağı beş yukarı her bölüm böyle benzer kurguya sahipti. Sonraki sezonlar işler değişiyordur sanırım ama bir diziyle ilgili en sevmediğim şey her bölüm aynı iskeleti uygulamaları.

Bu arada Morgana dünyanın en güzel kadınıdır :heart_eyes:

1 Like

Evet aslında, aşağı yukarı benzer bölümler :slight_smile:

Sonradan iş Morgana-Arthur meselesine döndü elbette.

Ben bu diziyi çok severdim :slight_smile: Morgana Arthur ve Mordred tabiki :heart: . Bir tek sonunda üzülmüştüm

1 Like

Kesinlikle. :heart:

8458b1193fc616a7d41db301dc366284